
A baba ekcémát érdemes mihamarabb megvizsgáltatni egy orvossal, de van néhány mód, amit kipróbálhatunk, amíg el nem jutunk szakemberhez. Télen nem olyan meglepő a bőr száradása, ami kiütéseket von magával. Azonban, ha az orvos ekcémát diagnosztizál, cselekedni szükséges.
Ha még sosem volt dolgotok hasonlóval, lehet, hogy pánikba estek. Ha keveset tudtok az ekcémáról vagy a kezelési módjairól az ismeretlen megijeszthet benneteket. De vannak természetesebb módszerek is a kezelésre.
Először is fontos, hogy pontosan tudd, mi az, ami ellen harcoltok, és mi okozza. Sajnos az ekcéma (atópiás dermatitisz) pontos oka nem ismert, de a National Eczema Association szerint „Sok orvos úgy gondolja, hogy az ekcéma okai allergiás betegségekhez, például szénanáthához vagy asztmához kapcsolódnak.” Ennek ellenére nem sokat lehet tenni azért, hogy megakadályozzuk a gyerekeknél az ekcémát. Azonban számos dolgot tehettek, hogy minimalizáljátok a kialakulás esélyét, és ha megtörténik a baj lerövidítsétek az időtartamot.
Kezeld a baba ekcémát párásítással
Ha azt gyanítja az ember, hogy otthona levegője kissé száraz lehet, ne habozzon elővenni a párásítót. Még ha nem is hiszi, hogy a levegő száraz, akkor sem árt, ha több nedvességet ad hozzá. A párásító használata gyors és egyszerű módja az ekcéma előfordulásának minimalizálásának.
Kókuszolaj
Szeretnéd segíteni a baba bőrének magas nedvességtartalmát, de ha ódzkodsz a testápolók használatától a bennük található vegyszerek miatt, a kókuszolaj is kiváló választás lehet alternatívaként.
Fürdés

Egy kis kosz nem árt a babának. A túl sok fürdés azonban kiszáríthatja a bőrt, ezért ne fürdessük túl gyakran a babát. Adjunk esélyt bőrének, hogy megőrizze a természetes olajokat, amelyek szappannal és vízzel eltávolíthatók.
Zabpehely fürdő
Amikor megfürdetjük a kicsit, próbáljunk ki zabpehelyfürdőt, hogy csillapítsa a viszketést. Keverjünk össze néhány zabot finom porrá, és adjunk hozzá körülbelül 1/3 csészényit a fürdővízhez.
Mielőtt kipróbálnánk a fenti természetes gyógymódok bármelyikét vagy mindegyikét az ekcéma kezelésére a babán, feltétlenül keressük fel a gyermekorvost, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy valóban ekcémával küzd a pici, és nem valami mással.
„A kisbabák bőrén előfordulhat olyan elváltozás, ami ijesztő lehet a szülő számára, azonban, ha ismerjük ezek eredetét, védekezhetünk kialakulásuk ellen. – a teljes cikk ide kattintva elérhető.”
*A cikkben található tanácsok nem helyettesítik az egészségügyi szakemberrel folytatott konzultációt vagy egy adott betegség kezelését. Ne használd fel ezeket az információkat egészségügyi probléma önálló diagnosztizálására vagy kezelésére szakképzett szakemberrel való konzultáció nélkül. Kérdéseiddel és aggályaival fordulj egészségügyi szolgáltatótokhoz!