10 hasznos tipp repülőgépes nyaraláshoz

Egy hosszú, külföldi útra nem árt alaposan felkészülni, érdemes odafigyelni a körültekintő csomagolásra, és persze saját magunkra is. Mire ügyeljünk a repülőgépen utazva, mennyire legyünk bátrak a helyi gasztronómiai ínyencségekkel? Íme néhány hasznos tipp az Emirates szakértőitől, hogy valóban gondtalan és tartalmas legyen a nyaralás.

Csomagoljunk körültekintően!

1. Változékony időjárás – Mielőtt a kedvenc darabok után nyúlunk a szekrényben, érdemes alaposan átgondolni, hogy hová utazunk, és ott milyen időjárási körülményekre kell felkészülni. Készítsünk listát azokról az alapdarabokról, amelyekre mindenképpen szükségünk lesz, és ezt a listát egészítsük ki a további kedvenceinkkel.

2. Jól kombinálható darabok – A sikeres csomagolás titka, hogy egymással jól kombinálható darabok kerüljenek a bőröndbe. Nem érdemes egyszerre hat bikinit és öt hasonló sortot csomagolni, inkább vegyük számba, hol kell megjelennünk, és hogy pontosan hány teljes szettre lesz szükségünk a nyaralás során.

3. Helytakarékos csomagolás – Sok helyet megspórolhatunk, ha teljes kiszerelésű kozmetikumok helyett kisebb, a drogériákban kapható termékmintákat vagy mini kiszerelésű termékeket csomagolunk. Fontos, hogy ezeket tegyük neszesszerbe vagy jól zárható zacskóba, nehogy kifolyjanak a ruhákra, és mindig a ruhák tetejére tegyük őket.

4. Hatékony helykihasználás – A bőrönd legkisebb sarkaiban jól elférnek a fehérneműk és a kendők.

Őrizzük meg a frissességünket a fedélzeten is!

5. Folyadékpótlás – A hosszú repülőutakon a száraz levegő komoly próbatétel a bőrnek, ezért is fontos ilyenkor a bőséges folyadék-utánpótlás akár víz vagy gyümölcslé formájában, a koffein és a magas alkohol tartalmú italok fogyasztása viszont csak mértékkel ajánlott.

6. Megfelelő üléspozíció – Az ülésünket állítsuk a hanyatt döntött és az alap pozíció közé, így elkerülhetjük a szem alatti táskák kialakulását. Ha ezt nem sikerült megakadályozni, a szem alatti duzzadás könnyen csökkenthető jégkockával vagy nedves zsebkendővel.

7. Tornagyakorlatok – Amikor a biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető jelzés nem világít, akkor álljunk fel az ülésből, tegyünk pár lépést, és végezzünk nyújtó gyakorlatot. A mozgás és az izmok fellazítása ugyanis élénkíti a vérkeringést. Ha nem akarunk felállni, akkor a lábfejünkkel írjuk le az ABC betűit, hogy elkerüljük a bokaduzzadást, és hogy élénkítsük a vérkeringést.

Foto_1

8. Kényelmes öltözék – Öltözék tekintetében kerüljük a szoros, sztreccs ruhadarabokat és a szintetikus anyagokat, és válasszunk inkább természetes alapanyagból készült, pamut, vászon vagy gyapjú ruhát.

Érdeklődjünk a helyi ételekről, adottságokról!

9. Óvatosan az ínyencségekkel! – Mielőtt bátran végigkóstoljuk a különleges helyi fogásokat, tájékozódjunk az ételek alapanyagairól. Bár a tenger gyümölcsei csábítóak, a frissen kifogott halak, rákok és kagylók még akkor is kiválthatnak allergiás reakciót, ha egyébként fagyasztott, előzetesen hőkezelt változatuk esetében eddig nem tapasztaltunk problémát. Ha nem bízunk a közösségi portálok és blogok étterem-választásaiban, akkor kérdezzük meg a szálloda recepcióján, hol érdemes, és hol nem javasolt az étkezés, így elejét vehetjük egy sor kellemetlenségnek.

10. Séta, biciklizés, szörfözés – Ha már jól laktunk, akkor használjuk ki a nyaralóhely adottságait. Egy séta alkalmával húszpercenként akár 100 kalóriát is elégethetünk; ha pedig két kerékre pattanunk, akkor egyszerre tehetünk az egészségünkért és fedezhetjük fel villámgyorsan a környék természeti csodáit, mindezt 10 percenként akár több mint 125 kalóriával könnyebben. A tengerparton nyaralók számos vízi sportágban is kipróbálhatják magukat, és szinte minden felkapott tengerparton igénybe vehetik oktatók segítségét, ha kipróbálnák magukat hullámlovasként.

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .