Természetes immunerősítő szerek

Természetes immunerősítő szerek

Szervezetünk természetes ellenállóképessége változó mértékű. Normális védekezőképességű személyeknél az esetek túlnyomó többségében enyhébb a betegség lefolyása, ritkábban fejlődik ki szövődmény. Lássuk, milyen természetes szerekkel erősíthetjük immunrendszerünket.

Homeopátia

Az immunrendszer erősítése révén az Anas Barbariae hatóanyagot tartalmazó homeopátiás szer, amely Oscillococcinum néven a patikákban recept nélkül beszerezhető, hatékony védelmet nyújt a megbetegedett ember környezetében élők védelmére. Tünetmentes állapotban alkalmazható, megelőzésként, októbertől márciusig folyamatosan adva, hetente egy tubus – dózisban. Ezt a szert az influenzaszerű fertőzés legkezdetibb fázisában is adhatjuk, amikor a tüsszögés, köhécselés, borzongás kezdődik, így nagy valószínűséggel nem fejlődik tovább vagy esetleg csak enyhébb lefolyású lesz a betegség.

A másik immunrendszer-erősítő gyógyszer az Echinacea D2, D4 vagy 5 CH hígításban, szakaszosan adható.

Ellenállóerő serkentésére használhatjuk még a következőket:

  • kasvirág-kivonatot (Echinacea),
  • méhészeti termékeket (méz, méhpempő, propolisz, virágpor),
  • olajfalevél-kivonatot,
  • méregtelenítést,
  • izzasztást (mesterséges lázkeltés: forró fürdők, szauna, erőteljes mozgás, napozás),
  • vitaminok, nyomelemek, ásványi anyagok pótlására algát, búzafűt, csalánt, élesztőt, friss nyers zöldségeket és gyümölcsöket, csírázó magvakat, tápegész élelmiszereket,
  • masszázsterápiákat, amelyek segítik az energiaáramlás harmonizálását,
  • légzésgyakorlatokat (pl. teljes jógalégzés, méregtelenítő légzés),
  • stressz-oldó módszereket (autogén tréning, tai-chi, reiki, jóga)

Szervezetünk állapotát javíthatjuk antioxidánsok bevitelével is. Az élő sejtek energiatermelő szervecskéiben, az energiatermelő folyamat során természetes módon keletkeznek peroxid- és szuperoxid gyökök. Ezeket a sejtek a saját antioxidánsaikkal hatástalanítják. Bizonyos helyzetekben (pl. stressz, betegség) a szabad gyökök száma megnő, és a szervezet nem képes elegendő antioxidánst termelni. Az idős, beteg szervezetben az antioxidánsok hatása, és mennyisége is csökken. A szabad gyökök felelősek a sejtek öregedéséért, többek között a DNS lánc elrontásával érik el ezt a hatásukat.

Szervezetünk erősítéséhez a következő természetes antioxidánsokat használhatjuk:

  • aszkorbinsavat vagy ismertebb nevén a C-vitamint. Legjobb citrusfélékből, paprikából, csipkebogyóból, brokkoliból a szervezetbe juttatni.
  • retinolt azaz az A-vitamint, jelentős mennyiségben van a tejtermékekben, tojásban, halban, hüvelyesekben, és a hidegen sajtolt növényi olajokban.
  • tokoferolt vagyis E-vitamint, amit a növényi olajokban, tojásban, halban, teljes kiőrlésű gabonában, lencsében, babban, olajos magvakban találunk.
  • béta-karotint. Sok található a sárga színű zöldségekben: mint a sütőtök, sárgarépa.
  • vitamin jellegű antioxidánsok a flavonoidok is védő hatást fejtenek ki. Jelentős hatást tulajdonítanak a szőlő héjában (és ezáltal a minőségi vörösborokban) található rezveratrol nevű vegyületnek, de flavonoidokat találunk még a teljes kiőrlésű gabonában, az élénk színű gyümölcsökben, zöldségekben.
  • a telítetlen zsírsavakat (minden folyékony zsírban és olajban), különösen az ún. omega-3 zsírsavat, amely a tengeri halakban fordul elő jelentős mennyiségben.
  • szelént, amely tejtermékekben, halban, húsban, teljes kiőrlésű gabonában, hüvelyesekben, levélzöldségekben, gombában és fokhagymában található.
  • zöld tea, amelynek magas a polifenol tartalma.

Csecsemőknél – mivel még az immunrendszer javában formálódik – az immun-védelmet az anyatejben levő anyagok szolgáltatják.

Természetesen az ismertetetteken kívül számos egyéb módszer létezik a szervezet védekező-rendszerének erősítésére. Azt azonban bátran kijelenthetjük: csak abban az esetben érik el hatásukat, ha következetesek vagyunk, szervezetünket érő káros hatásokat minimalizáljuk és törekszünk a kiegyensúlyozott, békés élet megteremtésére és harmóniába kerülünk önmagunkkal és környezetünkkel.

hirdetés
Kedves Olvasónk! Szakértőnk elfoglaltságai miatt nem tudja tovább folytatni szakértői rovatát. A kérdezési lehetőséget azonban biztosítjuk számodra - ugyanebben a témában – ajánljuk aktív szakértőnket neked! Az eddigi kérdéseket és válaszokat, továbbra is olvashatod itt az oldalunkon.
Előző cikkTermészetes szerek megfázás ellen
Következő cikkTerhesség hétről-hétre: 41. hét – Túlhordás

1 KÉRDÉS

  1. Én anyit szólnánk hozzá és megerösiteném,hogy a propoliszt használom már 2honapja és nagyon jó. Erösiti a szervezettem és nem nőveli az étvágyat mint a Bérescsep.Nagyon jó a bérescsep,de nekem a használatakor nagyon megnővelte az étvágyam.Köszönőm,hogy hozzá szólhattam.Üdvőzlettem

Comments are closed.