A gyerkőc biztonsága az első – 7+1 tipp

A gyerkőc biztonsága az első - 7+1 tipp

Gyermekkel sosem egyszerű az élet, különösen ha egy éppen saját határait feszegető, éppen járni tudó vagy tanuló tipegőről van szó. Ebben a cikkben abban adunk tippeket, hogy hogyan tehetitek a lehető legbiztonságosabbá gyermeketek számára a lakásotokat!

A csöppségeket a kiváncsiságuk vezérli, így minden egyes tárgy, szoba veszélyt jelenthet rájuk, de a veszélyforrások minimalizálásával megelőzhetjük a bajt. Vegyük sorra, mit tehetsz ennek érdekében!

1. A leforrázások elkerülése

Kerüljétek el a forró vízzel való leforrázást úgy, hogy a tűzhely hátsó helyeit használod és még a lábas, serpenyő fogóját is befelé fordítod, hogy véletlenül se érje el a kicsi. Ezt akkor is érdemes megfogadni, ha már éppen hűlni tetted ki a pultra a gőzölgő finomságokat.

2. Az esések mindennaposak

Megelőzhetsz jó pár csúnya esést, ha amint a gyermeked képes arra, hogy kimásszon a kiságyából, az ágy helyett egy kényelmes matracot vagy a talajhoz közeli ágyat választotok alvóhelyéül.

3. Ajtók, biztonsági ajtórácsok

Folyamatosan zárjátok az ajtókat és szereljétek fel a roppant praktikus ajtórácsokat. Rengeteg veszélyt fenyegetnek bizonyos helységek a lakásban, mint pl. a konyha, fürdőszoba, ha felügyelet nélkül tartózkodik bent a kicsi.

Erre mindenképpen hívjátok fel a többi családtag figyelmét is, hiszen egy apró mozdulaton múlhat a gyermek testi épsége.

4. Zárd el a mérgező anyagokat

Tisztítószerek, gyógyszerek, egyéb vegyszerek nem is kaphatnak helyet a gyerkőccel egy légtérben. Egy szempillantás alatt kezelésbe veszik és még hamarabb szájba, ezeket a számukra érdekes tárgyakat, melyek annál nagyobb veszélyt jelentenek egészségükre.

5. Könyvespolcok, szekrények

Rögzítsétek stabilan a falhoz a polcokat és szekrényeket, mert ezeket ha eléri a gyerkőc, sajnos könnyedén magára ránthatja és életveszélyes helyzetbe is kerülhet.

Vessétek be a szekrényzárakat és sarokvédőket is, ha már a bútoroknál tartunk!

6. Az elektromosság veszélyei

Amíg pici a gyerkőc és nem tudtok leülni és megbeszélni az ezzel kapcsolatos veszélyeket és tudnivalókat, mindenképpen tegyétek biztonságossá a konnektorokat, hosszabbítókat, elosztókat konnektorzárakkal.

A legjobb, ha minimalizáljátok ezek jelenlétét addig, míg a pici nincs tisztában a lehetséges veszélyekkel és óvatlanul belenyúl ezekbe.

7. Éles tárgyak száműzve

Ollók, kések, szögek és társaik egyértelműen száműzésre kényszerülnek, minden éles és szúrós eszköz óriási veszélyforrást jelent. Lehetőleg olyan helyre és magasságba helyezd őket, ahol véletlenül sem kaparintja meg a kicsi.

8. Elsősegélyre felkészülve

Ruházz be egy minőségi elsősegély készletre és fontold meg egy kimondottan szülőknek szervezett elsősegélynyújtó tanfolyamon való részvételt. Az ilyen tanfolyamot szervezők a fulladások, félrenyelések megoldásán és a sebkezeléseken túl az újraélesztésnek is nagy figyelmet szentelnek.

Tedd a lakásodat biztonságossá a Pepita.hu termékivel!

Játékok ››› LEGO ›››

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .