PCOS – Vedd fel a harcot tornával!

tornafelszerelés

Sokunkat érint az inzulinrezisztencia, én is ebbe a táborba tartozom. Már huszonéves koromban szerettem volna gyermeket, és bár tartós kapcsolatban éltem, nem született. Sokkal később felkerestem egy endokrinológust és kiderült, hogy inzulinrezisztenciával járó policisztás ovárium szindróma (PCOS) az oka meddőségemnek.

Egyáltalán nem éreztem bélyegnek, csak örültem, hogy kiderült mi a baj: nem volt peteérésem. Gyógyszeres kezeléssel és diétával 3 hónap alatt rendeződött a dolog és hozzá adott a sors egy férjet is. Mivel a gyerekgyártási technikával nem volt gond, jöhetett a gyógyszer, és hipp-hopp, másfél éven belül megszületettek gyermekeink. Tudom, hogy szerencsésnek érezhetem magam, ugyanis ismeretségi körömben nagyon sokan küzdenek ezzel a betegséggel és sokuknak sajnos még nem adatott meg a várva várt gyermekáldás. A betegségről már nagyon sok írás született, azonban kevesen tudják, hogy bár a gyógyszeres kezelés és a megfelelő diéta elősegíti a peteérést, azonban az inzulin hatásának egyik legerősebb támogatója a mozgás, még pedig a rendszeres mozgás.

PCOS-s nőnek lenni

Az inzulinrezisztencia az egész életet végig kíséri, tünetei nagyon változatosak lehetnek. Szerepelhet köztük elhízás, meddőség, száraz bőr, fáradékonyság, fertőzések gyakori előfordulása és ez az állapot tulajdonképpen az 2-es típusú cukorbetegség előszobája is. A PCOS-es nők egyik legnagyobb fájdalma, hogy a betegség megnehezíti a teherbe esést. A rendszeres sport azonban sokkal jelentősebb szerepet játszik a peteérés szempontjából, mint azt gondolnánk. Az anyagcsere felgyorsítására és az inzulinérzékenység növelésére a megfelelő intenzitású kardióedzés és az erősítő edzés (súlyzós, saját testsúlyos, kiseszközös stb.) személyre szabott kombinációja kiválóan alkalmas. Már egy edzés hatására is megemelkedik az alapanyagcsere-szint és javul a sejtek inzulinérzékenysége. Mivel ez csak átmeneti állapot, heti 3-4 edzéssel tartóssá lehet tenni ezt a gyógyító hatást. A legtöbb inzulinrezisztenciás kizárólag kardió edzéseket végez, pedig valójában akkor lehet jobb eredményeket elérni, ha erősítéssel kombináljuk. Az izomépítés ugyanis csaknem ugyanolyan fontos az inzulin csökkentésében és a szénhidrát anyagcsere normalizálásában, mint a zsírvesztés.

Ha Te is a PCOS-es nők közé tartozol, de nincs időd edzőterembe járni, tornázz velem otthon! Ez a 12 perces tornavideó átmozgatja az egész tested. A 4 csoportra fókuszáló gyakorlatok elején bemelegítünk, a végén pedig nyújtunk.

I. blokk: tartásjavítás/deréktáji szakasz+tricepsz+váll
II. blokk: farizom
III. blokk: vádli+comb
IV. blokk: hasizom

Erről a témáról a Meddőség rovatban olvashatsz többet!

hirdetés
Már kétgyermekes Édesanyaként hoztam létre a DSM-et, egy nőknek szóló mozgás-koncepciót, mivel gyermekeim születése után rajtam maradt közel 20 kg súlyfelesleg. Azóta megmozgatok gyermekvállalás előtt és szülés után álló nőket, kismamákat és nagymamákat egyaránt. A DSM segít formálódni, fogyni, erősödni, beleférni a régi nadrágokba.
Előző cikkEzért ringasd babádat a bal oldalon!
Következő cikkÍgy lehet tökéletes a 4D ultrahang élmény!

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .