
Először mérték meg a fogamzástól a szülésig tartó időszak pontos hosszát amerikai tudósok, és azt az eredményt kapták, hogy akár 37 nap eltérés is lehet a terhességeknél. 125 nő várandósságát vizsgálták, a fogamzás pontos idejének kiderítésével állapították meg terhességük természetes hosszát – idézte a BBC hírszolgálata a Human Reproduction című szaklapban megjelent tanulmányt.
A szülés időpontját általában egyszerű képlettel számítják ki, mely az utolsó menstruáció első napjához ad 280 napot. Ezt ultrahangos vizsgálattal lehet később pontosítani. Azonban az így kapott napon csak a gyermekek négy százaléka jön a világra, és előtte vagy utána tíz nappal is csak az újszülöttek 70 százaléka érkezik.

Az amerikai Országos Környezet-egészségügyi Intézet kutatócsoportja természetes fogamzásra készülő nők napi vizeletmintájának hormonszintjét vizsgálta, hogy megállapítsa, mikor történt a tüszőrepedés (ovuláció), és mikor ágyazódott be a megtermékenyített petesejt. Azt az eredményt kapták, hogy a terhesség átlagos hossza 268 nap, alig több 38 hétnél.
Miután hat koraszülést figyelmen kívül hagytak, azt találták, hogy a várandósságok között 37 napos eltérés is lehet.
A kutatócsoport egyik tagja, Anne Marie Jukic elmondta, kicsit meglepték a szakembereket az adatok, mert bár tudták, hogy a terhességek különböző ideig tartanak, az eltérések egy részét a várandósság pontatlan kormeghatározásának tulajdonították.
„A mi méréseink kiküszöbölték ezt a hibaforrást, és még így is öthetes maradt a legnagyobb eltérés. Lenyűgöző!” – kommentálta a kutató.
A tanulmány azt is megállapította, hogy a lassabban beágyazódó embriók számára hosszabb volt a beágyazódástól a szülésig tartó idő is. Minél idősebb volt a kismama, annál nagyobb eséllyel lett hosszabb a terhessége, és összefüggést találtak az anya születési súlya és várandóssága időtartama között is.
A kutatás szerint a korábbi és a későbbi terhességek időtartama összefüggött, ugyanannak a kismamának hasonló hosszúak a terhességei.
„A legtöbb, amit most elmondhatunk, hogy szélesebb a variációk skálája, mint gondoltuk, és az orvosi gyakorlatban is érdemes lenne figyelembe venni ezt, amikor a szülés körüli beavatkozásokról döntenek” – fűzte hozzá Jukic.
A lányom 40+4 napra született (27 éves voltam) 2800g 48 cm. A fiam 40+2 napra született 3710g 51 cm (33 éves voltam). Most várjuk 2016.07.02-re -pár nap múlva- a harmadik gyerekünket, aki kislány lesz és szintén picike az UH alapján, kb 3 kiló körüli. De nem adja jelét, hogy jönni akarna vagy sem. Most vagyok 35 éves, ez alapján tuti ráhúzok pár napot őrá is!! 🙂 Szóval hajrá minden anyukának! Bármikor bújik is ki, a végeredmény csodálatos!!!!! ❤
nekem 39. hétre született a kislányom de az egész terhességem alatt azt mondták hogy kisfiu 🙂
A kislányom 38hét5napra született, a pici fiunkat most várjuk, de kíváncsi leszek meddig marad a pociban! ☺
Kislányom 39. héten, fiam 37. hét első napján, mindkettő makk egészséges!
Az első lányom pontosan a kiszámolt napon, 40 hétre született. A második lányom épp egy héttel hamarabb, 39 hétre.
Az első gyermekem, aki kislány, 41 hét 4 naposan született, indítva. A második gyermekem (fiú) 38 hét 3 napos korában öntötte kis alám a magzatvizét, a harmadik ifjú úr pedig szintén 38 hét 3 naposan döntött úgy, hogy itt az ideje anyát a nagybevásárlás után azonnal berángatni a kórházba. Jelenleg a negyediket várjuk, aki ismét kishercegnő lesz, kíváncsi vagyok, ő a „lányok” hagyományait folytatva túlhordott lesz, vagy a statisztikához igazodva valahol 38 hét 3 nap környékén jelez majd 🙂
Mindkét fiam 36 hét 5 napra született 3 kg fölött,pedig 37 hét alatt koraszülöttnek mondják a babákat…
A fiam a 37. hétre, a lányom a 40. hétre!
Kislányom 37. héten született, a dokik szerint épphogy nem koraszülött. 3150 grammal és 52 cm-rel. Szerintem időben és makk egészségesen.