Reggeli rosszullét ellen nagyon sok kismama igyekszik megoldást találni. Kellemetlen és sokak életét megnehezítő tünet mindez. De mit tehetünk, ha már tapasztaljuk?
Mi okozza a reggeli rosszullétet?
Bár a reggeli rosszullét pontos oka nem ismert, úgy vélik, hogy az alacsony vércukorszint vagy a terhességi hormonok növekedése – talán a humán koriongonadotropin (HCG) vagy az ösztrogén – lehet a felelős. Úgy gondolják, hogy a stressz, bizonyos ételek, a kimerültség vagy az egyén utazási betegségre való hajlama is súlyosbítja.
A reggeli rosszullét a leggyakrabban az első trimeszterben fordul elő, de a terhesség teljes időtartamára kiterjedhet. A kezdet és az időtartam személyenként változik. De nem kell örökké szenvedni – számos különféle természetes és életmódbeli gyógymódot kipróbálhat az ember a reggeli rosszullét ellen.
Be szeretnél tárazni pelenkából? Jó helyen jársz!
Reggeli rosszullét ellen: Természetes gyógymódok
Nem számít, mennyi ideig tart, a reggeli rosszullét olyan dolog, amelytől mindenki szabadulni szeretne. Noha a terhesség ezen mellékhatásának kezelésére sokféle módszer létezik, ha természetes gyógymódokat keresel, szerencséd van.
Megjegyzés: Bármilyen típusú – természetes, vényköteles vagy OTC – kezelés alkalmazása előtt létfontosságú, hogy először konzultálj orvosoddal, hogy megbizonyosodj arról, hogy azok nem károsak Rád vagy a picire.
7 elváltozás vagy betegség, ami történhet a babád bőrével | Babafalva.hu
Gyömbér és menta ízű dolgok
„Az első trimeszteremben csak savanyú édességet fogyasztottam és gyömbéres, gyömbér ízű italokat ittam” – osztotta meg Emily S. kétgyermekes anyukája a Mom.com-al. Az ehhez hasonló természetes reggeli rosszullét elleni készítmények csodákat tehetnek a tünetek enyhítésében. Teaként, cukorkaként vagy rágható tablettaként is kaphatók a boltokban.
Nagyon fontos a hidratáció
Alapszabály, hogy mindig gondoskodj róla, hogy sok vizet igyál, de ez különösen fontos, ha reggeli rosszulléttől szenvedsz. A hányás kiszáradáshoz vezethet, attól függően, hogy milyen gyakran történik meg. Ha még a vizet is nehezen bírja a pocakod, próbálj vizes jégkrémet fogyasztani, ami ízesítve van, hátha találsz olyan ízt, ami nem jön azonnal vissza.
Alkoholos törlőkendők
Csakúgy, mint a többi gyömbér- és borsmentaillatot, ezt a „nővértrükköt” is megosztotta Liesel Teen, BSN, RN, a Mom.com-al, hogy gyorsan leküzdje a az ember a hányingert. „Ha van egy páciensem, aki a hányás szélén áll, alkoholos törlőkendőt adok neki, hogy megszagolja – és ez minden alkalommal működik!” Egy anyuka erre azt mondta: „Amikor az első trimeszterben hányingerem volt, egy maréknyit tartottam a táskámban.”
Hagyományos gyógymódok a reggeli hányinger ellen
Néha az otthoni gyógymódok nem elegendőek, és azon kaphatja magát az ember, hogy hagyományosabb kezeléseket keres reggeli rosszullétére, beleértve a gyógyszeres kezelést is. Kérdezd meg orvosodat, hogy ezek közül a vény nélkül kapható gyógyszerek, vitaminok vagy receptek bármelyike megfelelő lehet-e a számodra, mielőtt magadtól döntenél!
Kismama termékek, kismama ápolók | Pepita.hu
B6 vitamin
Ez a vitamin természetesen sok élelmiszerben előfordul. De a B6-vitamin szedése segít megszelídíteni az émelygés hullámait. A B6 nagyon népszerű kezelés a reggeli rosszullét ellen. Támogatja az immunrendszeredet, ami hihetetlenül fontos, hiszen a testedben növekszik egy még aprócska élet.
Pelenkázási termékek nagy választékban | Pepita.hu
Vényköteles gyógyszerek
Ha már semmi nem segít, beszélj orvosoddal arról, hogy milyen biztonságos vényköteles gyógyszerek állnak rendelkezésedre. Ő fogja tudni a legbiztosabb választ adni hasonló kérdéseidre!
Mikor fordulj mindenképp orvoshoz?
A súlyos reggeli rosszullét nem csak kellemetlen, hanem hatással lehet a kismama és kisbabája egészségére is. Honnan tudhatod, ha valami nem várhat a következő konzultációig?
Ha az alábbi tünetek bármelyikét tapasztalod, telefonálj!
- 24 órája nem tudsz enni vagy inni semmit.
- A hányás sötétbarna színű, vagy vért észlelsz benne.
- Úgy találod, hogy nem tudsz pisilni. Vagy ha igen, akkor sötét, ami súlyos kiszáradást jelez.
- Bár ez a lista nem mindenre kiterjedő, soha nem árt az óvatosság. Jobb félni, mint megijedni! Mindig hívd az orvost, ha bizonytalan vagy mennyire súlyos a reggeli rosszulléted.
Mint mondtuk, bár a reggeli rosszullét a terhesség legkevésbé kedvelt része, nem kell, hogy tönkretegye az egész élményt. Akár természetes, akár hagyományos reggeli rosszullét elleni gyógymódokat próbál ki szívesebben, a megkönnyebbülés mindig fontos.