Egyágyas szülőszobák nyíltak a debreceni klinikán

szuloszoba-300x173.jpg

A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma (DEOEC) szülészeti és nőgyógyászati klinikáján hétfőn egyágyas szülőszobákat adtak át; a négy teljesen különálló, fürdőszobás szobát a legkorszerűbb szülőágyakkal és barátságos bútorokkal rendezték be.
Paragh György, a centrum vezetője elmondta: a kedvezőtlen hazai demográfiai helyzet, a csökkenő születés- és az emelkedő koraszülés-szám ismeretében a DEOEC fontosnak tartja a szülés körülményeinek jobbá tételét.

Ennek érdekében saját forrásból, csaknem 100 millió forint értékű beruházással a neonatológiai tanszék bővítése részeként készültek el a kor igényeinek megfelelő egyágyas szülőszobák, s korszerűsítették a régi szülőszoba műtőjét is – tette hozzá a professzor, megjegyezve: a fejlesztés részeként 200 négyzetméterrel nőtt a klinika alapterülete, és 100 négyzetméternyi terület újult meg. Tóth Zoltán klinika-igazgató emlékeztetett arra, intézményükben csaknem három évtizede, 1984 óta van lehetőség arra, hogy a kismamát társa, vagy hozzátartozója kísérje be a szülésre, és mindvégig vele is maradjon.

Ezúttal a klinikán a négy különálló, fürdőszobás szobát a legkorszerűbb szülőágyakkal és barátságos bútorokkal rendezték be, ami megfelelő intimitást teremt a család számára. A modern környezet, a kiváló szülészek és a világszínvonalú újszülött-ellátás révén minden feltétel adott, hogy a DEOEC szülészeti és nőgyógyászati klinikájáról a szülők egészséges csecsemővel térjenek haza – hangsúlyozta  Tóth Zoltán, aki az MTI érdeklődésére elmondta: évente 2.600-2.800 csecsemő születik a debreceni klinikán.

MTI

 

hirdetés

3 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Amiért én még mindig Klinika párti vagyok, hogy a babámat nem vitték el szülés után, mellre tehettem egyből. Együtt lehettünk a nap 24 órájában és megalapoztuk a kezdeti kötődést. Nem kellett izgulnom, hogy nem tudom szoptatni, mert teletömték este teával. Meg amiatt sem, hogy mint kilós kenyereket tolják majd be az újszülötteket, hogy kiválaszthassam melyik az enyém, sajnos ez nagyon is aktuális tapasztalat egy másik helyről. Az ápolónőkről sajnos itt is vegyes a kép, mint sok más egészségügyi intézményben. Sajnos az alulfizetettség, és megkeseredettség az ország nagyon sok szférájára jellemző. Én mindenesetre nagyon örülök az új szülőszobáknak!

  2. Egy olyan korházba felesleges modern kortermet csinálni, ahol az ápolónők alkalmatlanok a feladatuk elvégzésére.

    A páromat lelkileg teljesen tönkre vágtág 2 nap alatt.

    A készenlét csapnivaló, a hozzáállás egy katasztrófa, senkinek nem ajánlom

    De megkérdeztem a teljes baráti körömet, hogy objektív maradhasson a véleményem, viszont mindenki szerint úgy bánnak ott az emberrel mint egy sz.. darabbal.

  3. Szép ez a fejlesztés, de a gyakorlat eddig is egységes volt. Az egyágyas szülőszobában ugyanúgy, mint a két egymás melletti „vascsikón”; a pszichológus doktor úrral vagy bármelyik doktornővel: a gátmetszés kötelező.
    Az osztály főorvosa szerint ez későbbi problémákat előzhet meg az asszonyoknál.
    Elképzelését semmilyen statisztika nem bizonyítja, csupán személyes benyomása miatt alkalmaztat minden orvossal egy ma már sehol sem használt beavatkozást: a végbél felé történő gátmetszést.
    Elnézést, ha túl tárgyilagos voltam, de jobb az ilyeneket azelőtt megtudni, mielőtt az egyébként kiváló koraszülöttrészleggel rendelkező kórházat választja az ember lánya.

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .