Édesanyáknak édesanyáktól a Zero Waste-ről – elindult a JULKA

Édesanyáknak édesanyáktól a Zero Waste-ről - elindult a JULKA

Mit tehet egy édesanya azért, hogy hatással legyen a környezetre, amiben gyermeke felnőtt éveit tölti majd? Erre a kérdésre keresi a választ a JULKA két alapítója, Anett és Nastasia, akik úgy döntöttek, minden anyukának szeretnék megmutatni, hogyan lehet a zero waste életmód segítségével kis lépésekkel fokozatosan hatást gyakorolni gyermekük jövőjére.

A legtöbb édesanya gyermeke születésekor tapasztalja meg igazán azt az érzést, hogy már nem csak saját élete alakításáért felel. A mindennapokban meghozott döntések új megvilágításba kerülnek, és egyre fontosabbá válik, hogy ne mások döntsenek a fejük felett, saját maguk formálhassák a számukra legfontosabb személy jövőjét.

A két fiatal anyuka, Leányvári Anett és Cozma Nastasia éppen ezért döntött úgy, elindítják a JULKA-t, melynek célja, hogy megmutassa, hogyan lehet egyszerű és kis lépésekkel elindulni a Zero Waste életmód felé, és jobbá tenni gyermekeink jövőjét.

2018-as statisztikák szerint egyetlen átlag Európai Unióban élő ember évente 31 kg műanyag hulladékot termel. Ezt azt jelenti, hogy csak az EU-ban évi 15,8 millió tonna műanyag szemét keletkezik. Ennek mindössze 40%-a kerül valamilyen módon újrahasznosításra, a fennmaradó 60% visszakerül a természetbe, jelentős és tartós károkat okozva ezzel. Erre a globális kihívásra számos nemzetközi szinten eltérő megoldási javaslat született már, azonban egy dologban a legtöbb szakértő egyetért: a problémát nem lehet kizárólag állami szinten kezelni, nagy szükség van arra, hogy mindenki a saját, egyéni szintjén lépéseket tegyen.

A kismamák öt leggyakoribb félelme

“Közgazdászként mindig is fontos volt számomra, hogy racionális döntéseket hozzak, és magam alakítsam az életem. A JULKA számomra éppen ezért többet jelent, mint egy újabb Zero Waste témával foglalkozó oldal. Lehetőséget jelent, hogy a kezembe vegyem gyermekeim és a saját jövőm alakítását, és megmutassam, hogy magánemberként is lehetünk hatással a környezetünkre. “ – mondta el az oldal egyik alapítója, Anett.

“Szeretnénk, ha minél többen látnák, hogy a zero waste életvitel nem egy nehézkes, kényelmetlen életforma, ami lemondásokkal jár, hanem olyasvalami, ami apránként könnyedén beépíthető a mindennapokba. Egy tudatos és bátor közösséget szeretnénk létrehozni, ahol egymást támogatva tehetjük meg az első lépéseket a műanyagmentes életmód felé. És kik lehetnének bátrabbak, mint az édesanyák? – tette hozzá Nastasia.

A JULKA blogjában és Facebook oldalán mostantól rendszeresen érkeznek majd a hasznos tippek, érdekességek, amik inspirációt jelenthetnek arra, hogy minél többen próbálják ki a műanyagmentes életmódot, és tegyenek saját és gyermekük jobb jövőjéért.

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .