A tündérkonyha – bőrápolás házi kozmetikumokkal

IMG_3737-199x300.jpg

Ez egy játék is, a takarékosság és a praktikusság játéka. De egy okos választás is, a természetes szépség és egészség választása, amikor magunk készítjük kozmetikumainkat- Nem boszorkánykonyha ez, hanem tündérkonyha!

Az üzletek választéka széles, a csomagolás csábító, az akciók is hívogatnak, és a marketing stratégia, mellyel megszólítanak minket, az tökéletes. Tudnunk kell, hogy a kozmetikumok árában legkevésbé az alkotóelemeket, a hatóanyagot fizetjük meg, sokkal inkább a nagyszabású kutatásokat és a reklámtevékenységet. Tehát ha töredék áron készítünk magunknak hasonlót, nem kell félnünk tehát, hogy az olcsóság a hatékonyság rovására megy. És a felesleges adalékanyagokat, tartósítószereket is elkerüljük, amit a gyártók kénytelenek használni. Magunknak kutatjuk ki, mire van bőrünknek szüksége, valódi testreszabott kozmetikumokat készíthetünk kockázatmentesen és olcsón.

Nézzük, mit találunk a konyhában!

Kristálycukor: kevés vízzel egyszerű és gyors bőrradír. Használjuk hetente egyszer arcra, nyakra, dekoltázsra, lábfejre. A legtöbb gyári bőrradír termék is ilyen fizikai hatást gyakorol, finom szemcsékkel éri el a hatást, kár ennél drágábbat használni.

: nagy szeműt, olcsót válasszunk, tartsunk a fürdőkád, zuhany közelében egy kis üvegben, mindennap átmasszírozhatjuk vele a talpunkat. Ha minden zuhanyzásnál megtesszük, megelőzzük a bőrkeményedések kialakulását.

Tejszín és só: finomabb szemű sót keverjünk el kevés tejszínnel, nedves bőrt radírozzuk át vele. Előtte használjunk szappant, a radírozás után már csak zuhany alatt öblítsük le, így marad a tejszín zsiradéka a bőrünkön, ez radírozás, és testápoló egyszerre, hetente alkalmazzuk.

Banán és joghurt: összetört banán és kevés joghurt keverékét két kis nylon zacskóba tesszük és a lábunkra húzzuk, arra meg egy vastag zoknit. Fél órát jövünk-megyünk benne, majd lemossuk. Mintha drága bőrpuhító kenőcsöt használtunk volna!

Fűszerek párája és a gőz: az indiai asszonyok a lábasok fölé hajolnak, mindegy éppen mit főznek benne, úgy tapasztalják, a fűszeres gőz szépíti az arcukat. Ha vizet forralunk, ha rizst főzünk, ha krumplit, óvatosan hajoljunk fölé, engedjük, hogy kipirosodjon az arcunk, hogy megnyíljanak a hajszálerek.

Vaj, olaj, zsír: ha egy tepsit, sütőformát kell kikennünk, ne használjunk eszközt, és ne mossunk kezet azonnal! Tenyerünkről kenjük az egész kézfejünkre a zsiradékot, ahogyan a kézkrémeket szoktuk, és adjunk magunknak pár perc tétlenséget mielőtt lemossuk

Méz: egyszerű hidratáló hatás, és gyengéd gyulladáscsökkentés, a bőr savas kémhatásának visszaállítása, felszívódó tápanyagok, ezt várhatjuk, ha mézzel kenjük be magunkat. És még valamit nyerünk: negyed óra kikapcsolódást. Zuhanyzás vagy fürdés után kenjük be a nedves bőrünket mézzel, és lepedőbe csavarva pihenjünk addig, amennyi időt tudunk erre szánni –  a kevés is sokat ér – , majd zuhanyozzunk le langyos vízzel. A ragacsos lepedőt ne mossuk ki, ne csináljunk magunknak plusz munkát, tegyük el, ez legyen a mézes lepedőnk, és alkalmazzuk gyakran. Kiszáradt, repedezett ajkat is mézzel kenjük, majd önuralmat gyakorolva percekig ne nyalogassuk le!

A szőlőmag olaj

Nincs ennél jobb testápoló. A kozmetika ipar is használja, belekeveri a termékeibe, csak azt nem értjük, miért kell mellé bármi más. Ma már a borászatok is kipréselik, egyre elterjedtebb, és az ára is alacsonyabb. Hidegen sajtoltat vegyünk és egyszerre kis mennyiséget, mert gyorsan avasodik. Száraz, repedezett bőrre használjuk úgy mint egy testápolót, de inkább csak este, mert lassabban szívódik fel, mint a gyári krémek.

A terhességi csíkok ellen sok az ígéret, a csábító ajánlat, de sok kismama tapasztalja a saját bőrén, hogy bármilyen tápláló krém rendszeres használata enyhíti a tüneteket. Amennyiben rendszeresen fokozza a bőr rugalmasságát, ha nem hagyja kiszáradni azt, akkor bármelyik krém működik. A szőlőmag olaj jó választás, felváltva a búzacsíra olajjal, és az is jó döntés, ha az eddig használt testápolónkat dúsítjuk az olajakkal és ezt használjuk a feszülő bőrfelületek bemasszírozására.

És a fürdővíz?

Sok lehetőségünk van! Ha egy deci almaecetet öntünk bele, friss és egészséges lesz a bőrünk, a gyengén savas kémhatás támogatja bőrünk egészséges működését.

Neveljünk zsályát az ablakban, kiskertben! A megszárított, de nem tört levelekből készítsünk erős főzetet, ezt adjuk a fürdővízhez. A zsálya antiszeptikus és frissítő hatású, élénkíti a bőrt, enyhíti a fájdalmas aranyeres és felfázásos tüneteket. De fürödhetünk kamilla, levendula, csalán főzettel is, magunknak kell megtapasztalni, melyik esik a legjobban, mi tesz igazán jót.

Gyümölcssavas hámlasztás? AHA!

Azok a gyári termékek, amelyek hámlasztást ígérnek vagy a szemcsés fizikai módszert választják, vagy az AHA savas kémiait. Banán, uborka, paradicsom, alma külön-külön vagy keverve bőrmegújító hatású, de ne alkalmazzuk gyakran. Szánjunk erre időt, a gyümölcsös arcpakolás után tápláló jöjjön, túróból, tojássárgájából, olívaolajból, mézből, zabkásából, élesztőből! Mindannyiunk bőre más, és más-más dologra éhezik, meg tudjuk találni azt, ami nekünk a legmegfelelőbb. Ártani egyik sem fog, de abban van különbség, mivel érünk el látványos hatást.

Keverjünk luxuskrémet az egyszerűből!

Vegyünk megbízható, de olcsó, sűrű arckrémet, és ezt az alapot felhasználva készítsünk magunknak különleges luxuskrémet. Mit használhatunk? Pár csepp szőlőmag olajat, ligetszépe olajat, pár csepp aszúbort, rózsaolajat, búzacsíra olajat. Hűtőszekrényben tartsuk a krémet. Kísérletezzünk, hogy illatra is olyan legyen a keverék, amit szívesen használunk, amit jólesik felkenni.

Teák, főzetek, vizek

Legyen egy üveg rózsavizünk – kis luxus -, vattapamaccsal töröljük át vele az arcod reggelente, ragyogó bőrt eredményez, és jókedvre derít. Zöldteát használj fáradt, karikás szemre, ha filteres natúr zöldteát főzöl, a főzetet idd meg, a filtereket rakd a szemhéjadra húsz percre. Gőzölj kamilla és zsálya forrázatával! Higított almaecet tökéletes arc tonik, illata hamar elpárolog, ne aggódj. Citromfű, levendula teája is eláll pár napig egy kis üvegben, tonikként használhatod, töltheted régi parfümös üvegcsébe, finom permetben szórhatod az arcodra. Bízzunk az orrunkban! Azt használjuk, aminek az illata is jólesik az adott időszakban.
Amit bőrünkért leginkább megtehetünk, az a békénhagyás, a kíméletes bánásmód, kevés vegyszer, és nem lehet figyelmen kívül hagyni a bőséges folyadékfogyasztást és a kielégítő éjszakai alvást sem.

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .