Babagondozás biztos kezekkel!

Sokan úgy gondolják, hogy a babagondozás, gyermeknevelés majd ösztönből jön vagy a család tapasztaltabb tagjaitól elleshetőek a fogások. Manapság azonban ritkán fordul elő, hogy a család több generációja egy fedél alatt él, amellyel állandó, tapasztalt segítséget remélhet az újdonsült anyuka.

A várandós anyukák szerencsére nagy gondossággal járnak a különböző vizsgálatokra illetve a szülésre felkészítő tanfolyamokra, de ugyanilyen nagy figyelmet kéne fordítani kisbabájuk körültekintő fogadására is. Az internetről begyűjthető információkból nehéz kihámozni – főleg a laikus kismamáknak – hogy melyik a helyes tanács vagy tájékoztatás.

A Magzati Diagnosztikai Központ Babagondozási tanfolyamán újszülöttekkel foglalkozó gyermekorvosok, gyermek pszichológusok és más szakemberek előadásai keretében készítik fel a gyermeket váró párokat a születendő gyermekük fogadására.

prcikk-babagondozás-(2)540

Az anyukák talán legnagyobb próbatétele, amikor a kórházban töltött néhány nap után otthon egyedül kell boldogulniuk kisbabájukkal. A tanfolyam abban igyekszik segíteni, hogy már ez az időszak is vidáman, kétségbeesés nélkül teljen. A háromórás tanfolyamon a fürdetéstől, köldökcsonk tisztítástól, pelenkázástól, kezdve a gyerekbetegségeken és oltásokon át egészen a fogzásig, szó esik az összes fontos kérdésről, hogy a kismamák magabiztosan térhessenek haza kis szuszogó csomagjukkal a kórházból.

A leggyakrabban előforduló kérdések a szoptatásra vonatkoznak” – árulja el a tanfolyam egyik előadója, Dr. Pete Barbara, az I. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Neonatológiai Intenzív Centrumának szakorvosa. „Nagyon sokan azt várják, hogy megszületik a baba, és majd minden megy, mint a karikacsapás, pedig a szoptatás pont egy olyan feladat, amire rá kell készülniük a várandós anyukáknak. Azt, hogy hogyan kell helyesen mellre tenni, leválasztani, meddig hagyjuk mellen a babát, milyen gyakran szoptassunk, alapos felkészültséget igényel, hiszen ez abszolút befolyásolja, hogy valaki elkezdi-e egyáltalán, és hogy meddig folytatja a szoptatást. A cél az lenne, hogy hathónapos korig mindenki szoptassa a babáját, de ez messze nem valósul meg. Mi olyan információkat, gyakorlati fogásokat adunk át a kismamáknak, amivel kedvet csinálhatunk a szoptatáshoz, és ami meggyőzi őket arról, hogy mindenki képes szoptatni.”

prcikk-babagondozás-540

A babagondozási tanfolyamot azért első sorban várandósoknak ajánlják, mert a baba születése után a kismamáknak egyszerűen nem lesz idejük több órára elszakadniuk a babától. A tanfolyam nagy előnye a könyvekből megszerzett tudással szemben, hogy itt gyakorolhatnak is, és kérdezhetnek is a résztvevők. A gyakorlat mellett az is nagyon fontos, hogy a kismamák itt megbízható forrásból juthatnak olyan információkhoz, ami megkönnyíti életük első évét a babával.

A Babagondozási tanfolyamról részletesen olvashat a babagondozas.hu oldalon.

hirdetés