Légy szuper mostohaszülő

Légy szuper mostohaszülő

Amikor nem a szó szoros értelmében születik új család, hanem gyakorlatilag két fél család eggyé válik, bizony vannak nehezebben járható utak. Manapság nem ritka, hogy amikor két ember egymásra talál és együtt tervezik jövőjüket, már előző házasságaikból, kapcsolataikból bizony gyermekeik születtek, így őket is be kell vonni az új, közös életbe.

Mindenkinek más okoz nehézséget: van, aki nehezen érti meg mostohagyermekét vagy egyáltalán nem találja meg vele a közös hangot. Ezen problémák megoldására szedtük össze néhány ötletet, mely másoknál már bevált és sikerült segítségükkel kialakítani a pozitív kapcsolatot az újdonsült családtagok között.

Vigyázz a valótlan elvárásokkal!

Rengeteg mostohaszülő nyomás alá helyezi magát, hogy egy tökéletesen idilli családot hozzon létre. Ugyanakkor gyakran az előző rossz tapasztalatok, félresikerült házasság, zűrös válás és gyermekfelügyeleti tárgyalások kapcsán ez nem így valósul meg.

Nagyon igaz a mondás, hogy lassan járj, tovább érsz, abszolút ezt az elvet érdemes követned a jó kapcsolat felépítésében is. Apró lépésenként közeledve a gyermekhez sokkal inkább célt érsz, nem baj, ha nem egyik napról a másikra fejlődik a kapcsolat. Elsődlegesen fókuszálj arra, hogy tiszteljenek, a szeretetteljes viszony kialakítása pedig ezután következzen.

A nyitottság a titok

Egy dolog, amit mindenképp érdemes hangsúlyoznod, hogy mindenki merje kimutatni érzéseit és merjen beszélni aggodalmairól, valamint félelmeiről. Azonban eleinte ne lepődj meg, hogy nem fognak bízni benned a párod gyermekei, hiszen ez természetes, még nem ismernek jól. Egyértelműen a saját szülőjükben fognak elsődlegesen megbízni.

Légy támogató

Vedd észre az óriási jelentőségét annak, hogy támogatod a gyermek vér szerinti szülőjével való kapcsolatát. Ha látja rajtad a gyerkőc, hogy odavagy az anyukájáért vagy apukájáért, sokkal jobban fog hozzád állni. Ne próbálj senki helyébe lépni, sokkal inkább építgesd ki saját kapcsolatodat a gyermekkel. Nagyon fontos, hogy végig add önmagad!

Mindig működj együtt a pároddal!

Te a pároddal állandó, közvetlen kapcsolatban kell, hogy légy a családotok érdekében. Legyetek mindketten egymás felé maximálisan támogatóak és hozzatok közös döntéseket! Győződjetek meg róla, hogy a gyermekeitek tisztában vannak azzal, hogy minden döntéseteket közösen hozzátok meg.

A fegyelmezés feladatköre

A közös élet első néhány hetében lényeges, hogy a gyermek vér szerinti szülője nevelje őt dominánsan. Aztán szépen lassan, ahogy egyre jobban megismeritek egymást, kezd kiépülni a bizalmuk is feléd, hiszen egyenlőre még csak te vagy az „új anya” vagy „új apa” a háznál… Ez nem jelenti az, hogy rád sosem fognak hallgatni, de először rendkívül fontos, hogy kölcsönös tiszteletet és bizalmat építsetek fel egymás között.

Ne hibáztasd mindenért a gyerekeket

Tinikkel az élet elég frusztráló lehet időnként, de bizonyosodj meg arról, hogy nem minden adandó problémáért a gyermeket okolod. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy valóban az ő nem megfelelő magatartása, hozzáállása, szóhasználata a probléma forrása? Vagy inkább valami más dolog okozza ingerültségedet – anyagiak, munkatársak, saját érzéseid, miszerint kívülállónak érzed magad, vagy bármi más, ami befolyásolhatja józan ítélőképességeidet?

A humor a kulcs

Főleg tinédzserek esetén, akik nagyra értékelnek egy-egy naprakész poént, mindenképpen érdemes bevetni a mókásabb oldalad. Soha nem szabad túl komolyan venni az életet és ez ebben az élethelyzetben hatványozottan igaz. Ha tudják, hogy benned egy olyan társra lelnek, akivel nagyokat lehet nevetni és bolondozni, sokkal közvetlenebben állnak majd hozzád.

Az új közös élet kezdetei senki számára nem lesznek egyszerűek, azonban a rugalmasság és az alkalmazkodásra való hajlam bizony meghozzák a kemény munka gyümölcsét. Vesd be a fenti tanácsokat és alakítsd saját élethelyzetedre, a megfelelő hatás elérése érdekében!

Játékok ››› LEGO ›››

hirdetés
A Babafalva.hu - Várandósságtól az első osztályig portál tizenhárom éve segíti, támogatja a várandós, kisbabás és kisgyerekes édesanyákat és szülőket.
Előző cikkSegítség, el szeretnénk válni!
Következő cikk5+1 tipp, hogy könnyebb legyen az ovikezdés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .