Így óvd gyermeked száraz bőrét

Így óvd gyermeked száraz bőrét

Száraz bőr? Ekcéma? A gyermekek bőrgyógyászati problémái gyakran egyik napról a másikra alakulnak ki, aztán pár nap alatt el is múlnak. Bizonyos esetben viszont csak romlik a helyzet, és a betegség kialakulása állandó fenyegetést jelent.

Adunk néhány egyszerű tippet, melyek segítségével megóvhatod a gyermeked érzékeny bőrét!

Fürdetés

Használj gyengéd, szappant nem tartalmazó fürdetőszert a fürdetéskor. A durva szappanok és fürdetők hajlamosak arra, hogy elvonják a kicsi bőrének természetes nedvességtartalmát.

A forró víz kerülendő

Egy forró zuhany dehidratálja, kiszárítja a bőrt. Ha mindenképp a zuhanyzást preferáljátok, inkább amennyire lehet, rövidítsétek le az idejét és kellemes meleg vizet használjatok.

Azonban a melegebb vízben való fürdés, tehát, amikor a bőr ázik a vízben hosszabb időn keresztül, kimondottan hidratáló hatással lesz rá. Fürdés után mindenképp hidratáljátok a bőrötöket testápolóval, így a piciét is, mely az éjszaka alatt kellemesen beszívódik.

Sok folyadék

Lerágott csont, de ahogy felnőttek esetében, már egészen fiatal korban elengedhetetlen az optimális folyadékfogyasztás. Ráadásul a gyermeki szervezetet sokkal inkább fenyegeti a kiszáradás lehetősége is. Legjobb alternatíva erre a víz, melyből ha a kellő mennyiséget fogyasztja gyermeked, akár a szárazságból adódó bőrelváltozások is elkerülhetőek.

A 0–8 éves gyermekek számára megállapított vízbeviteli referenciaértékek az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság szerint:

  • 0–6 hónapos: 680 ml/nap vagy 100–190 ml/kg/nap
  • 6–12 hónapos: 800–1000 ml/nap
  • 1–2 éves: 1100–1200 ml/nap
  • 2–3 éves: 1300 ml/nap
  • 4–8 éves: 1600 ml/nap

Kerüljétek az érintkezést a vegyszerekkel

Bizony a gyermeki használatra bocsátott gyurmák, festékek, egyéb kézműves kiegészítők is gyakran tartalmaznak a kicsik egészségére ártalmas és káros összetevőket. Akár allergiás reakciót is válthatnak ki, ezért nyugodtan bevethetsz védőkesztyűt, melyet beszerezhetsz gyógyszertárból, drogériákból.

Nagyon fontos, ha bármilyen szokatlant, allergiás reakciót veszel észre gyermeked bőrén, keressétek fel háziorvosotokat, védőnőtöket, gyermekorvosotokat!

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .