Mikor forduljunk fizikai terapeutához?

FORRÁSKidsHealth
Mikor forduljunk fizikai terapeutához?
Mikor forduljunk fizikai terapeutához?

Fizikai terapeutához akkor fordulunk általában, ha valami végett mozgásszervi rehabilitációra van szükségünk. A fizioterápia egyfajta orvosi kezelés, amely segít egy-egy sérülés után gyógyulni. (Gyógytorna, gyógymasszázs stb.). Elég egy törés, sérülés és nagyon könnyen nehézzé válhatnak olyan folyamatok, melyek addig természetesek voltak. Nehéz lehet ilyenkor egy egyszerű séta is.

Azonban szükség lehet fizioterápiára akár agyvérzés okozta bénulásos rehabilitáció végett is. Sok olyan történés lehet az életben, amikor jól jön egy fizikai terapeuta, gyógytornász szakember.

A fizikai terapeuták olyan egészségügyi szakemberek, akik sokat tudnak arról, hogyan mozog a test, és hogyan lehet javítani a mozgást. Ők tudnak szakszerű segítséget nyújtani abban az esetben, amikor szükség van rá.

A fizioterápiák szükségességét minden esetben orvos méri fel. Ő szabja meg azt is, hogy milyen gyakorisággal kell igénybe venni ezt a fajta szakszerű segítséget. Elképzelhető, hogy elegendő néhány alkalom is, de lehet, hogy hetekig, hónapokig, évekig járnia kell a páciensnek a gyógyulás érdekében.

A foglalkozások során a fizikai terapeuta megtanítja a beteget azokra a gyakorlatokra, melyeket végezni fognak a terápia során. Ezzel együtt lassanként elérnek olyan mérföldkövekhez, mint: a beteg fel tud majd ülni, újra megtanul járni stb. Mindez attól függ, hogy mekkora a sérülés mértéke, miket kell újra elsajátítania. Ez a terápia segíthet az izmoknak erősödni és tudatosan mozogni.

Ficam; rándulás vásárlás: árak, képek infók | Pepita.hu

Amikor a gyerekek fizikai terapeutához fordulnak a szülővel

Nő, Masszázs, Terápia, Fizikoterápia, Feszültség, fizikai terapeutához
pixabay

A törött láb jó példa arra, hogy egy gyereknek például miért lehet szüksége fizioterápiára. Mielőtt elhagyná a kórházat, a terapeuta megtanítja a gyereket, hogyan kell mankóval járni, és hogyan kell fel-le menni a lépcsőn. A terapeuták tudják a legjobb módját annak, hogyan kell alkalmazni a mankót. Hogyan fogja meg a beteg, hogyan induljon el vele. Mennyi súlyt helyezzen az ép, és mennyi súlyt helyezzen a törött lábra.

Elsősegély doboz vásárlás: árak, képek infók | Pepita.hu

Ilyenkor nem csak a mozgás fontos, hanem a ruházat is. Különösen a cipő. A gyermeknek ilyenkor olyan cipőt érdemes viselnie, ami megfelelően alátámasztja és tartja a lábat. Kiváltképp fontos ilyenkor az ilyen jellegű biztonság.

Családi veszekedés, mit tegyek gyerekként? | Babafalva.hu

Tanulás játékkal

A gyerekek játékkal tanulnak a legkönnyebben, így a fizikai terapeuták gyakran játékokat használnak a gyerekekkel. Lehet, hogy láttok majd labdákat, padokat, hintákat, csúszdákat, de akár interaktív videojátékokat is a gyermekgyógyászati tornateremben. Fő tartópillére a felépülésnek az, hogy az izmokat erősebbé szükséges ilyenkor tenni. Ezt pedig szakember felügyelete és támogatása mellett, a fenti eszközök segítségével el tudjátok majd érni.

Masszázsmatrac vásárlás: árak, képek infók | Pepita.hu

Ahogy azt már fentebb is írtuk, ilyenkor a sérülés mértékétől függ, hogy milyen gyakorisággal és meddig kell járnotok tornára. A foglalkozások általában 30 perctől 1 óráig tartanak, a gyerek életkorától és a problémái típusától függően.

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikkMi az a mandulagyulladás és mik a tünetei?
Következő cikkGyerekprogramok – Eleven Ősz programsorozat

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .