Influenza megelőzése és kezelése kisgyermekkorban természetgyógyász szemmel

influenza megelőzése

Téli időszakban a leginkább aktuális téma a nátha és az influenza. Kisgyermekkorban a sok kellemetlen tünet mellé a kicsik nyűgössége, rossz közérzete is társul. Elég nehezen viselik az ilyen betegségeket, ráadásul ők nem is tudják elmagyarázni, hogy hol fáj, mit éreznek, nem értik, hogy miért nem kapnak levegőt, vagy éppen miért folyik az orruk.  

Nyugodtan alkalmazhatunk Bach virágterápiás elsősegély cseppeket, esetleg gyorssegélyként Ferrum Phosphoricum (3-as) Schüssler só D12-esből feloldva 1 tablettát fél deci vízben és azt naponta többször kortyonként itathatjuk a babákkal. Estére, hogy könnyebben legyen az alvás, levendula illóolajat is cseppenthetünk/ párologtathatunk a szobában.

Legfontosabb feladat a megelőzés,
a gyermekek immunrendszerének megerősítése.

Ez az első hónapokban az anyatejes szoptatással megvalósítható. Éppen ezért a szoptatós babáknál magának az anyukának kell feltöltenie a szervezetét sok zöldséggel, gyümölccsel, flavonoiddal, ásványi anyagokkal és vitaminokkal. Ilyenkor nagy mennyiségű C-vitamin, cink és szelén javasolt, de bátran ehetünk hagymaféléket, hogy a vírusokat távol tartsuk. Echinacea, grapefruitmag-olaj és probiotikumok alkalmazása szintén hatásos.  Az alapvető higiéniás szabályokat most még jobban be kell tartani, és lehetőleg kerüljük a már megbetegedett embereket. (Ne ilyenkor menjünk hozzájuk látogatóba stb.). Figyeljünk oda a lelki életünkre is, és eleget pihenjünk.

Megelőzésre vagy betegség kezelésére

Oscillococcinum influenza vírus elleni homeopátiás szer csecsemőknek is adható, akár egy kis műanyagkanállal pici vízben feloldott 1 golyócskát könnyen a baba szájába tudjuk juttatni.  A szoptatós babákat még védi az anyatej, inkább a nagyobb gyerekek vannak jobban kitéve a vírus támadásainak. 1 éves kor alatt bármennyire is egészséges, de mézet ne adjunk a babának, később már egy kis fokhagymát is bele lehet reszelni, vagy egy pici fahéjat beletenni (bár ez allergizálhat, óvatosan bánjunk vele), mindenesetre mindkettő nagyon hatásos természetes antibiotikum. A fokhagymás pirítós ilyenkor gyógytáplálék.

Betegség esetén kerüljük a húsokat és a tejtermékeket, ezek ugyanis fokozzák a nyálkatermelést, gyengítik az immunrendszert és hátráltatják a gyógyulást. 

A méregtelenítő funkciók beindításához rengeteg folyadékra van szükség, állandóan itassuk a gyereket. Etessünk velük sok gyümölcsöt, zöldséget, lencsét – óriási a cinktartalma, és erre most pont szüksége is van. Jól jöhetnek egy kis nassolásként a különféle aszalványok – meggy (szintén természetes antibiotikum), vörösáfonya stb.

A láz a szervezet normális reakciója, nem ellensége, így próbálja leküzdeni a betegséget, elpusztítani a kórokozókat. 38 fok alatt teendőt nem igényel. Lázcsillapító és izzasztó teák a bodza, hársfa és zsályatea, ezeket egyszerre is adhatjuk, de ne feledkezzünk meg a C-vitamin „bombáról” a csipketeáról sem (itt arra kell vigyázni, hogy a C-vitamin hőérzékeny, ezért a teavizet nem forraljuk!)  Lázcsillapítás jól bevált módszerei: priznic, csukló- és lábszárborogatás (különösen csecsemőknél, ugyanis náluk a keringést is stabilizálni kell), hűtőfürdő, lázcsillapító kúpok és szirupok.  Lázgörcsre hajlamos gyerekeknél alternatív módszerekkel ne nagyon kísérletezzünk. Lázra homeopátiás javaslat: Engystol, Belladonna, Aconitum.

Gyermekkorban az orr tisztán tartása nagyon fontos, hogy az esetleges szövődményeket megelőzzük. Sóoldatos befújás után orrszívás és azt követően orrcseppek alkalmazása szükséges.

Egy kis ágynyugalom és a szeretet, babusgatás, kis hancúrozás meggyorsítja a gyógyulást.

Jó egészséget kívánok Babáknak és Mamáknak!

Mádai Andrea reflexológus természetgyógyász 

fotó: pixabay.com

 

Erről a témáról a Betegségek rovatban olvashatsz többet!

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .