Werner Katalin IBCLC laktációs szaktanácsadó, dúla

Werner Katalin

Téma: a szoptatás kezdete, aluszékony baba, szopási-szoptatási szokások változásai, hozzátáplálás, betegség alatti szoptatás, várandósság alatti szoptatás, gyógyszerszedés

Elérhetőség: 06 20/9440-225

Kérdezni a KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL! mezőben tudsz és a választ is itt találod majd meg. Kérlek, tekerj egy kicsit lefelé.

Huszonkét éve kezdtem a szoptatásról testközeli tapasztalatokat szerezni, és közel öt év telt el az életemből, ami során szoptattam valamelyik gyermekemet. Ezek az élmények, és az akkor kapott hatékony segítség sokat számít, amikor szoptató édesanyákat támogatok. Megszereztem a nemzetközi laktációs szaktanácsadói vizsgát. 2006 óta folytatok laktációs szaktanácsadói gyakorlatot. Nyolc éve vezetek szoptatás támogató baba-mama csoportokat.

Dúlaként jelen lehettem már sok kisbaba megszületésénél, és mindig lenyűgözött az újszülöttek világra jövetel utáni ébersége, érzékenysége és érdeklődése a körülöttük lévő személyek, de leginkább az anya arca, teste, emlői felé. A szoptatás természetes folytatódása annak a szoros testközeli kapcsolatnak, ami a méhen belüli életben kezdődött a baba és az anya között.

Vannak olyan édesanyák és babák, akiknek a szoptatás a kezdetektől könnyen megy, míg másoknak nehézségekkel kell megküzdeniük. Leginkább az első hetekben adódik sok kérdés, aggódás és probléma, amin felülkerekedve a mellből való táplálás végül jó élmény lehet. Megtisztelő számomra, ha segíthetek abban, hogy a szoptatás könnyebben menjen.

A segítség kérés lehetőségei:

Itt a fórumon

Ezek többségében konkrét kérdések lehetnek, amik a baba érkezése előtti időtől a szoptatási időszak végéig merülnek fel: a szoptatás kezdete, aluszékony baba, szopási-szoptatási szokások változásai, hozzátáplálás, betegség alatti szoptatás, várandósság alatti szoptatás, gyógyszerszedés kérdései. Olyan kérdések megválaszolását teszi lehetővé, ami nem igényel személyes találkozást. Sürgős esetben a telefonos konzultáció is lehetséges.

Személyes konzultáció
(a kórház szülészeti, gyermekágyas osztályán vagy a család otthonában)

A szülés körüli időszakban

Személyre szabott segítséget ad, akár a baba megszületésének pillanatától a szoptatással kapcsolatos kérdésekben.

  • Hogyan helyezzük a babát mellre?
  • Milyen szoptatási pozíciót válasszunk?
  • Hogyan értékeljük a baba jelzéseit?
  • Mire számíthatunk a baba gyarapodása szempontjából?
  • Honnan tudom, hogy eleget evett?
  • Honnan tudhatom, hogy elég-e az anyatej?
  • Hogyan táplálkozzam szoptató anyaként?
  • Fájdalmas a szoptatás, mit tehetek?

A szoptatási időszakban bármikor, ha:

  • nem elég az anyatej.
  • túl sok az anyatej.
  • aluszékony baba szoptatása.
  • Koraszülött kisbaba szoptatása.
  • Örökbefogadott kisbaba szoptatása.
  • Beteg, fejlődési rendellenességgel született kisbaba szoptatása/táplálása.
  • Fájdalmas szoptatás, szoptatás vagy fejés utáni fájdalom a mellben.
  • Mellgyulladás. A mellbimbó kisebesedése.
  • Szopási sztrájk.
  • Sokat sír a csecsemő.

Szeretettel várom kérdéseiteket a fórumon!

Kérdezni a KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL! mezőben tudsz és a választ is itt találod majd meg. Kérlek, tekerj egy kicsit lefelé.

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

hirdetés
Nemzetközi laktációs szaktanácsadói vizsgát szereztem, 2006 óta folytatok laktációs szaktanácsadói gyakorlatot. Vezetek szoptatás támogató baba-mama csoportokat és dúla is vagyok.Témáim: a szoptatás kezdete, aluszékony baba, szopási-szoptatási szokások változásai, hozzátáplálás, betegség alatti szoptatás, várandósság alatti szoptatás, gyógyszerszedés.
Előző cikkSzoptatási ambulancia nyílik a Bethesda Kórházban
Következő cikkDown-szindrómás kislány a modellvilág új sztárja

927 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Kedves Fórumozó Édesanyák!
    A mai naptól laktációs szaktanácsadó hallgatók is bekapcsolódnak a válaszadásba. Szeretettel várjuk a kérdéseket vagy a kisbabához, anyasághoz, szoptatáshoz, gondozáshoz kapcsolódó tapasztalatokat.
    Üdvözlet,
    Werner Kati IBCLC, Laktációs szaktanácsadó

  2. Kedves Katalin! Visszatérő mellgyulladás problémával fordulok önhöz. Jelenleg már a tizenötödiktől szenvedek. Kisfiam 11hónapos, naponta ötször szopizik. Már átaludná az éjszakát,de muszáj fölvennem megszoptatni, mivel a melleim úgy megtelnek,hogy úgy érzem szétdurrannak. Túl vagyok négy antibiotikumos kúrán, de a gyulladás egy két héten, vagy pár napon belül visszatér, nem mindig ugyanabban a mellben és nem mindig ugyanott jelentkezik, bőrpir kíséri,néha láz és izületi fájdalom, iszonyatos fájdalom a mellben és szoptatáskor.Legtöbbször nincs elzáródott tejcsatorna. A kisfiam már naponta 3x eszik szilárdat, valahogy csökkentenem kéne a tejem,de nem sikerül, a szervezetem nem kíséri a baba igényét. Fejni nem fejek mert attól még gyorsabban telnek a melleim. Az orvosok tanácstalanok,egyik antibiotikumot írják a másik után. Mikrobiológiai tennyésztésre és prolaktin vizsgálatra sem akarnak küldeni, szerintük indokokatlan. Azt mondják ha akarom adnak gyógyszert amivel leállíthatom a tejem. De én szeretnék még szoptatni,nem tudom hogy vehetném ezt el a babámtól 🙁 Hozzáteszem nincs csomó a mellemben, ultrahang vizsgálaton minden rendben volt. Még nem menstruálok.
    Igyekeztem minnél több információt közölni,remélem tud tanácsot adni,nagyon el vagyok keseredve és kikészít a fájdalom. Ibuprofen tartalmú fájdalom és lázcsillapítót iszom. A gyulladt mellből most ahogy érzem,hogy tellik szoptatok.
    Bizakodva várom válaszát!
    Üdvözlettel,Kornélia

    • Kedves Katalin!
      Szoptatással kapcsolatban szeretnék Öntől tanácsot kérni, mivel sajnos van úgy, hogy az ember elakad….és bizony elakad.
      A kislányom most 5 hetes, kis súllyal(2460 g) és a vártnál előbb (majdnem 3 héttel) jött a világra. Már a pocakomba a 30. hétnél el volt maradva 2 héttel és amikor ez kitolódott 4 hétre befektettek a kórházba diafilines infúzióra a 10-ből 9 kaptam meg mert beindult a szülés. Császárral szültem, mert a kislányom farfekvéses volt. Hála az Égnek minden rendben volt Vele, rövid időn belül együtt is lehettünk a szobában indulhatott a szoptatás. Szépen is szopizott, nem sírt,jókat aludt utána,be sem sárgult még egy kicsit sem,tényleg sokat volt cicin. Az utolsó este a kórházba bejött hozzám egy csecsemős nővér és azt mondta, hogy a kislányom súlya 2320 g-ra visszaesett,kicsi a súlya, kell hogy erősödjön,hízzon, szükség van tápszeres hozzátáplálásra és már hozta is a tápszert a fecskendőbe. Másnap ,amikor hazaértünk jött a gyerekorvos elmagyarázta, hogy test tömegéhez mennyiket kell neki egy nap megenni. Tehát adjak neki tejcsit majd ahhoz mérten még tápszert(cumisüvegből kapja).Na jó de honnan fogom tudni,hogy mennyit szopizott?!Vettünk egy babamérleget és gondoltan nem lesz itt probléma megmérem szopi előtt szopi után és akkor majd látom…de nem így volt össze-vissza mért a mérleg. Az hittem megőrülök, hogy amikor kevesebbet mért szopi után mint előtte. Akkor most mit csináljak?!Ekkor jött az az ötlet ,hogy fejek és akkor így látom, hogy mennyit eszik és legalább megnyugszom. Rátettem cicire, de leginkább csak azért, hogy a közelség meglegyen. Úgy gondoltam, hogy talán nincs minden veszve talán meg lehet szüntetni a fejést,most már a súlya is szépen alakul (3500 g),így megpróbáltam ismét ciciztetni és „találomra” adni neki tápszert. Volt ,hogy szopi után csak 10 ml tápszert ivott meg, volt, hogy 30 ml-t, de volt, hogy 90 ml-t is. Szóval a tejem biztos nem a kereslet-kínálat elve szerint van, illetve azt sem tudom, hogy jól szív-e, ki tudja-e szívni, de én miért nem tudtam többet fejni, ha neki 10 ml tápszer is elég volt pluszba?!Ráadásul szégyen ide szégyen oda ismét fejek, mert annyira kisebesedett a mellbimbóm,hogyha a póló hozzáért sikítani tudtam volna. Pár nap alatt szó szerint fájdalmassá vált a szoptatás és őszintén szólva azt vártam mikor engedi el a bimbómat és ez nagyon nincs így rendjén.
      Ez a mi kis történetünk…Abban szeretném kérni a segítségét,hogy ismételten tudjak szoptatni és akár a tápszert elhagyni. Remélem van még erre lehetőség, bízom benne hogy még nem késő. Biztos rosszul teszem mellre, lehet cumi zavara van, nem tudom mi a probléma oka, de meg szeretném szüntetni.

      Várom mielőbbi jelentkezését!

  3. Kedves Katalin!
    A fő problémám, hogy állandóan bizonytalan vagyok abban, hogy elég-e a tejem. A kislányom most 2 hónapos. 3 hetes koráig csak anyatejet kapott, szépen fejlődött… Aztán egyre többet sírt és felmerült, hogy nincs elég tejem. A védőnő tanácsára elkezdtem vegyesen táplálni. Mikor úgy tűnt, éhes maradt, megkínáltam tápszerrel, ami valóban megnyugtatta. Itthon nincs mérlegem, 1 hónaposan mérték utoljára, de továbbra is szépen növekedett. Azóta mindent megteszek, hogy szaporítsam a tejem, szeretném elhagyni a tápszert, de sehogy sem sikerül… A helyzet most az, hogy összesen 30-150 ml tápszert kap naponta a kislányom, többi tápláléka mind anyatej. Általában kb. 3 óránként szopizik, de éjszaka kivételével sosem látom teljesen jóllakottnak utána. Naponta egy-kétszer általában vígasztalhatatlanul sír is és akkor jön a pótlás. Néha megpróbálom lefejni a tejet, hogy lássam a mennyiséget, ami 30-100 ml közötti, de általában 60 ml. Ez nem tűnik soknak. Nem tudom, egyáltalán erőltessem-e, hogy visszaálljunk a csak anyatejes táplálásra, de egyszerűbb lenne… Két hete széklet is egyre ritkábban van, most már csak 5 naponta. Emiatt és hasfájás miatt is nyűgösebb a kislányom, így nehéz biztosan tudni, mikor éhes.

    • Kedves Kornélia!
      Nagyra becsülöm az elköteleződését és a kitartását a szoptatás mellett, mikor ez ennyi fájdalommal és problémával jár. Kornélia, egy alkalommal egyik mellből szoptat, vagy mindkét mellből megkínálja a kisfiát? Most jó lenne, ha a baba egy alkalom során csak egy mellből szopna. Ha a másik nagyon feszülne, fejjen le egy kis tejet, éppen csak annyit, amitől a feszülés csökken, majd tegyen rá hideg vizes borogatást. Tartson el a borogatás 20 vagy maximum 30 percig, közben egyszer öblítse át a felmelegedett borogató kendőt (naponta 3x 20 percen át alkalmazhatja). Ne kínálja meg a babát a másik mellből legalább 3 órán át, de lehet, hogy elég, ha csak a következő szoptatásnál ürít belőle a kisbaba. A káposztalevél borogatás, szintén hatékonyan csökkenti a tejtermelést és gyulladás csökkentő hatása is van. Ezt úgy készítse, hogy a fejes káposzta kerek külső leveleiből leválaszt kettőt, és a leöblített megszárított levél erezetét egy klopfolóval finoman megveregeti. Ezeken a sérült levél ereken jut ki a káposzta gyógyító nedve. Borítsa rá a mellekre az így előkészített leveleket és vegyen fölé melltartót. Két szoptatás között hagyja rajta a káposztalevél borogatást. Kornélia, kerüljön most minden extra stimulációt a melleken, ne zuhanyozzon hosszan, ne masszírozza a mellét, és ne használjon tejgyűjtó kagylót. Viseljen kissé szorosabb pólót, sport toppot. Mennyit iszik? Most ügyeljen arra, hogy ne túl bőségesen fogyasszon folyadékot. Csak a szomjúság diktálta mennyiséget igya. Fogyaszthat menta teát, és zsálya teát 2 csészével naponta. A homeopátiás szerek közül is van, ami ilyenkor segíthet, ilyen általánosságban a Phytolacca C6, de ha ezt az utat válassza, akkor fontos lenne homeopátiában jártas szakember, orvos segítségét kérnie. A legjobb lenne, ha eljutna a kisfiával egy olyan szoptatási ambulanciára, ahol orvos végzettségű IBCLC tudná együtt látni az egész képet, és ez alapján eldöntené, hogy mi legyen a tennivaló. Azt is tudom, hogy sok helyen még nem elérhető ilyen rendelés. Kérem írja meg a tapasztalatait! Mielőbbi jobbulást kívánok!
      Szeretettel üdvözlöm, Werner Kati

      • Kedves Kati!
        Először is nagyon köszönöm a válaszát! Követni fogom a tanácsait. Egyszerre egy mellből szoptatok,csak akkor kínálom meg a másik mellből is ha nagyon feszít. Esti szoptatáskor viszont mindkettőből,hogy kiürüljenek lefekvés előtt. Nem iszom túl sok folyadékot, 2litert biztosan nem. Mentateát iszom egy ideje. Szerbiából írok önnek, nálunk sajnos nem léteznek ilyen ambulanciák amit említett és olyan orvosok sem akik rendelkeznek IBCLC-vel 🙁
        Eldöntöttem hogy legalább egy éves koráig szoptatni szeretném a kisfiam, azután abban reménykedem magától elhagyja lassan.
        Jövő héten kell visszamennem dolgozni és sokat leszek távol tőle, valószinűleg fejni leszek kénytelen a munkahelyemen.
        Mégegyszer köszönöm az idejét!
        Üdvözlettel, Kornélia

    • Kedves Katalin!
      Gratulálok a kislányához! Nagyszerű, hogy ennyi anyatejet kap! 3 hetesen gyakran fejlődési ugráson esnek át a kisbabák és ilyenkor sok édesanyában felmerül, hogy kevés lehet a teje. Egy-egy alkalommal hány mellből szoptat? Hogyan jelez a kislánya, amikor éhes? Milyen jelekre veszi le mellről? Hogyan viselkedik szoptatások után? Cumit, teát kap-e?
      A lefejt tej mennyisége inkább technikai kérdés, a csecsemők bármely mellszívónál alaposabban ki tudják üríteni a mellet. A gyakori fejés viszont a legjobb módja a tejszaporításnak, de még ettől is hatékonyabb (és kellemesebb) lehet, ha a kisbabát kínáljuk meg extra-szopikkal- a nap folyamán többször, etetési időn kívül is. Ez, a hasfájásra is nagyszerű orvosság szokott lenni a tejben lévő fájdalomcsillapító anyagok miatt! Ha a kislánya nem szeretne gyakrabban szopni, mint eddig, akkor a lefejt tejjel érdemes pótolni, és így fokozatosan leépíteni a tápszer mennyiségét.
      2 hónapos kor után a székletek száma a legtöbb csecsemőnél csökken.
      Szeretettel üdvözlöm,
      Komenda Renáta, Laktációs szaktanácsadó hallgató

      • Kedves Renáta!
        Köszönöm a válaszát, közben sikerült teljesen elhagyni a tápszert. Néha most sem vagyok biztos abban, hogy teljesen jóllakott a kislányom, de szépen fejlődik és nem mondhatom, hogy túl nyűgös. A szoptatásban leginkább az segített, hogy inkább többször szoptattam, de emellett a Karamalz nevű maláta ital nálam bevált, mint tejszaporító itóka.
        Üdvözlettel:
        Balla Katalin

  4. Kedves Katalin!
    Nagyon el vagyok keseredve. A héten lesz a kislányom 4 hónapos, kizárólag anyatejes, és eddig igény szerint szoptattam. Sajnos újszülött kora óta cumizik. Nagyon ritkán kapott üvegből pótlást, de szerencsére nem igazán szereti az üveget. No de a gondom. Karácsony óta kezdődött a cumi zavar. Csak cumival tudtam kicselezni, hogy egyen. Kihúztam a szájából és úgy elfogadta. Aztán pár hét múlva(külföldön élünk, és otthon voltunk karácsonykor.Rengeteget volt kézben.) Vissza jöttünk és éjjel magam mellett altattam, hogy bármikor, amikor kér ott legyen a cici. De sajnos én így nem tudok/merek aludni. Végül is bejött, mert szépen elkezdett szopizni újra. Csak nagyon ritkán fordult elő zavar. Most szombat délután náthás lett, köhögött. Azóta szopi sztrájk van. Csak félálomban tudom megszoptatni. Tudom, hogy a cumit el kellene venni, de nem tudom hogyan. Nagyon sokat sír,keservesen . Anélkül nem tudom sehogy elaltatni..szopi helytett is csak azzal nyugszik meg. Nem tudom mitévő legyek. Nagyon kétségbe vagyok esve. Annyira nyugodt, jó baba volt és most minden rossz lett. Egész nap kézben kell tartani, ringatva altatni. Nagyon kellene a jó tanács!
    köszönettel: Renáta

    • Kedves Renáta!
      Remélem azóta már jobban vannak! Amikor egy szoptatott baba hurutos, náthás, akkor ez nagyon megnehezítheti az evését. A cumi nem fog megharagudni, ha minden egyes példányát összegyűjti és a házon kívüli kukában helyezi el. Valószínű, hogy most cumi nélkül is kézbe, karba, ölbe vágyakozna a lábadozó baba. A léguti fertőzések, a visszatérő középfülgyulladás és következményei gyakrabban fordulnak elő mind a cumisüveget, mind a cumit használó gyermekek körében. Egyes kutatók szerint, a háromévesnél fiatalabb gyerekek heveny középfülgyulladásos eseteinek 25%-áért a cumi felelős!
      Renáta, biztosítson sok (napi 10nél több) szoptatás, vagy mellközelbeni lehetőséget. Folytassa a fejést, amíg szükséges. Adjon a lefejt tejből pótlást, amíg szükséges.
      Egy ilyen helyzet lelki és testi szempontból is megterhelő lehet. Jó esély van rá, hogy ez a baba hamarosan és hatékonyan szopni fog újra, de nem tudom pontosan mikor lesz az. Amennyi idő alatt ez a nehéz helyzet kialakult, annyi idő alatt meg is tud oldódni. Türelmet és kitartást kívánok!
      Szeretettel üdvözlöm,
      Werner Kati

      • Kedves Katalin!
        Nagyon örülök, mert sikerült kiiktatnom a cumit! Mégpedig azzal, hogy éjszaka hagytam, hogy akkor cicizzen, amikor szeretne. 2 nap alatt teljesen elfelejtette a cumit. Bejött, bár borzalmas éjszakáim vannak, hiszen szinte semmit sem tudok aludni, de sikerült és újra szopizik 🙂
        Csak szerettem volna elújságolni.
        Köszönöm a biztatást, munkájához további sikereket kívánok!
        Üdv: Renáta

  5. Kedves Katalin!
    Kisfiam pár nap múlva lesz 10 hónapos. Ma vettem észre, hogy az első fogacskája alul kibújt.. Érezni lehet a hegyét. Kérdésem az, hogy van- e valami jótanács a szoptatást illetően, ha megjelennek a fogak? Eddig nem okozott gondot a mellemnek a szoptatás. Tegnap óta a szopizások után kicsit érzékenyebbek a mellbimbók, de nem vészes egyáltalán. Igény szerint szopik még mindig, kiegészítve a hozzátáplálással.

    Üdvözlettel!
    Eszter

    • Kedves Eszter!
      Az első fogacskák megjelenésének idején érdemes újra odafigyelni a helyes mellretételre. Jó közel húzni a kisbabát,pocak a pocakra kerüljön, megvárni, hogy nagyra tátson, és akkor mellre húzni. Ha így tapad mellre, akkora baba nyelve befedi az alsó ínyt és nem okoz sérülést a szoptatás. Ha kisfia véletlenül ráharap a mellbimbóra, ilyenkor le lehet venni és jelezni, hogy ez fájdalmas anyának. Egy ekkora gyerkőc már gyorsan tanul! Biztos vagyok benne, hogy a fogzás nem fog önöknél gondot okozni, hiszen eddig is nagyszerűen ment a szoptatás!
      Sok szeretettel,
      Komenda Renáta, védőnő, Laktációs szaktanácsadó hallgató

  6. Végelkeseredésben írok önnek,a történetünk a kovetkezo van egy rendkivul tunemenyes 5 honapos kisbabam akinek a korhazi agya mellett virasztok 4 napja, belcsavarodassal mutottek mar masodjara elso mutet kozvetlen 6 naposan volt az elejetol fogva mikor megszuletett szopizott de nem akkora nagy mennyiseget szopizott ki ami elvarhato lett volna mivel mar ugy szuletett, hogy belcsavarodassal allandoan aludt es gyengen szopizott osszesen 80 ml tejcsi jott. Sajnos tapszeres lett,ami hatalmas problemat okoz mert folyamatosan szekrekedese van a kisfiamnak nem beszelve arrol 5 honaposan 8 kg.. mar minde probaltam hogy tobb legyen a tejem de csak nem lett tobb szopizzon de csak ,viszont nem reg beszeltem akorhazban egy orvossal aki azt mondta hogy a medela swing elektromos mellszivo megegyezzik a baba szivo erejevel es pulzalva sziv mint egy baba, akerdesem gep segitsegevel lehet e szaporitani tejet? Nagyonnagy szuksegemre lenne a valaszara. Udvozlettel Veronika

    • Kedves Veronika!
      Mielőbbi gyógyulást kívánok a kisbabájának! Valóban segítené a könnyebb, gyorsabb emésztését, és a jobbulását, ha anyatejet kaphatna. Az említett elektromos mellszívó jó hatékonyságú, de nagyon magas az ára. A legtöbb elektromos mellszívó 2 fázisban utánozza a babák természetes szopási ritmusát: 1.Stimuláló fázis – gyors, rövid, kis szívóerejű szívásokkal, hogy beindítsa a tejleadó reflexet. 2.Fejő fázis – lassabb, mélyebb, ürítő szívások a maximális tejleadás érdekében. Veronika, nézzen jól körül, mielőtt döntene. Leghatékonyabb a fejés a dupla tölcséres mellszívóval, amivel fele annyi idő alatt majdnem kétszerannyi tej fejhető. Ha délelőtt felhív,még megbeszélhetnénk 1-2 kérdést. Szeretettel üdvözlöm,
      Werner Kati

  7. Végelkeseredésben írok önnek,a történetünk a kovetkezo van egy rendkivul tunemenyes 5 honapos kisbabam akinek a korhazi agya mellett virasztok 4 napja, belcsavarodassal mutottek mar masodjara elso mutet kozvetlen 6 naposan volt az elejetol fogva mikor megszuletett szopizott de nem akkora nagy mennyiseget szopizott ki ami elvarhato lett volna mivel mar ugy szuletett, hogy belcsavarodassal allandoan aludt es gyengen szopizott miutan megmutottek csak mellszivot hasznaltam es minket mellbol osszesen 80 ml tejcsi jott. Sajnos tapszeres lett,ami hatalmas problemat okoz mert folyamatosan szekrekedese van a kisfiamnak nem beszelve arrol 5 honaposan 8 kg.. mar mindent probaltam hogy tobb legyen a tejem de csak nem lett tobb szopizzon de csak ,viszont nem reg beszeltem akorhazban egy orvossal aki azt mondta hogy a medela swing elektromos mellszivo megegyezzik a baba szivo erejevel es pulzalva sziv mint egy baba, akerdesem gep segitsegevel lehet e szaporitani tejet? Nagyonnagy szuksegemre lenne a valaszara. Udvozlettel Veronika

  8. Kedves Mária!
    Köszönöm a bizalmát! Megkaptam a kétoldalas ívet. A megadott e-mail címre fogok részletesen válaszolni. Igen, lehet hétvégén is hívni.
    Várom hívását, ha segíthetek.
    Szeretettel üdvözlöm,
    Werner Kati

  9. Jo napot Katalin!
    Nehezen tudom mellre tenni a babamat nagyon fajdalmas a cicimnek,2 hetesek vagyunk neha fejem a cicim szopizas utan sok tejem van csak kozben kapalozik es nem nyitja eleg nagyra a szajat.mar felek a kovetkezo szopizastol.segitseget elore koszonom.mar kertem segitsrget az online 2 oldalas ivet kitoltottem.valaszat elore koszonom.illwtve szeretnem megkerdezni hogy hetvegen el lehet e erni ont.

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .