Természetes megoldások a kerti kártevők ellen

Természetes megoldások a kertben

A rovarinvázió beköszöntével a legtöbb hobbikertész rögtön felfegyverkezik, hogy harcba induljon a kártevők ellen, ám ilyenkor korántsem biztos, hogy a széles körben alkalmazott vegyszeres hadviselés a legjobb stratégia.

Radványi Noémi, diplomás homeopata
Radványi Noémi, diplomás homeopata

Radványi Noémi diplomás homeopata szerint sem a drasztikus, hanem a tiszta gyógymódok és az innovatív megoldások a legcélravezetőbbek. A szakértő a kiírtás helyett a természetes ellenségek odacsalogatása mellett teszi le voksát, hiszen a vegyszerrel magát a védeni kívánt növényt is legyengítjük.

Hangyák ellen

hangyák ellen

Minden kertben megtalálhatóak a szorgos kis hangyák, amik sajnos imádják rágicsálni a virágokat, fiatal hajtásokat, szárakat és gyökereket, sőt letelepedésük a levéltetvek megjelenését és elszaporodását is elősegíti. Hogy ezeket a kis rovarokat kitessékeljük a kertünkből, ültessünk levendulatöveket. A lakásban kíméletes és még számunkra is kellemes praktikának számít a levendulaolaj, melynek illata megszünteti a sokszor többsávos hangyasztrádákat.

Kekszet is süthetsz az év gyógynövényével!

Levéltetvek ellen

levéltetvek ellen

Hogy többé ne boríthassák be ezek az apró kis zöld rovarok a növényeinket, Radványi Noémi homeopátiás kezelést javasol. Úgy véli, a legtöbb kártevő távoltartásában ez a legjobb megoldás, hiszen ezen szerek előnye, hogy vegyszermentesek, a környezetre és a növényekre sem ártalmasak, sőt elegendő lehet csupán egy vagy két kezelés, hogy egészséges és kártevőmentes kertben gyönyörködhessünk. A levéltetvekkel szemben a Cimicifuga készítményt ajánlja, 30 CH potenciában. Ezzel csupán annyi a teendőnk, hogy 150 ml vízben feloldunk 5 golyócskát, azt hozzákeverjük az öntözővízhez, és ezzel locsoljuk a megszállt növény gyökérterületét, míg a tetvek nem katapultálnak.

Növények a gyermekbarát kertben: mit ültessünk, mit kerüljünk?

Burgonyabogarak ellen

krumplibogarak ellenA lakájnak öltözött, ám jó szolgálatot nem tevő kis krumplibogarakat akár kézzel is begyűjthetjük. Ez a módszer humánus megoldásnak számít, csupán az vele a probléma, hogy macerás és időigényes, így a korai időszakban megelőzés gyanánt érdemes védőhálót kihelyezni. Vetésforgó is kifejezetten ajánlott a burgonyaféléknél, valamint arra is érdemes odafigyelnünk, hogy más növényeket, például köményt, borsót vagy spenótot is ültessünk krumpliföldünkre. Azonban ha ezeket a lépéseket nem tettük meg, Radványi Noémi a Sulphur nevű szerrel való öntözést tartja hatékonynak.

További információ: homeopatia.info.hu

Erről a témáról még az Ökoszemlélet rovatunkban olvashatsz többet!

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .