Zajtai Levente TB szakértő

Zoltai_Levente_kTémakör: családtámogatások, GYES, GYED, TGYÁS, anyasági támogatások, családi pótlék, táppénz

A szakértő elérhetősége:
BabaTB Központi Iroda
1089 Budapest, Orczy út 6. II/204.
Tel: 06-1-459-4073; 06-30-335-1330
Honlap: www.babatb.hu

Ha megtehetem, a kételkedést félretéve azt választom, hogy jelen lehessek a családunk legfontosabb és vissza soha nem térő pillanatainál. Sokan egyet értenek velem, hogy a gyermek születése, hazatérés a kórházi szülőszobáról, az első szoptatás otthon, első fürdetés, gyermekünk első kacaja és ránk mosolygása ilyen események. És bizonyos, hogy akik osztják véleményemet, sorolják még a megismételhetetlen, felejthetetlen perceket. Nem szabad elmulasztani, mert az a könnycsepp, az a mosoly nem múlik, mert „csak a miénk” és örökre köztünk marad. Igen, új fogalom is születik életünkben: a „családi többes szám”.

Két fiúgyermek édesapja vagyok. Idén töltik be a 7 és 5 évet. Szerencsésnek tartom magam, mert ez az élmény része életemnek.

Együtt érezve szülőtársaimmal, 5 évvel ezelőtt megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy ezt az igényt felismerve lehetőséget adjunk a gyermek születésekor a család meghittebb együttlétének biztosítására.

Számomra, mint 1995 óta könyveléssel, majd 2000 óta adótanácsadással foglalkozó cég vezetőjeként kevés nehézség merült fel a gyermekek és anyuka TB (társadalombiztosítási) ügyeinek elintézésével kapcsolatban. Hasonló cipőben járó, de más szakmában elfoglalt apukák, nagyszülők ebben az időszakban a család hazatérése, otthonuk átalakítása és munkájuk végzése mellett kell, hogy megfeleljenek a TB ügyintézés elvárásainak is. A feladat sokak számára csak akkor kerül elő életükben, amikor saját gyermekük megszületik. Tehát a gyorsan változó jogszabályi környezetben nem elvárható, hogy apukák naprakész információkkal rendelkezzenek, mit és hogyan kell csinálni. Melyik ellátás ügyet melyik hivatalban. Utánajárás, sorban állás, igénybejelentések, jogvesztő határidők, nyomtatványok, hiánypótlás…

Ha hozzávesszük azt is, hogy gyakran kell meghatározni: hogyan járunk jobban, belátható: ez egy időt és szakértelmet megkívánó feladat.

Zoltai_Levente_gy_kHitvallásom: legyen egy olyan szakmailag felkészült segítség, aki ennek terhét átveszi, és készen nyújtja a megoldásokat. Mialatt a szülő a családjára összpontosíthat, részesévé válva minden, gyermek születésekor bekövetkező élménynek. Csak azért, hogy ne elmondásból értesüljünk… hogy az a bizonyos első mosoly köztünk maradjon…

Ugye, erről nem akar lemaradni?

Szakmailag ezt az elkötelezettséget tekintem elsőszámú „végzettségnek”, s a többi csak ezután következik!

Mint említettem, vállalkozói szférában 1995 óta, non-profit szervezeteket is könyvelő cégként 2005 óta dolgozom.

  • Mérlegképes könyvelői végzettség – egyéb szervezeti szakon – 2005, Törzslapszám: 495/01/2005
  • Okleveles nemzetközi adószakértői végzettség – 2004, Törzslapszám: 766/01/2004
  • Adótanácsadói végzettség – 2001, Törzslapszám: 25-01-2/2001
  • Mérlegképes könyvelői végzettség – vállalkozási szakon – 1996, Törzslapszám: 286/1996 PM igazolványszám: 145918
  • Okleveles építő üzemmérnöki végzettség – 1993, Törzslapszám: N-17/1993
  • Egyéb: az ÁHT 95/a § (2) bekezdésben meghatározott gazdálkodó szervezetek felügyelő bizottsága elnöki tisztségének betöltésére alkalmas személyek névjegyzékébe való felvétel szereztem – 2004, ÁSZ nyilvántartási azonosító: 834-0001.

Várom kérdéseiket családtámogatásokkal (GYES, GYED, TGYÁS, családi pótlék, anyasági támogatás) és táppénzzel, valamint ezek ügyintézésével kapcsolatban.

Kérdezni a hozzászólásoknál tudsz és a választ is itt találod majd meg. Ha szeretnél azonnal értesülni róla, jelöld be, hogy kérsz e-mail értesítést, ha hozzászólás érkezik.

Felhívjuk figyelmed, hogy szakértőink válaszai nem minősülnek a Ptk. alapján megbízásnak, a válaszokban foglaltak az általad, saját felelősségedre felvázolt adatközlésen alapulnak.

hirdetés

256 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Tisztelt Szakértő!

    A következő kérdésben kérném segítségét:
    Évek óta várunk egy pályázat elindulására, melyben 3 millió forintot lehet nyerni vállalkozás indításra. Már több fordulón túl is vagyunk, de most a cél előtt nehéz helyzetbe kerültünk.
    Pályázati feltételek:
    A pályázónak( ebben az esetben nekem) vállalnom kell, hogy a pályázat keretében létrehozott vállalkozásban:
     személyes közreműködőként részt veszek
     többségi tulajdonnal rendelkezek
     betöltöm a vezető tisztségviselői posztot.
    A következő vállalkozási formák bármelyike létrehozható:
     Korlátolt felelősségű társaság (GFO 113)
     Ügyvédi iroda (GFO 131)
     Közkereseti társaság (GFO 211)
     Betéti társaság (GFO 212)
     Egyéni cég (GFO 213)
     Egyéni vállalkozó (GFO 231)
     Egyéb önálló vállalkozó (GFO 232)
    A projekt megvalósításának végéig a pályázat szerinti tagsági és tulajdoni viszonyt megváltoztatni nem lehet.
    A pályázat jelenleg tervezett ütemezése szerint 2014. szeptemberben kellene a vállalkozást megalapítanom és a pályázat megvalósítási időszakában, amikor a fenti feltételeknek meg kellene felelnem, az 2015. februártól 2015.szeptemberig tartana.
    Eközben Én nagy örömömre első gyermekemet várom. A szülés várható időpontja 2014. augusztus 18-a. Ezáltal Én 2015. augusztusig, a gyermekem első éves koráig TGYÁS-ra és GYED-re vagyok jogosult kivéve, ha bármilyen jogviszonyban díjazás ellenében munkát végzek.
    Kérdésem, hogy van-e bármilyen formában olyan lehetőségem, hogy díjazás nélkül, de mégis személyesen közreműködöm a vállalkozásban és így egyszerre tehetnék eleget a pályázati feltételeknek és mégis kapnék TGYÁs-t, majd GYED-et?
    Kérdésem még, ha 2015 februárban mégis munkaviszonyt létesítek, akkor a gyermek 1 éves kora után sem igényelhetem már a GYED-et?

    Előre is köszönöm segítségét!

    Üdvözlettel:
    Molnár-Sipos Csilla

  2. Tisztelt Levente!

    2005 október óta állok közalkalmazotti jogviszonyban. 2009 júliusától november közepéig, kislányom születéséig táppénzen voltam, majd 2011 novemberig TGYÁS-t ill GYEDet kaptam. Ezután az összegyűlt szabadságaimat kivettem, majd 2012 február elejétől májusig, kisfiam születéséig ismét táppénzen voltam. Idén május 11-től már csak GYESt kapok. Bruttó munkabérem 186800Ft, a bruttó GYED 98395Ft volt. Márciusban érkezik a harmadik babánk, aminek nagyon örülünk, bár kicsit későbbre terveztük. Én viszont már teljesen kétségbeestem, hogy még ennél is kevesebb GYEDet fogok kapni. Ténylegesen visszamenni nem tudok, a kisfiam csak januártól megy óvodába. Mit tanácsol, mit tegyek, hogy járnék a legjobban? Van 52 nap szabadságom, azt kivegyem? Menjek táppénzre? A táppénz beleszámít a jövedelembe? Miből fognak számítani?
    Előre is nagyon köszönöm válaszát:
    Marianna

  3. Tisztelt Szakértő!
    Jelenleg gyeden vagyok a kisfiammal, július 28-án tölti a két évet. De közben újra állapotos lettem ikerbabákkal, akik várható érkezési ideje november. Kérdésem az, hogy milyen lehetőséggel járnék a legjobban, illetve mik lennének az ellátások alapjai?
    1. Gyest kapnám július 28-tól, majd tgyást a szülestől + gyest, ebben az esetben mi lenne az alapja a tgyásnak?
    2. elmennék táppénzre július 28-tól, mert alap esetben is veszélyeztetett terhesnek számítok ikerterhességgel, majd szüléstől tgyás + gyes. Ebben az esetben is az a kérdésem, hogy mi lesz az alapja a tgyás-nak és a táppénznek, illetve hogy táppénz mellett járna-e a gyes?
    3. Még lenne egy olyan eshetőség, hogy a szabadságom erejéig visszamennék dolgozni, majd utána táppénz a szülésig, utána pedig tgyás és gyes. Itt is az a kérdésem, hogy mi lesz az ellátások alapja, a munka és a táppénz mellet járna e a gyes? Jelentene-e valamit az ellátásoknál, az a kb egy hónap munkavégzés?
    A munkabérem meghaladja a minimálbér kétszeresét.
    Vagy lehet-e más eset is, amivel jobban járhatnék?
    Köszönettel, Krisztina

  4. Tisztelt szakértö! Érdeklödni szeretnék hogyha kèt munkahelyem van ketto 4 oràs akkor mindkettö beleszàmit a tgyàs ill. Gyed szàmitàsba vagy csak az egyik. Elore is köszönöm

Comments are closed.