Szoptatás éjszaka, avagy a leggyakoribb kérdések a témában

FELHASZNÁLT IRODALOMVIA
Szoptatás éjszaka, avagy a leggyakoribb kérdések a témában
Szoptatás éjszaka, avagy a leggyakoribb kérdések a témában

A szoptatás az egyik legtermészetesebb dolog egy anya életében, mégis sok kérdés felmerülhet a folyamattal kapcsolatban. Például az, hogy éjszaka miként oldható meg? Nézzük a leggyakoribb kérdéseket a szoptatással kapcsolatban!

Hogyan tegyük könnyebbé az éjszakai szoptatást?

Először is, anyának is fontos a kényelem, így érdemes fánk alakú szoptatós párnát vásárolni, ami az ágyon van vagy az ágy közelében. Ez megfelelő támasztást biztosítva könnyedebbé fogja varázsolni az etetési időszakot.

A helyiséget csak annyira tartsd világosan, ami még kényelmes a szemeteknek. A félhomály segíthet ellazulni. Ugyanazon okok miatt a zajokat is érdemes kiszűrni. Ez segít majd a kisbabának ráébredni, hogy az éjszaka a nyugalom és az alvás időszaka – nem pedig a játéké – és ösztönözni fogja őt arra, hogy mihamarabb visszaaludjon.

A kisbaba elképzelhető, hogy szoptatás közben alszik el…

… mivel a jóllakottság érzése miatt, elégedett álomba szenderül. Ezt biztosan tudni fogod, ha már nem hallod, ahogy nyel, s nem látod a pici állának a mozgását. De rendben van, ha elalszik közben?

Igen, teljesen rendben van. Szinte az első hónapokban lehetetlen őket ébren tartani jóllakott pocakkal, de ahogy cseperedik a kisbabád, érdemes elkezdeni szoktatni arra is, hogy egyedül is el tudjon aludni. Az a legjobb, ha kialakítotok egy alvási rutint, hogy megjelenjen egyfajta rendszeresség az éjszakai időszakok esetében is.

szoptatás

Mikor fogja átaludni a baba az éjszakát?

A szoptatott újszülöttek esetében a leghosszabb alvási periódus körülbelül 2-3 órás intervallumot takar. Ha éjszaka kevesebbet esznek, valószínűleg napközben fogják pótolni az elmaradást.

Azonban már 3 hónapos korukban is megemelkedhet az alvási igény 5-6 órára. Ahogy minden ember más, a kisbabák is különbözőek, így ne lepődj meg, ha a gyermeked többet vagy kevesebbet alszik más csecsemőkhöz mérten. Lehetséges, hogy neki épp annyi pihenőre van szüksége.

Csökkenni fog a tejmennyiségem, ha többet hagyom a babát aludni?

Ha hosszabb ideig engeded aludni a picit, az sem fogja befolyásolni a tej mennyiségét. A szervezeted az alapján termeli a tejet, hogy mikor szoptatsz és mennyi tejet igényel gyermeked. A melleid alkalmazkodni fognak a kialakult rutinhoz. A tej akkor kezd majd lassanként elapadni, amikor fokozatosan áttértek a szilárd ételekre is.

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikkMi a narancsbőr legnagyobb ellensége? Megmutatjuk!
Következő cikkSzobatisztaságra tanítás – a leszoktató pelenka még nem minden

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .