Válogatott babonák és a valóság, avagy hogyan deríthetjük ki a baba nemét?

baba neme

A népi hiedelmek végtelen tárháza a kíváncsi kismamákat sem hagyja jó tanács nélkül. A régiek szerint számtalan titokzatos jelből és körmönfont praktikából következtethetünk születendő gyermekünk nemére, sőt, egy kis boszorkánysággal akár még befolyásolhatjuk is a végeredményt.

Reggeli rosszullétet okozó kislányok, savanyúságot kívánó kisfiúk?

Összegyűjtöttük a legelterjedtebb és a legérdekesebb babonákat, de mivel a tudomány jelenlegi állása szerint egyik hatékonysága sem bizonyított, adunk néhány valóban hasznos tippet, amivel kideríthetjük, kék vagy rózsaszín rugdalózóból érdemes-e betáraznunk.

Reggeli rosszullét

Ősanyáink a várandósok réméből, a reggeli rosszullétekből is ki tudták következtetni, milyen nemű baba növekszik a pocakjukban. A hiedelem szerint, ha a kismama nem, vagy csak alig émelyeg, kisfiút, ha pedig intenzív rosszulléttel küzd, kislányt vár.

Kerek arc vagy csípő

A régi szép időkben a várandósság alatt felkúszott kilóknak is megvolt a maga haszna: ha az anyuka arca kerekedik ki, tudta, hogy lánya, ha pedig inkább a csípője domborodik, fia születik majd.

Fiú lesz vagy lány?

Női szeszély várandósan

Egy valószínűleg apukák által terjesztett legenda szerint a terhesség alatt szeszélyesebbé váló feleségek kislányt hordanak a szívük alatt.

Kívánósság – Édes vagy savanyú

A kismama torkossága is árulkodó jel lehet: az édes ízeket előnyben részesítők valószínűleg lányt, a kamrában inkább a savanyúságos üveg felé nyúlók pedig kisfiút hoznak majd a világra.

Újévi látogató

Ha az év első napján férfi látogatónk érkezik, fiúgyermek, női vendég esetén pedig lánygyermek várható. Arról nem szól a fáma, hogy ha mindkét nem képviselői tiszteletét teszik nálunk, ikrekre kell-e számítania az ifjú párnak. 🙂

Mai korszerű vizsgálatok

A nagy kérdés megválaszolására ma már szerencsére korszerű vizsgálatok állnak rendelkezésünkre: a kötelező ultrahang-vizsgálat a várandósság 12. hetében már megmutathatja a baba nemét, a 16. hét környékén azonban már szinte biztos válaszra számíthatunk, amellett, hogy előfordulhat, hogy a felvételen mégsem egyértelmű, hogy kisfiút vagy kislányt hordunk a szívünk alatt.

PrenaTest® technológia Magyarországon!

Habár a magyar törvények szerint a magzat nemére vonatkozó információt csak a 12. héttől lehet közölni a kismamával, a 9. héttől elvégezhető kromoszóma-rendellenességek kimutatására alkalmas PrenaTest megállapítja a baba nemét is. Ez az egyszerű anyai vérvétellel történő, kockázatmentes szűrővizsgálat a magzat genetikai jellemzőivel megegyező méhlepényből az anyai vérbe jutó elhasználódott sejtekből kiváló szabad magzati DNS-ek szerkezetének bevizsgálásával képes kimutatni a leggyakoribb kromoszóma-rendellenességeket, illetve meghatározza a magzat nemét. Így ez a korszerű genetikai vizsgálat már akkor biztos választ ad számunkra a kisbabánk nemére vonatkozóan, amikor az ultrahang-vizsgálat során esetleg ez még nem látható.

Erről a témáról még a Várandósság rovatunkban olvashatsz többet!

hirdetés
A Babafalva.hu - Várandósságtól az első osztályig portál tizenhárom éve segíti, támogatja a várandós, kisbabás és kisgyerekes édesanyákat és szülőket.
Előző cikkKét tüneményes kisfiú az első!
Következő cikk4 dolog, amin az újévi fogyási fogadalmak elbuknak

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .