A családi pótlékot továbbra is pénzben adják

27259o2llaz88i7-215x300.jpg

Több támogatást, köztük a családi pótlékot továbbra is pénzben, a gyermekvédelmi kedvezmény teljes összegét viszont utalvány formájában kapják meg a családok. A rendszeres szociális segély kifizetési módjáról az önkormányzat dönthet – közölte a szociális államtitkárság szerdán az MTI-vel.

családi pótlék utalványA közlemény szerint a kormány március 30-i határozatának megfelelően az érintett tárcák megvizsgálták, hogy szociálpolitikai okokból mely szociális juttatások esetében indokolt és előnyös az Erzsébet-utalvánnyal történő fizetés. Hozzátették: a szociális támogatások pénzbeli ellátás helyett utalvánnyal történő kifizetésének célja „az uzsora jelenségének visszaszorítása és a családok hatékonyabb, célzottabb támogatása”.

Ez alapján úgy döntöttek, hogy a rászoruló gyermekeknek és családjuknak biztosított rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény teljes összegét – ez évi két alkalommal gyermekenként 5800 forint – utalványban kapják meg a családok. Mint írták, e kiegészítő típusú ellátás célja elsősorban az, hogy jellemzően az iskolakezdéshez és a gyermekneveléssel összefüggő egyéb kiadásokhoz nyújtson segítséget.

A rendszeres szociális segély esetében az utalványban való folyósítás nem kötelező. Az önkormányzat dönthet arról, hogy ha az összeg meghaladja a 10 ezer forintot, a segély egy részét, 5 ezer forintot Erzsébet-utalvány formájában fizessék ki. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium szociális államtitkársága szerint ilyen módon biztosítható, hogy a jogosult az utalvánnyal nem fedezhető kiadásait is finanszírozni tudja.

Az Erzsébet-utalvány csak az adott család érdekében használható fel és csak itthon költhető el – szögezte le közleményében az államtitkárság.

A többi támogatás, köztük a gyes, a gyed és a családi pótlék esetében nincs változás, azaz azokat továbbra is pénzbeli formában kapják meg a családok.

Giró-Szász András kormányszóvivő csütörtökön az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában kifejtette, hogy bár „most is születtek döntések, de azért a téma nem került le a napirendről, folyamatosan bővülhet ez a dolog, tárcaközi egyeztetések folynak, és a megfelelő tárcák folyamatosan monitoringozzák a területet”.

MTI, fotó: kongsky / FreeDigitalPhotos.net

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .