Az esti mesélés ereje kisgyermekeknél

Az esti mesélés ereje kisgyermekeknél
Az esti mesélés ereje kisgyermekeknél

Az esti mesélés akár csecsemő, akár kisgyermekkorban, akár később is végtelen pozitív hatásokkal képes bírni. Miért? Miért olyan szuper, ha a szülő, nagyszülő elalvás előtt olvas a gyermeknek? Cikkünkben erre a kérdésre keressük a választ.

Az esti mesék világa egy olyan varázsbirodalom gyermeki szemmel, amit családi film, sorozat, mese egyszerűen nem pótolhat. Helyettesíthet, de nem pótolhat. Amikor a képzelet önmagában kap szárnyra, a gyermek a saját érzésvilágának megfelelően képes elképzelni a történetet.

Szép álmokat!

Ha a kicsi a saját képzeletét használhatja, adott képi világ helyett, azért különösen jó, mert nem rémisztően képzeli el a dolgokat, hanem amolyan gyermeki könnyedséggel. Hacsak korábbi filmes behatások miatt nem kap szárnyra egy negatívabb fantáziavilág. De összességében egy aranyos, netán tanulságos esti mese után, a kicsi kisebb valószínűséggel fog rosszat álmodni.

Girl Leaning Her Head on Her Hand While Closing Her Eyes
pexels

Szorosabbá válik a szülő-gyermek kapcsolat!

Amikor minőségi időről beszélünk, akkor pont ilyenekre gondolunk, mint a felolvasás a gyermeknek. A gyermek hallgat, figyel és elképzeli az eseményeket. Anya vagy apa, vagy a nagyszülő pedig szeretettel olvas. Könnyed és kellemes kikapcsolódás. Összeköti a jelenlévőket és figyelmüket egyazon dologra fókuszálja. Hát kell ennél több?

Viszlát óév, üdv neked drága jövő! | Babafalva.hu

A nappali vagy az esti mesélés egyfajta aktív pihenésnek is minősül!

Agyunk számára mindenképpen. Egyrészt kikapcsolódást biztosít, amikor belemerülhet mind a felolvasó, mind a hallgató a történet világába. Elképzelheti azt, a benne rejlő környezetet, karaktereket, helyzeteket. Azonban mégis pihentető lehet, ha a történet maga egy kedves mese.

Növekszik a szókincs, fellángol a képzelőerő!

Amikor felolvasásra kerül egy könyv, az nem csak a felolvasó számára szuper, hanem a hallgató fél számára is. Eltanulhat új kifejezéseket, bővül a szókincs. Megnövekedhet az olvasásra való későbbi hajlam, főleg gyerekek esetében. A képzelet szárnyra kap és komplett mese univerzumok jönnek létre!

Woman Reading Book to Toddler, esti mesélés
pexels

S végül, de nem utolsó sorban, megismeri a gyermek a világot…

A könyvek segítségével nem csak számokat, színeket, érzelmeket ismerhet meg a gyermek, hanem élethelyzeteket, személyiségeket, történésekre való reakciókat is. Felvázolódik előtte a való világ, még az ő, biztonságos szintjén. Így apránként megismerheti mi micsoda, mi miért van. Kérdéseket beszélhettek át és továbbiakat tehettek fel.

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikk9 szuper oktató jellegű játék kisgyermekednek
Következő cikkMik azok a mirigyek? – Válaszok gyerekeknek

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .