Megáradt folyón úszott át a szülészetre egy kilenchónapos kismama

A monszunesőtől megáradt folyón át úszott majdnem egy kilométert egy indiai kismama a várandósság kilencedik hónapjában, hogy a legközelebbi szülészetre eljusson, és a baba biztonságban születhessen meg. Az anya megérkezett, a kisfiú császármetszéssel jött a világra.

A 22 éves Jellavva szárított, üres lopótököket használt, hogy a felszínen maradjon, amikor három héttel ezelőtt kis, folyami szigeten álló falujából elindult a kórházba. Azt mondta, lakóhelyén nincs orvosi segítség, és biztonságban akarta megszülni a babáját. A kisfiú végül szombat éjjel egy magánkórházban jött világra műtéti úton – tudósított a BBC hírportálja.

indiakismamaBátor vízi útjával kivívta a falubeliek csodálatát, az orvosok bámulatos teljesítménynek nevezték, amit tett. A Karnataka állambeli kis falut körülvevő Krisna-folyam szintje 3,7 méterről 4,3 méterre áradt, örvénylő vizébe gyakorlott úszók is félve merültek. Jellavvának apja, bátyja és unokatestvérei segítettek, ők is vele úsztak.

„Nagyon boldog vagyok, hogy kórházban született a kisfiam. Felvágták a hasamat és kiemelték belőle. Négy kilogrammal érkezett” – mesélte hétfőn, kórházi ágyán a BBC-nek a kismama.

Amikor partot ért, először a helyi házi orvos vizsgálta meg, ezután a közeli Rajcsur kerület kórházának szülészetére vitték – mondta Vanamala Vidzsajkumar Heszrur, annak a magánkórháznak az orvosa, ahol végül a kisfiú megszületett.

Mivel a családnak nem volt pénze, hogy a területileg illetékes kórházba elutazzanak, magánkórház vette fel Jellavvát. „A család természetes szülést remélt, és mi is vártunk, hátha sikerül neki, csak ezután döntöttünk a császármetszés mellett. Ha a baba nem lett volna ilyen nagy, talán világra jöhetett volna műtét nélkül” – tette hozzá Heszrur.

Yellavva aggódott, hogy családja nem tudja kifizetni a kórházi költségeket, ám a szülészet nem kért pénzt. „Úgy döntöttünk, ingyen látjuk el. Alábecsüljük a falusi nők erejét. Óriási öröm volt számomra, hogy ilyen bátor kismamát kezelhettem” – hangsúlyozta Heszrur.

Fotó: BBC

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .