Itt az új magyar fejlesztésű meseapp

Segít az olvasástanulásban a BOOKR Kids – meseapp a Szegedi Tudományegyetem ajánlásával.
Folyamatos vitatéma, hogy jó ötlet-e a gyerek kezébe táblagépet vagy okostelefont adni. Ha pedig már engedélyezett a képernyő, a konfliktus tovább fokozódik: mennyit, mikor és mit?

A legtöbb szülő egyetért abban, hogy egy tablet könnyebbé teheti a gyerek és persze a szülő életét egy hosszú autóúton vagy az orvosi rendelőben. Ám érdemes, értelmes a képességeket fejlesztő, tanulást segítő alkalmazásokat is telepíteni, mert a jól megválasztott, minő­ségi, „hasz­nos” játé­kok – jól ada­golva – nagyot len­dít­het­nek kicsi­nyünk kibon­ta­kozó képes­sé­gein. Ilyen a BOOKR Kidsolvasássegítő alkalmazás is.

Lassan kihal az olvasás?

Digitális Mesetár

A BOOKR Kids Mesetár immáron bizonyítottan támogatja az olvasás készségszintű megerősítését és a szövegértő olvasás elsajátítását is, derült ki a Szegedi Tudományegyetem Művészettel az Oktatásért Kutatócsoportjában folytatott empirikus kutatások eredményeiből.
A BOOKR Kids mobil- és tabletalkalmazás egy digitális Mesetár, amelyben már több mint 200 interaktív mesekönyv található. Az interaktív mesék már létező, a szépirodalmi, illetve az oktatási kánon részét képező papíralapú könyvek digitális verziói. Minden mese gazdagon animált, kikapcsolható hangos felolvasás tartozik hozzájuk, valamint olyan képességfejlesztő játékok, amelyek támogatják a szövegértést, a helyesejtés tanulást és a helyesírást is. Így teljesen új köntösben jelennek meg olyan klasszikus és modern művek, mint a Vuk, a Vackor, a Janikovszky-mesék vagy A kiskakas gyémánt félkrajcára.

BOOKR Kids

Képességfejlesztés interaktívan

Ezek az interaktív könyvek az ún. „célzott” és „hagyományos” olvasói részvételt is megkívánó típusba tartoznak, ezért alkalmasak annak az olvasási és mesehallgatási tradíciónak a megőrzésére, melynek lényege az elmélyült olvasás és a mese érzékeny átélése. A mesehallgatás, majd a meseolvasás, amelyeknek megalapozásához a BOOKR Kids-mesék hozzájárulnak, fontos módszerei a hang-betű kapcsolat felismerésének, az olvasási technika fejlesztésének, valamint a helyesírás kialakulásának.

A magyar fejlesztés abban segít, hogy a kisgyermekek ne szakadjanak el a klasszikusnak számító történetmeséléstől és az olvasástól, hanem a digitális térben, az ő terepükön ismerkedjenek meg a mesék varázslatos világával.

A bevezetőben említett vitát talán úgy zárhatnánk le: mindegy, hogy min, csak olvassanak!

Ingyenes letöltés és próbaverzió:

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .