Aktívabbak a kutyát tartó családok gyermekei

kutya gyerek mellett

Azok a gyerekek, akiknek családjában tartanak kutyát, aktívabbak, mint a kutya nélküli családok gyermekei. A londoni St George’s Egyetem kutatói 2065 kilenc-tíz éves gyermeket vizsgáltak, és kimutatták, hogy a kutyatartó családok gyermekei több fizikai tevékenységet folytatnak, mint azok, akiknek nincs kutyája. A kutatócsoport szerint a kutyatartás több gyermeket ösztönöz a mozgásra, és segít a gyermekkori elhízás elleni harcban.

A kutatók Dr. Christopher Owen vezetésével hét napig a testmozgás mérésével regisztrálták a gyerekek napi aktivitásszintjét. Az összes résztvevő közül 202 tartott kutyát.

Az American Journal of Public Health folyóiratban publikált kutatásból az derült ki, hogy a kutyás gyerekek átlagosan 325 percet töltöttek naponta testmozgással, 11 perccel többet, mint a kutya nélküli gyermekek. A kutyatartók ezen kívül 11 perccel kevesebb időt töltöttek naponta ülőfoglalatosságokkal is, és a többieknél 360 lépéssel többet tettek meg naponta.

Miben hasonlítanak a gyerekek és a kutyák?

Dr. Owen így kommentálta az eredményeket: „A kutyatartó családok gyermekeinek fokozottabb aktivitása igazán érdekes – vajon arról van szó, hogy a kutya tesz aktívabbá, vagy eleve az aktívabb családok vállalnak kutyatartást? Olyan ez, mint a tyúk és a tojás kérdése. Megválaszolásához hosszú távú kutatásokra lesz szükség, de valószínűleg egy kicsit mindkettő igaz.”

Már korábbi kutatásokban is vizsgálták a felnőttek mozgásszintjét kutyatartás előtt és után, és kiderült, hogy a kutya megérkezése után többet mozognak. A kutyabirtokos felnőttek naponta átlagosan 1700 lépéssel többet tesznek meg, mint a kutya nélküliek, ami 25 százalékos különbséget jelent. Ez a tanulmány abban számít újdonságnak, hogy bebizonyította, a kutyatulajdonos gyerekek aktívabbak, de ismét hangsúlyozni kell, hogy hosszú távú kutatásokra lesz szükség annak megállapításához, hogy a hatás a kutya megvásárlása előtt vagy után látható.

A kutya- és macskatartás csökkenti az állatallergia kockázatát

forrás: Medipress

Erről a témáról még az Ép testben… rovatunkban olvashatsz többet!

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .