Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Témakörök: fogászati kezelések, megelőzés, szájhigiéné, ínybetegségek, fogszabályozás, homeopátia, gyermekfogászat, gyermek fogszabályozás

A szakértő elérhetőségei:
Homeodent-Medical Kft
1148 Budapest, Kerepesi út 78/F. I. lh. II. em. 6.
Telefon: 222-1347
E-mail: [email protected]
www.homeodent.hu

A szakértő cikkei>>

Általános orvosként, majd fogorvosként a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen végeztem. Fog- és szájbetegségek, konzerváló fogászat és fogpótlástan szakvizsgát szereztem. Az esztétika, a szépség fogalma korán megérintett, már gimnazistaként ismertem a kollagén, elasztin és hyaluronsav felhasználását a kozmetikumok területén. Mint képzett homeopata orvos, évek óta használom a Schüssler arcdiagnosztikát és a Schüssler sókat, majd először homeopátiás orvosi mezoterápiát tanulva, úgy éreztem kiteljesíthetem tudásomat a szépség szolgálatában. Később közel 20 éves orvosi tapasztalat után megszereztem a kozmetikus képesítést is.

Mi anyák, mindannyian tudjuk, hogy a babavárás hónapjai, valamint az utána következő időszak mennyire megterhelheti testünket, elváltozásokat hozhat arcunk bőrén, valamint testünk más területein is. Az Ön szép arcbőrének megőrzésében és jó általános egészségállapotának megtartatásában szeretnék segítséget nyújtani tanácsaimmal, kozmetikusként és homeopata orvosként is.

Jelenleg fogászati praxisomat a komplementer fogászati szemlélet is jellemzi. Elsősorban homeopátiát alkalmazok betegeim kiegészítő kezeléseként. Egyetemi éveim óta tanulok komplementer gyógymódokat, tagja vagyok a Magyar Homeopata Orvosi Egyesületnek,az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnek és a Magyar Orálakupunktúra Orvosok és Biológiai Fogorvosok Társaságának.

Rendelőmben a következő tevékenységeket végezzük kiemelt hangsúllyal, amellett, hogy természetesen teljes körű általános fogászati ellátást nyújtunk betegeink részére:

Gyermekfogászat és fogszabályozás (felnőttkori fogszabályozás is): Gyerekeknél kiemelten hangsúlyt fordítunk a megelőzésre, több lépcsős szuvasodás megelőző programot végzünk (hasonlóan a svájci gyermekfogászati rendelőkben előírtakhoz), mely magába foglalja a fogszuvasodást okozó baktériumok tesztelését, lepedékfestést, egyéni szájhigiénés tanácsadást és oktatást, barázdazárást az előtört maradó rágófogakon, valamint egy forradalmian új készítmény – a „folyékony zománc” néven is ismert kalcium és foszfát tartalmú védőkrém használatát.

Fogszabályozás rendelésünk a teljes spektrumot tartalmazza, de kiemelném azoknak a „kíméletes” eszközöknek (ún. Trainerek) a használatát, amivel az állcsontok helyzete már korán javítható, a rossz beidegződések már korán kiküszöbölhetők és korrigálhatók (ideálisan a vegyes fogazati időszakban) a növekvő fogak helyzete. Ezek a készülékek „barátságosak” a gyerekek számára és nem egy esetben „megúszhatók”, vagy lerövidíthetők a későbbi hosszadalmas fogszabályozási procedúrák.

Esztétikai fogászati eljárások, fogfehérítés, fémmentes teljes kerámia fogpótlások: Igyekszünk nem csupán jól működő, hanem esztétikailag is szép restaurációkat (nem szeretjük a fogtömés szót), fémmentes fogpótlásokat, üvegszállal megerősített ún. inlay-hidakat (a fog lecsiszolása nélkül) átadni pácienseinknek. A fogfehérítő rendszerünkkel rendelőnkben 30 perc alatt gyönyörűvé varázsolhatja mosolyát!

Fájdalomszindrómák (nyak- és hátfájdalmak, fejfájások, migrén, alvászavarok, horkolás, rágóizületi és izomfájdalmak, éjszakai fogszorítás és -csikorgatás okozta panaszok) komplex kezelése speciális harapásemelő készülékekkel

Fogágy-betegségek-fogínyvérzés-fogágy-sorvadás komplex kezelése – rendelőnkben szakképzett dentálhigiénikus végzi a professzionális fogtisztítást és szájhigiénés oktatást, kiemelten foglalkozunk e betegségcsoporttal, ide értve a fogágy-betegségben elvégzendő genetikai vizsgálatokat, bakteriológiai vizsgálatokat és a fogágy-betegek sebészi terápiáját is.

Külön terület a kismamák, illetve a várandósságra készülő leendő kismamák szájhigiénés szűrése és tanácsadása. Lehetőség van teljes caries rizikó felmérésére különböző tesztekkel és személyre szabottan foglalkozunk mindenkivel, hogy a helyes otthoni fogtisztítás lépéseit megtaníthassuk és gyakorolhassuk. Az Országos Gyermekegészségügyi Intézet Családtervezési Programjában részt vevő, várandósságra készülő hölgyek szájhigiénés szűrése és tanácsadása rendelőnkben történik.

Lézerterápia – sebgyógyulást serkentő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatását kihasználva alkalmazzuk különböző kórképekben.

Iontophorezises gyökérkezelés – evvel a speciális elektrokémiai eljárással gócos fogak gyógyítása nagyobb biztonsággal végezhető, valamint a késői gócterhelés valószínűségét tudjuk csökkenteni.

Szívesen várom kérdéseiket a felsorolt szakterületek bármely területén, elsősorban a megelőzés, szájhigiéne, ínybetegségek témakörében.

hirdetés

177 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Kedves Bea!
    Lombik kezelés után vagyok, friss pozitív teszttel és jó hcg eredménnyel. A beültetés után egy héttel ugyanúgy el kezdett fájni az ínyem, mint az előző lombik alkalmával. Egy napig, ahogy jött, el is múlt. Több helyen olvastam a terhességi hormonok szerepéről ez ügyben, mégis megnézettem a fogorvosommal. Ő azt mondta, pici gyulladás van a fogkő miatt, amit le kéne szedni.
    Erről eltérő információkat olvastam. Valaki azt írja, ezzel meg kell várni a második trimesztert, az elektromos kezelés miatt (nem értek hozzá, sajnos), másutt meg azt olvasom, hogy javasolt az első hónapokban megszabadulni tőle.A dokotorom azt javasolta, h talán a véráramba kerülő bacik miatt nem tanácsos, de ő bátran leszedné,esetleg várjuk meg a 2. trimsztert. Ön mit gondol erről? Semmi problémám nincs azóta, egyáltalán nem fáj, de ha lehet, megelőzném a további problémákat. Mit tanácsol?
    Köszönöm a segítségét!
    Kata

    • Kata!A lehető leghamarabb szedesse le e fogkövet és szűnjön meg az ínygyulladás, ez a legnagyobb baromság amit valaha hallottam, hogy megvárni vele a 2. trimesztert. az elektromosságnak semmi köze nincs a terhességhez, amit a műszer okoz csak pacemakeres betegen nem lehet használni, maga az ínygyulladás viszont veszélyes lehet a terhesség kimenetelére.
      Üdv:Dr Szabó Beáta

  2. Kedves Beáta!
    Kisfiam már 6 és fél éves, kb. 3 éve beütötte az első fogait, ami felduzzadt és a jobb 1-es picit meglazult. Akkor sajnos nem tudtam elvinni fogorvoshoz!A duzzanat meggyógyult, a foga továbbra is mozgott és egy kicsit elszürkült.
    Elvittem fogorvoshoz, aki azt mondta, hogy ezzel a foggal semmi teendő nincs, és ettől még jönni fog a csontfoga. A lötyögő foga szépen lassan kintebb csúszott, és múlt héten fájlalta is, így elvittem fogorvoshoz. Amíg az asszisztenssel az adatokat egyeztettem az orvos egy mozdulatal kihúzta a fiam fogát. ?

    Kérdésem az lenne, hogy ez a fog vajon azért csúszott ki mert már jön a csontfoga? Hogyan és mikor győződhetünk meg arról, hogy valóban nem sérült meg a fogcsíra, és hogy kell-e ápolni valamivel a fog helyét?

    Köszönettel:
    Judit

    • Kedves Judit!

      Nagy valószínűséggel már a maradó fog készül jönni, úgyhogy azért lazult meg ez a tejfog. Sajnos az, hogy a maradó fogcsíra sérült-e egy tejfogbaleset kapcsán, az csak akkor derül ki, ha már kijött az a maradó fog.Ha a kihúzott fog helyére gondol, akkor az ápolás azt jelenti, hogy mosni kell alaposan a helyét is,hogy ne tapadjon meg rajta lepedék.Más teendő nincs.

      Üdvözlettel

  3. Kedves Beáta!
    Fogszú ellen milyen védekező lehetőség áll fenn?Ill. ha már kialakult,akkor hogyan állítható meg?
    Egy 16hónapos gyermeknek (Fiamnak 16 foga már kibújt) naponta hányszor kell fogat mosni,és hogyan(pláne ha nem szeret)?
    Fogorvosi székben hogyan ül meg egy ekkora gyermek?

    Köszönettel:Ivett

    • Kedves Ivett!
      Fogszuvasodás ellen az a védekezés, hogy fogat kell mosni – lehetőleg minden étkezés után. Ha már kialakult, be kell tömni a fogat. Létezik egy védőkrém fogorvosi rendelőkben hozzáférhető, ami magas calcium, foszfát-és felnőtteknek fluorid tartalmú, ez egy plusz segítség. A 16 hónaposnak is elvileg minden étkezés után meg kellene mosni a fogát, de ebéd és vacsora után mindenképpen. ha látja hogy a szülő csinálja, ő is utánozni fogja. pici fogkefe (lehet gyereknek való elektromos ) és borsónyi fogkrém ami kizárólag 6 év alatti gyereknek való. fogorvosnál az ilyen picit a szülő ölében szoktuk megnézni.
      Üdvözlettel

  4. Kedves doktornő!
    A kislányom 17 hónapos lesz és fölül van 4fogacskája.Ma este észrevettem hogy a két szélső fog a szájüreg felől fekete, mintha már most szuvasodna.pedig a kislányom nem sok édességet eszik, sőt szinte alig.A túrórudit is csokiréteg nélkül eszi.Az lenne a kérdésem hogy mi ilyenkor a teendő, mikortól kellene elkezdeni a fogápolást?És hogy-hogy ilyen hamar elkezdett neki romlani?Hiszen ez a két fogacska alig 5 hónapja bújt ki.

    • Tudni kellene, hogy ez valóban szuvasodás, vagy csak egy gyerekeknél gyakori fekete pigment felrakódás. A fogkevével való gyakorlást már lehet kezdeni még fogkrém nélkül, ha látja, hogy a szülők hogy csinálják, utánozni fogja.Létezik egy magas calcium és foszfát tartalmú védőkrém ami mint egy „folyékony zománc” bevonja és védi a fogat beépítve az ásványi anyagokat. Ha gondolja szívesen megnézem a kislányt és megbeszéljük a használatát.

      Üdvözlettel: Dr szabó Beáta

  5. Kedves doktorno

    6honapos állapotos anyuka vagyok, második babával..Nemrég nagyon eros,fájdalmas a tunetekbol ítélve fogínygyulladáson mentem át/ a jobb felso és also fogsoron/, amit ugy ahogy sikerult átkezelnem a régebbi egy sokkal enyhébb tapasztalat után, amit akkor a fogorvossal is megbeszéltem… Csakhogy ahogy eltuntek a tipikus tunetek, megmaradt, vagy elojott egy foleg este/éjjel jelentkezo tompa-nyilalo, furcsa fájdalom az also fogsoron, az állkapocs irányában, úgy érzem inkább a bolcsességfogbol,vagy az elotte levo fogbol kiindulva, és napok ota nem mulik, vagyis hullámzo fájdalom elojon,sokszor ugy érzem már az egész arcom fáj, érzékenyebb a fulem is, és nyomásra a jobb arc csontjai, allkapcsom is. Kénytelen vagyok fájdalomcsillapítoval aludni, ami a bébire nézve nem a legideálisabb..
    Terhességem elott fogorvosommal megbeszélve átnézte a fogaimat, rendbetette oket, bár megjegyezvén, hogy sajnos nincsenek a legjobb állapotban… /tobbszor tommott amalgámtoméssel kezelt fogak/, a bolcsességfogat o szerette volna kihuzni, de mivel eroskodtem probatomést végzett amire a fog nemreagált, így rendesen betomte, de kozolte hogy akármikor bereagálhat…
    A kérdéseim: 1. rtg nélkul mennyire lehetne észrevenni a lehetséges gennygocokat, ha az a probléma?,2.ha arra kerulne sor, mennyire veszélyes állapotosan fogat javítani esetleg kihuzni/ foleg bolcsességfogat?/,3. milyen a terheségre artalmatlanabb szerekkel lehetne a fogakat, ínyt erosíteni, esetlegesen a javításnál és huzásnál csokkenteni a nemkívánatos anyagok véráramba jutását illetve semlegesítését?

    Elnézést a részletességét, elore is koszonom válaszát..amit nagyon várok….tisztelettel edit

    • Kedves Edit!

      Jó lenne, ha megkeresne személyesen és megbeszélnénk a problémáit, mert válaszom meghaladná ezen kereteket! Szeretettel várom!

      Dr Szabó Beáta

  6. Tisztelt Doktornő!

    Kisfiam 19 és fél hónapos, és nincsen csak 4 foga. Az első 14 hónaposan bújt ki, a következőek utána kb kéthetes időkőzökkel. Január óta kinozza azóta is a fájdalom, sirórohamokat kap éjszaka és a délutáni alvás alatt/után, (azelőtt jó alvó volt), meg van több helyen duzzadva az inye, de sehol semmi. Kapott többször is kálciumot, rendszeresen kapja a D3 vitamint, egyébként szépen fejlődik, de nagyon aggaszt, nem is annyira az, hogy még nem bújtak elő a fogai, inkább az, hogy fáj neki, tehát próbálnak előtörni, és mégsem sikerül. Mi lehet ennek az oka? Hová kellene fordulnom vele? Megjegyzem, nekem is volt fogváltáskor olyan problémám, hogy hamarabb kihúzták a metszőfogaimat, mint ahogy természetesen kiesett volna, és megvastagodott az iny, eztán nem bújtak elő a fogaim csak az iny felmetszése után… Lehet, hogy nála is erre lesz szükség? Válaszát előre is köszönöm!
    Éva

    • Kedves Éva!

      Semmi esetre sem gondolkodnék az ínye felvágásán, de egy jó erős masszírozás jót tesz ilyenkor az ínynek, amíg áttörnek a fogak. Homeopátiásan szóba jönne a Chamomilla az alvászavarokra, a késői , nehezített fogzásra pedig valamelyik Calcium só, amelyik legjobban megfelel a baba alkatának. Ha megtisztel bizalmával megkereshet, vagy homeopata gyermekorvos is tud tanácsot adni.

      Üdvözlettel: Dr Szabó Beáta

  7. Kedves Beáta !
    A fiam 3 éves múlt de hétvégén elalváskor cumis üveggel alszik el. Este fürdés után szintén de úgy mindkét esetben ,hogy elalszik fogat nem tudunk mosni.
    Reggel ébredéskor ismét kéri a cumis üveget és nem hajlandó még pohárból inni -majd holnap-szokta mondani.
    Már nagyon sok fogacskája fekete pontos , napközbeni fogmosáskor halványulnak.
    A sorrend 2.5 dl kakaó és utána 1,5 dl tea mézzel vagy kubu higitva.
    Ez normális dolog ? Vajon meddig tart mert eröszakkal én nem veszem el tőle a cumis üveget.
    Köszönettel: Lea

    • Kedves Lea!
      Márpedig ez az egyetlen megoldás, igenis tessék egy 3 évesnek (már egy 1 évesnek is) pohárból inni és csak vizet, semmi mást. Maximum reggelihez kakaót. Nem tudok mást mondani, Nagyon rossz irányba vezet amit csinálnak.A fogaival annyit lehet csinálni, hogy fogorvosi rendelőben hozzáférhető egy zománc erősítő védőkrém, de a napi 2x fogmosást az sem helyettesíti.

  8. Kedves Beáta!

    Szükségem lenne fogászati kezelésre, valószínűleg van egy vagy két tömni való fogam. Még napi 4-5-ször szoptatom a kislányomat. Érdekelne, hogy mi módon lehet a fogaimat kezelni szoptatás mellett? A másik kérdésem: az amalgám tömés valóban annyira veszélyes, mint ahogy beállítják, vagy csak akkor van baj, ha elöregszik?

    Köszönöm: Lívia

    • Kedves Lívia!
      Minden további nélkül lehet fogtömést készíteni a szoptatást alatt semmi veszélye nincs még az érzéstelenítőnek sem.
      Az amalgámból higany szabadul fel, ez van akinél okoz tüneteket, van akinél nem. Ha más fém van a szájban emellett, akkor galvánáram képződhet. Az öreg amalgámtömés a korrózió miatt is káros. Új amalgámtömést én soha nem készítek már, a régiek eltávolítása megfelelő gondosság és homeopátiás méregtelenítés mellett történik, de ez viszont ellenjavallt a szoptatás ideje alatt, ha van rá idő érdemes megvárni az amalgámcserékkel a szoptatás végét.
      Üdv: Dr SZ. B.

      • Kedves Beáta!
        Értem, tehát az amalgámból „folyamatosan” oldódik a higany. Én azt hittem, hogy csak akkor van baj, ha egy-egy pici darab leválik és bekerül az emésztésbe.
        Amint közelebb költözünk Budappesthez, fel fogom Önnel venni a kapcsolatot egy kis „szájrendezésre”.
        Köszönöm a segítségét. További szép napot kívánok!
        Üdv: Lívia

  9. Kedves Doktornő!
    Tavaly szeptemberben ismeretlen okok miatt, elveszítettem 39.hetes a kisbabámat.Akkoriban volt egy foggyulladásom is,de az orvosok szerint nem volt köze a tragédiához.Visszamentem a fogorvosomhoz,hogy kezelje a befejezetlen fogamat.Az előző kezelés még a tragédia előtt volt,csináltak egy lyukat és gyökérkezelést alkalmaztak.A nőgyógyászom mondta,hogy valamilyen góc van a szervezetemben(vérképből),ezt mondtam a fogorvosomnak,elküldött panoráma röntgenre,ami kimutatta, hogy a rossz fog alatt, a csontban fertőzés, gyulladás van. A megoldás(mondta ő),hogy az ínyt megnyitja,lemegy a csontba és kikaparja.
    Kérdésem az volna a doktornőhöz, hogy ez a „kis műtét” nem kerülhető-e el,csak ez az egyetlen megoldás? Időközbe ismét terhes lettem,a 9.héten járok. Mi lehet a megoldás számomra?
    Várom válaszát!
    Köszönönettel
    Anita

    • Anita, ha megoldható keressen meg, a weboldalon rajta van a rendelő elérhetősége és személyesen meg tudjuk beszélni.Anélkül hogy látnám a rtg-t nem is tudnék csak találgatásokba bocsátkozni….
      üdvözlettel: Dr szabó Beáta

  10. Kedves Bea!

    Kisfiam 16 hónapos elmúlt és egyetlen foga sincs. Már több orvosnál jártunk, mindenki azt mondta, hogy nyugodjak meg ki fog jönni a foga. Két gyermekorvosunk hónapok óta az mondja, duzzadt az inye, fogzik. Ma elvittem egy gyermek-fogorvoshoz aki azt mondta egyáltalán nem érzi még a fogcsírákat. Nagyon megijesztett. A gyermekorvos egyébként vérvételre küldött.
    Kérdésem az lenne, hogy kell-e aggódnom emiatt, illetve meddig tekinthető „hétköznapi” jelenségnek, hogy nincs foga. Mi okozhatja ezt? (jól táplált, egyészséges, szépen fejlődik)
    J
    Köszönettel , Hajnalka

    • Kedves HAjnalka!

      Előfordulhat, hogy ilyen későn jönnek ki a fogacskák, sajnos pontos hónapot nem tudok mondani…..de nagyon ritkán az is előfordul, hogy nincs fogcsíra. De ez tényleg nagyon ritka. A vérvételből nem tudom mi fog kiderülni a fogzásra vonatkozólag. csak azt tudom mondani, hogy várjon türelemmel. Az oka csak alkati lehet, ha van fogcsíra, előbb utóbb ki fognak bújni, olyan még nem volt, hogy ne bújtak volna ki.
      Üdvözlettel: Dr SZabó Beáta

Comments are closed.