Amikor „fellélegzik” a lakás..!

Amikor “fellélegzik” a lakás..!

A feng shui – sokak tévhitével ellentétben – nem ott kezdődik, hogy a ház tájolása és a születési idők alapján gyorsan megfelelő színekre festjük a falakat és teleaggatjuk a lakást keleti jelképekkel, kristályokkal vagy szélcsengőkkel! Ennél sokkal egyszerűbb(nek tűnő) és feltétlenül pénztárcakímélőbb megoldást fogok most bemutatni.

A legelső lépést, amelyet meg kell tennünk a közvetlen környezetük harmóniája és ezáltal saját kiegyensúlyozottságuk érdekében…

Rend-rendelet

Kérem, játszon velem egy percet: csukja be a szemét és képzelje maga elé mondjuk a nappaliját (vagy hálószobáját) úgy, ahogy ebben a pillanatban kinéz! A bútorokat, a jellemző színeket, a falakat, a dísztárgyakat… Vannak olyan tárgyak, amelyek nem kerültek a helyükre használat után? Vannak esetleg olyan helyek a szobában, amelyek kifejezetten „lomsarkok”, tele ruhákkal, nylonzacskókkal, összedobált könyvekkel..? (Ha mindkét kérdésre „nem” a válasz, nagyszerű, de azért játszunk csak tovább!) Most képzelje el a szobáját nagytakarítás után: tisztaság van, minden a helyén, friss illatok, a nap besüt az ablakon, a kedvenc zenéje szól… És most legyen őszinte Magához: melyik szobába, lakásba jobb hazatérni? A szoba mely állapota sugallja azt Önnek, hogy valóban ki fogja ott pihenni magát?

A kulcsszó természetesen: REND. Egy gyakorlott feng shui tanácsadó egy ismeretlen lakásba lépve (többek közt) már a kisebb-nagyobb rendetlenségek helyéből következtetni tud arra, a lakóknak életük mely területén vannak problémáik: a párkapcsolatban, a karrier építése terén, netán a gyermeknek lehetnek tanulási problémái..?

Le a tárgyak béklyójával!

A „rend” azonban nem csupán a tisztaságot és a tárgyak „élükre állítását” jelenti. A „rend” azt jelenti, hogy csupán két kategóriába sorolható tárgyakkal, bútorokkal vesszük körül magunkat:

  1. Amelyeket rendszeresen (naponta, hetente, havonta,…) használunk.
  2. Amelyekre mindig jó érzéssel pillantunk.

Mit csináljunk akkor a többivel? Mi legyen a nagynénitől kapott nagyon csúnya dísztányérral, az agyonőrizgetett száraz virágcsokrokkal, a kifogyott parfümösüvegekkel, a sosem hordott átmeneti kabáttal, a régi kedvestől kapott szívfájdító emlékekkel? Nehéz lesz elhinni, méginkább megtenni: MEG KELL TŐLÜK SZABADULNI! Elajándékozni, eladni, kidobni. Minden feleslegeset. Nem, nem megoldás a papírdoboz, amelybe belepakolunk és eltesszük a padlásra, „jók lesznek ezek még valamire”-felkiáltással: aki így tesz, tart a jövőtől – márpedig a felesleges tárgyaktól való megszabadulás pont azt szolgálja, hogy nyissunk a jövő felé, levetve a múlt minden kellemetlen, „visszahúzó” béklyóját, amely a további boldog életben akadályozhat bennünket! Nem elfelejteni kell a múltat – de magunkkal hurcolni sem szabad. Fontos, hogy olyan tárgyak vegyenek bennünket körül, amelyeket valóban használunk, illetve (esztétikai) örömünk telik bennük! Gondoljunk csak a „tavaszi nagytakarításra” – őseink pontosan tudták, milyen fontos ez, hogy előkészítsék környezetüket és magukat is a nyár éltető energiáira az „alvó tél” után…

Száraz csokrok helyett új szerelem

Barátnőm egy évvel ezelőtt sokat panaszkodott nekem. Elvált férjétől, aki elhagyta őt, „nem tud szabadulni”, mert a férfi mindig kitalált valami ürügyet, amiért vissza lehetett menni a lakásba: hol egy kalapács, hol egy tepsi… Kiderült, hogy barátnőm a volt közös hálószobájukban rengeteg, korábban a férjétől kapott szárított virágcsokrot őrizget. (A száraz virág nagyon negatív hatású, keleti felfogás szerint „a virág múmiája” – emellett pedig porfogó is…) Azt tanácsoltam, feltétlenül szabaduljon meg ezektől! Néhány hét múlva hívott telefonon. Nagyon vidám volt: kiderült, hogy erőt vett magán és kíméletlenül kidobta a száraz virágokat, majd ezen felbuzdulva minden felesleges dolgot, ruhákat az egész lakásból, még a garázsból is. Mindent összepakolt, ami a férjéé volt és végleg elvitette vele minden holmiját! „Fellélegzett a lakás!”- ezt ő mondta, a kifejezés nagyon találó, pontosan erről van szó: az energiák felszabadulnak és szinte röpítik az embert a tervei megvalósulásának irányába! A történetet barátnőm nevetve úgy fejezte be, hogy alig egy héttel a „nagytakarítás” után találkozott egy fiatalkori szerelmével – akivel azóta is együtt vannak… Mesébe illő történet – és igaz! Néha csupán a hálószoba „levegőhöz juttatása”, lomtalanítása is elég, hogy a felszabaduló energiák nagyobb esélyt adjanak akár egy új kapcsolathoz!

Nehéz feladat, de megéri lassan, fokozatosan átnézni az egész lakást: melyek azok a dolgok, amelyektől itt az ideje megszabadulni? Kíméletlennek kell lennünk, de csinálhatjuk fokozatosan: először kezdjük egy fiókkal, majd a kisszekrénnyel, a polcokkal folytathatjuk, és így tovább. Rendet rakni nem csak tavasszal érdemes – kezdje el most!

hirdetés
Előző cikkA baba és a háziállatok
Következő cikkOtthonszülés: legfőbb alapelv a biztonság