Hogyan kezeljük a szomorú érzéseket?

Hogyan kezeljük a szomorú érzéseket?
Hogyan kezeljük a szomorú érzéseket? - pixabay

Mindenki szokott szomorú lenni. A szomorú érzéseket cseppet sem egyszerű kezelni. Ez pedig valamilyen szinten így van rendjén. De hát akkor hogyan kezeljük a szomorú érzéseket? Kell-e őket kezelni? Mikor érdemes komolyabban foglalkozni velük? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.

Az emberek érző lények. Olykor boldogok, néha szomorúbbak vagyunk. Ez pedig bármilyen kellemetlen is tud lenni, attól még ugyanolyan természetes folyamat. Ugyanúgy, ahogy a boldogságot is megéljük, a negatív érzéseinkkel is hasonlóan érdemes eljárni.

Ne féljünk szomorúnak lenni!

Kék, Lány, Szomorú, Arc, Fej, Szomorúság, Zaklatott, kezeljük a szomorú érzéseket
pixabay

Így védekezz a kánikula ellen | Babafalva.hu

Sok esetben láttam már számomra fontos emberek esetében, de egyszerű ismerősöknél is, hogy erőltetetten boldogok akartak lenni. Lássuk be…ez nem működőképes dolog. Nem lehet az ember folyamatosan boldog. Ha folyton azok volnánk, idővel értékét veszíteni a boldogság is. Gondoljatok bele, ha minden áldott nap karácsony lenne. Minden nap ott állna a karácsonyfa a sarokban, teljes pompájában. Minden nap karácsonyi zenék szólnának a rádióból. Nem volna olyan értékes az ünnep, ha minden nap ünnep volna.

Könyvek: Pszichológia | Pepita.hu

A negatív érzelmeink és éppen úgy építenek bennünket, ahogy a pozitívak. Mindig tanulunk valamit általuk. Fejlődik a személyiségünk és napról napra többek leszünk. A szomorúság érzését hagyni kell megtörténni. Nem szabad ellenkezni ellene. Az elfojtott érzelmek előbb-utóbb úgyis a felszínre törtnek. S ha sokáig voltak elfojtva, bizony nagyobb károkat tudnak okozni, mintha hagytuk volna őket létezni. Tehát ne tagadjuk, hogy ha szomorúak lennénk.

Akkor mégis hogyan kezeljük a szomorú érzéseket?

Emberek, Érzelem, Drámai, Nő, Személy, Érzelmi, Stressz
pixabay

Lépésről lépésre, mindent csináljunk a megszokott medrében!

Ha valami miatt erősen szomorúak vagyunk, fontos, hogy ne hagyjuk el magunkat. Lehet olyankor filmezős, bekuckózós, csendes napunk, nem erről van szó. De semmiképpen se hagyjuk, hogy felemésszenek bennünket az érzések. Éljük át őket, de közben lendüljünk át a megszokott napi rutinon. Nap, nap után. Reggel fogmosás, reggeli, munka, ebéd, főzés, takarítás. Tegyünk bármit, ami visszaránt minket a való életbe. Mindeközben gondolkodhatunk, magunkba is tudunk nézni, elcsendesedhetünk.

Az idő gyógyít

Gyereknevelés könyvek olcsón | Pepita.hu

Közhely, igen. Azonban egy nagyon reális és igaz közhely. Ahogy ezen a világon semmi sem örök (csak a változás), úgy a bánat is enyhül, majd elmúlik idővel. Ahogy telnek a napok, a kellemetlen érzésegyüttes éppen úgy múlni fog. Talán napok, hetek is eltelnek majd, de mindenképpen változásnak indul majd a folyamat. Eleinte, ha nem is leszünk egyből boldogabbak, a bánat helyét átveszi majd egy semleges hangulat. Amikor már nem rossz, de még boldog sem tudsz lenni. Majd fokozatosan visszatér majd a jókedv, amint megérett bennünk a szomorúságunk.

Mikor forduljunk szakember segítségéhez, ha nem tudjuk hogyan kezeljük a szomorú érzéseket?

Tájkép, Szomorú, Emberek, Férfi, Személy, Légkör
pixabay

Amennyiben azt érezzük, hogy nem bírunk el a bánatunkkal, érdemes lehet szakember segítségét kérni. A depresszió kialakulása veszélyes lehet, a tartós rossz hangulat pedig sem mentálisan, sem fizikálisan nincs jó hatással az emberre. Nem szégyen sosem szakember segítségét kérni. Nincs azzal semmi baj, ha valamivel nem bírunk el egyedül. Hiszen nem vagyunk robotok. Nem kell tudnunk mindig, mindent megoldani egyedül. Vannak élethelyzetek, életesemények, amikor igenis lehet és kell is akár egy pszichológus, akár egy pszichiáter szakértelméhez fordulni. Ne feledd soha, hogy te is emberből vagy!

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikkMúzeumok éjszakája – programok Debrecenben
Következő cikkGyerekprogramok a villányi Rozé Fesztiválon

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .