Téli tippek száraz bőr ellen

száraz-bőr-télen.jpg

A téli időszakban még az egyébként normál ápolást igénylő bőr is érzékenyebb, szárazabb lehet. A helyzetet nem csak a csípős, hideg levegő, de a fűtési szezonban alacsonyabb páratartalmú, száraz belső levegő is súlyosbíthatja. Emellett természetesen egyéni tulajdonságok is szerepet játszanak, a száraz, érzékeny bőr még nagyobb odafigyelést igényel. Ebben Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikusának tanácsai nyújtanak segítséget.

A természet kincsei, személyre szabva

A száraz bőr egy bizonyos formában és mértékig természetes jelenség a téli időszakban. Megelőzésére a legalapvetőbb eszköz a bőrtípusnak megfelelő arcápoló készítmények, hidratáló krémek rendszeres használata.

– Száraz bőr kezelésére a készen beszerezhető krémek és maszkok mellett különösen eredményesnek találom a kreatív kozmetika eszközeit – számol be tapasztalatairól Peterman Krisztina. – A tiszta növényi olajok kiváló antioxidánsok, flavonoidokban és vitaminokban gazdag készítmények. Típustól függően fertőtlenítő, tápláló, sejtvédő, restrukturáló és gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek. Könnyen bejutnak a bőrbe, természetesek, nem trendfüggők, mert örökzöldek, melyek minden időben, korban megállják a helyüket.

Bevizsgált, leinformálható alapanyagokból készíthetünk speciális, az adott bőrtípus igényeinek maximálisan megfelelő ápoló készítményeket. A felhasznált összetevők közül a rózsaolajos készítmények például igazi delikátesznek számítanak a száraz bőrű hölgyek számára. Ezen kívül ajánlott illóolajok még: a geránium, jázmin, kamilla, levendula, szantálfa, ylang-ylang is. A felhasználni kívánt illóolajokhoz virágvizeket, rügykivonatokat adva tovább növelhetjük a kezelés eredményességét.

Gépi kezelésekkel a hidratált bőrért

A száraz bőr rendszeres ápolást igényel, melyben fontos szerepet töltenek be a különböző kozmetikai kezelések is. Az egyes készítmények hatékonyságát fokozhatjuk gépi kezelésekkel is. Segítségükkel tartós, hosszú távú hatást érhetünk el, a hatóanyagokat a bőr mélyebb rétegeibe is eljuttathatjuk.

A száraz bőr kezelésére leginkább az ultrahang alkalmazható, melynek előnye, hogy segítségével a kezelés során célzottan használt hatóanyagok, zsírban oldódó vitaminok, a bőr számára fontos zsírok a bőr mélyebb rétegeibe is képesek bejutni és így hosszabb távú hatást is elérhetünk. A másik gyakran használt eszköz az iontoforézis, mely önmagában alkalmazva is gyors segítséget jelent a száraz bőr ellen. Emellett bőrfiatalító hatású és nyugtatja, tonizálja a gyulladásra hajlamos száraz bőrt.

Érzékeny kezek

A kézfejeken alig található a nedvesség pótlását biztosító faggyúmirigy, és emellett a kézmosások során naponta több alkalommal is a víz, szappanok, fertőtlenítők és forró levegő szárító hatásának vetjük alá. A bőr ezért ezeken a területeken gyakran válik szárazzá, érdessé, súlyosabb esetben ki is repedezhet.

A legfontosabb a megelőzés, melynek legalapvetőbb elemei hideg napokon a kesztyű viselése és a megfelelő kézápoló krém rendszeres használata. Alkalmanként érdemes intenzíven hidratáló terméket is használnunk. Miután alaposan a bőrbe masszíroztuk a krémet, tekerjük körbe a kézfejeket, húzzunk fel egy vékony pamutkesztyűt, így a hatóanyagok még inkább felszívódnak. A pakolást néhány órára, vagy akár egész éjszakai is hagyjuk a bőrön, hogy hosszútávon biztosítsuk az elvesztett nedvesség pótlását.

Ha a megelőzés és az otthoni praktikák kevésnek bizonyulnak és a makacs kézszárazság visszatér, a probléma ellen szakszerű segítség is létezik: a SPA kezelés. Első lépésben édes mandularadírral eltávolítjuk az elhalt hámsejteket és közben az értékes hatóanyagokkal ápoljuk, kondicionáljuk is a bőrt. A kézmasszázs segít csökkenteni a bőr öregedését, az ezt követő csillogó kézmaszk hatóanyagai pedig garantálják a bőr védelmét. A kezelést végül a hosszútávú puhaságot biztosító paraffinos kézfürdő teszi teljessé.

Ápolt lábak – télen is

A hűvösebb hónapokban hajlamosabbak vagyunk megfeledkezni a ruhával fedett testrészek gondos ápolásáról, pedig a hideg sajnos a lábszárakat is gyakran kikezdi, hatására itt a bőr repedezett lehet, a szárazságtól viszkethet. Megelőzésképpen használjunk rendszeresen testápolót. A legjobb hatást nedves bőrön, fürdés után alkalmazva érhetjük el. Ugyanez igaz a sarkak esetében is, fontos, hogy kirepedezés ellen rendszeresen használjunk az elhalt hámréteget eltávolító bőrradírt és a nedvesség pótlását biztosító, speciálisan erre a célra kifejlesztett hidratáló terméket.

Otthon is elvégezhető, relaxáció gyanánt is hatásos program, ha forró gyógynövényes fürdőt készítünk körömvirágból, szezám- vagy napraforgómag olajból. Ez nemcsak a bőrnek jelent felüdülést, de segítségével átmelegedhetünk, ellazulhatunk lefekvés előtt.

Természetesen a lábak ápolására is létezik szakszerű megoldás, a SPA lábápolás. A lábfürdőt és fertőtlenítést követően első lépésként itt is az elhalt hámsejtek eltávolítása történik, majd a svéd masszázs fogásait alkalmazva a lábszáron is bőrápolóval tápláljuk a bőrt. Ezt követi a lábmaszk, majd tetszés szerint a paraffinos lábfürdő.

Képek: sxc.hu

hirdetés
A Babafalva.hu - Várandósságtól az első osztályig portál tizenhárom éve segíti, támogatja a várandós, kisbabás és kisgyerekes édesanyákat és szülőket.
Előző cikkAz év első babái
Következő cikkAz antidepresszánsok nem növelik a terhesség körüli kockázatokat

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .