Mikor taníts betűket, számokat a gyermeknek?

FORRÁSmom.com
Mikor taníts betűket, számokat a gyermeknek?
Mikor taníts betűket, számokat a gyermeknek? - pixabay/Aleyas-Fotos

Szülőként elgondolkozhatsz, hogy vajon mikor taníts betűket, számokat a kisgyermekednek. Mikor jöhet el vajon az az idő, amikor a gyermek már fogékony erre. Amikor érdemes lehet elővenni a betűk és számok világát. Cikkünkben ezen témakörökről esik szó.

A kulcs az ismétlés

A legjobb metódus gyakorta az ha hagyjuk a gyermeket felfedezni a környezetét és engedjük, hogy játékosan ismerkedjen a számok és betűk világával. A folyamat természetes módján, könyveken és egyéb vizuális, kézzel fogható dolgokon keresztül. Ez magába foglalhatja azt is, hogy énekelsz neki, együtt számoltok, olvastok könyvet, felfedeztek munkafüzeteket. Színezőkkel játszotok és játékokat tanultok. Mindennek a kulcsa az ismétlés. Nem hiába mondják, hogy ismétlés a tudás atyja!

Az első lépések – igazi történetek anyáktól | Babafalva.hu

Így taníts betűket és számokat: olvass a gyermeknek egész kicsi korától kezdve

Kezdd el olvasni a gyermekednek pici korától kezdve, eleinte még nekik való könyvekből. A könyvek szeretetének kialakulása nagyban befolyásolhatja a betűk és számok ismeretének elérkeztét.

Autós játékok fiúknak | Pepita.hu

Leveleket, Számokat, Blokkok, Ábécé, Tipográfia, taníts betűket
pixabay/Free-Photos

Ne becsüld alá a mindennapi tevékenységek hatékonyságát

Az éneklés tökéletes módja lehet a játszva tanulásnak. De nem csak az ABC vagy a számok elsajátítása miatt, hanem akár egy második nyelvet is bevezethetünk vele a gyermeknek. Amikor csak lehetőség van rá számoljunk dolgokat. Mutassunk nekik betűket könyvek, újságok lapjain. Betűzzünk szavakat, mint az anya, apa, baba, mama, kutya stb. Aztán jöhetnek hosszabb szavak is. Játsszatok puzzle játékot szavakkal, keresse meg a helyüket a gyermek. Semmiképp se becsüljétek alá a mindennapi tevékenységek erejét. A játszva tanulás az egyik legjobb módja a fejlődésnek.

Foglalkoztató füzetek betűk-számok | Pepita.hu

Számoljatok baba lábujjakat, ujjakat

Énekeljetek ABC vagy számolós dalokat és közben hívjátok segítségül azokat az ujjacskákat. Van belőlük 20, hát nem szuper? 🙂

A formális tanítás nem szükségszerű

Ahogy írjuk fentebb is, a játék a lényeg. A tanulás szeretete. Nem kell leülni a gyermekkel úgy, mint egy tanórán. Az épp elég lesz a suliban, oviban stb. Varázsoljunk játékvilágot a fejlődés lehetőségéből. Közben mókázhattok, nevethettek, a fő, hogy jól érezzétek magatokat, nemde?

Vigyétek be a betűk és számok világát a kádba is

Az ismétlés fontos, ezt már leírtuk. Azonban olyan pillanatokban is tanulhattok játszva, amikor mondjuk fürödni mentek. Vannak olyan játékok, melyek vízállóak, igaz ez betűkre és számokra is. Ha minden fürdésnél játszotok ilyen módon is, nyert úton indultok el.

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikkIdézetek az állatok világnapja alkalmából
Következő cikkLábbusz program azaz gyalogos iskolába járás

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .