Speciális eszköz segíti a májbeteg csecsemők ellátását

műszerbeszerzés

Az idén 15 éves K&H gyógyvarázs műszerbeszerzési pályázat jóvoltából 10 megye 14 gyermekegészségügyi intézménye kap új műszereket, összesen 20 millió forint értékben. Köztük Magyarország egyetlen, súlyos krónikus májbeteg gyermekeket és csecsemőket ellátó intézménye, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Gasztroenterológiai és Hepatológiai Osztálya, amely egy 4 millió forint értékű csecsemő videó-gasztroszkóppal bővül a legkisebb betegek kíméletesebb kivizsgálásának érdekében.

A K&H Csoport 15 éve elkötelezett támogatója a hazai gyermekegészségügynek, amit jól mutat, hogy a K&H gyógyvarázs műszerbeszerzési pályázat mai nyerteseivel együtt összesen 430 alkalommal 646 millió forint értékű műszert kaptak a kórházak, mentők, gyermek háziorvosok és védőnői szolgálatok. „Az idén beérkezett közel 90 pályázatból most 10 megye 14 intézménye – 7 kórházi osztály, 3 védőnői szolgálat és 4 mentőállomás – kap új eszközöket összesen 20 millió forint értékben, mellyel 600 000 gyermek ellátásához járulhatunk hozzá szükség esetén. A most átadott modern berendezések, mint az EKG, a lélegeztetőgép, a betegőrző monitor vagy a sebészeti vágókészülék, remélhetően nagy segítséget nyújtanak majd abban, hogy a jövő generációja jobb körülmények között gyógyuljon, és minél hamarabb egészséges, teljes életet éljen” – mondta el Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója a nyertesek bejelentésekor.

A műszerbeszerzési pályázatnak köszönhetően többek között 4 millió forint értékű csecsemő videó-gasztroszkóppal bővül Magyarország egyetlen, súlyos krónikus májbeteg gyermekeket és csecsemőket ellátó intézménye. Az új eszközzel így már a 0-3 éves csecsemők gyomor- és bélrendszeri tükrözése is kíméletesebb lehet. „A Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Gasztroenterológiai és Hepatológiai Osztályának éves betegforgalma 900-1000 gyermek, és Magyarországon az egyetlen olyan hely, ahol a súlyos krónikus májbeteg gyermekek és csecsemők ellátását végzik. Itt történik a gyermekek kivizsgálása, a májátültetés szükségességének meghatározása, valamint az átültetéshez nélkülözhetetlen vizsgálatok elvégzése. A májtranszplantációt követően szintén itt végzik a gyermekek állapotának nyomon követését, illetve ellenőrzését, így jelenleg kilencven 18 év alatti májtranszplantált gyermek áll az osztály gondozása alatt” – tájékoztatott Dr. Dezsőfi Antal, a Gasztroenterológiai és Hepatológiai Osztály vezetője.

A 2018-as K&H gyógyvarázs műszerbeszerzési pályázat nyertesei

  • Dél-Pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Gyermekinfektológiai Osztály
  • Semmelweis Egyetem, I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Gasztroenterológiai és Hepatológiai Osztály
  • Terézvárosi Egészségügyi Szolgálat Védőnői Szolgálat
  • Országos Mentőszolgálat Csongrád Mentőállomás
  • Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet Dunaújváros Csecsemő- és Gyermekosztály
  • Országos Mentőszolgálat Egyek Mentőállomás
  • Jászberényi Szent Erzsébet Kórház Csecsemő- és Gyermekosztály
  • Martonvásári Védőnői Szolgálat 2 db légzésfigyelő
  • Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Gyermek Aneszteziológiai és Intenzív osztály, Miskolc
  • Dunaalmás-Neszmély Védőnői Szolgálata
  • Orosházi Kórház Csecsemő- és Gyermekosztály
  • Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika
  • Országos Mentőszolgálat Püspökladány Mentőállomás
  • Országos Mentőszolgálat Vásárosnamény Mentőállomás
hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .