
Sok időt fordítunk a baba kelengyéjének összeállítására, de magunkról se feledkezzünk meg. Szülés előtt és után egyaránt fontosak a kényelmes ruhaneműk, és a praktikus apróságok, amelyek megkönnyítik mindennapjainkat.
Szoptatós hálóing vagy pizsama: olyan hálóing vagy pizsama, ami elől gombolódik kb. a pocakunk közepéig érjen a gombolás vagy a cipzár, vagy van rajta szoptatós nyílás, hogy könnyen kibonthassuk belőle a mellünket a babának. A pizsama felsőt fel is tudjuk húzni, ha nem nyitható elől.
Szoptatós melltartó: tejbelövellés után nagyobb lesz a mellünk egy ideig, mint a terhesség végén, ezért vásárláskor gondold át mekkora méretű melltartót veszel.
Melltartóbetét: a kezdeti időszakra érdemes a puha, de nem annyira vastag kerek formájú betétet (ennek kinézete olyan, mint a smik lemosó fehér korong) magaddal vinned a kórházba. Van olyan melltartó, amelyben belül van egy zseb, ide beteheted a kerek korongot. Később lehet majd a vastagabb, vagy a tejgyűjtő változatot is kipróbálnod, de a kórházban erre még nem lesz szükséged.
Mellszívó: érdemes már a kórházba is bevinned, mert ott a csecsemős nővérek megmutatják a használatát. A kórházba a kézi mellszívó elég, hiszen az újszülött osztályokon van elektromos mellszívó.
Krém kisebesedett mellbimbóra: pl. Purelan krém, amit nem kell szoptatás előtt lemosni.
Fűzős bugyi vagy haskötő: mindenképp pamut bugyit ajánlunk, amelyen vastag, rugalmas fűzőrész van, ami leszorítja a pocakot és tartja a hasűri szerveket szülés után. Haskötő is jó lehet, de kényelmetlenebb, melegebb.
Eldobható hálós bugyi: a betétekhez szülés után, ill. a szülőszobára. Mosható, de ha úgy alakul, el is lehet dobni, ebből többet is magaddal vihetsz 3-5 db-t.
Betétek: szülés után közvetlenül nagyobb méretű betétre lesz szükséged, pl. Tena Lady normal betét, ami nagyobb, mint amit eddig valaha használtál. Ettől ne ilyedj meg, pár nap múlva fokozatosan válthatsz a megszokott betétedre, előbb az éjszakai, majd az egyre kisebb méretekre.
Úszógumi: gátmetszés után, aranyér esetén ezen kényelmesebb az ülés, de általában a kórházakban már fel vannak készülve erre és van eszközük az aranyér kezelésére. Így ezt csak akkor javasoljuk, ha nagyon sok hely marad a pakkodban.
cikk publikálva: 2005. december
fotó: pinterest.com
Erről a témáról még a Szülés rovatban olvashatsz többet!