Mikor nevet egy baba?

Mikor nevet egy baba?

Nem is hinnéd, hogy milyen fiatalon kialakul a gyermekek humorérzéke és rengeteg esemény mosolyt csalhat az arcukra. Ahogy járás előtt először kúszni tanulnak meg, így először mosolyogni tanulnak, aztán nevetni. Egyébként már a méhben mosolyognak a babák – mint azt ultrahang felvételeken is jól lehet látni.

Az első „valódi” babamosolyokkal a 6-12 hét környékén örvendeztethet meg minket a pici, aztán 3-4 hónapos korban az ellenállhatatlan mosoly nevetésbe alakulhat át. Minden gyermek más, így ne aggódj, ha neked nem hétre, hónapra pontosan így alakulnak ezek az események, hanem kicsit később. Ha mégis kétely merül fel benned gyermeked megfelelő ütemű fejlődésével kapcsolatban, keresd fel védőnődet, háziorvosodat, gyermekorvosodat, hogy meggyőződj a valóságról.

Fejlődés fénysebességgel

Az első 12 hónapban rohamos gyorsasággal fejlődik a gyermeked. A születés után 4 hónappal már látása olyan mértékben fejlett, hogy felismeri arckifejezéseidet. Hallásuk is hasonlóan fejlődik, észreveheted, hogy a hangos szóra babád sírással válaszol. Anya és apa jól ismert hangja pedig lecsillapítja a kedélyeit. Az ismerős, kedves hangokra mosollyal, kacagással reagál, mely azt is jelenti, hogy boldog a baba!

Boldog környezet

Ez első igazi nevetés legtöbbször olyan emberek jelenlétében történik meg, akikkel biztonságban érzi magát a kicsi – anya, apa, tesók társaságában. Minél többször vágsz mókás arcokat a babád reakcióit várva, annál nagyobb eséllyel lesz a „tiéd” az első valódi kacaj.

Az első nevetést több követi

Onnantól kezdve, hogy babád először neveti el magát, egyre többször örvendeztet majd titeket ezekkel a boldog pillanatokkal. Ahogy fejlődik, elkezd reagálni a fizikai kontaktusra, érintésekre is. A csiklandozás, simogatás és hasonló kedves gesztusok előbb utóbb válaszra találnak. Kövesd figyelemmel, hogyan fejlődik a kicsi humorérzéke, tapasztald ki, melyik mókás arckifejezés ér célba nála.

Mit jelent a nevetés?

Ha a gyermek mosolyog és nevet, valószínűsíthető, hogy boldog, ez azért magától értetődik. Azonban azt is jelenti, hogy eléggé biztonságban érzi magát mellettünk ahhoz, hogy kimutassa örömét.

Így bátoríthatod a gyermeked

Vágj mókás fejeket! Gondoltad volna, milyen vicces tud lenni egy kinyújtott nyelv, bandzsítás, „O”, „I” formázás az ajkaiddal? Adj ki érdekes hangokat, utánozd az állatokat, mondókázz, énekelj vagy csak szimplán mesélj a picinek! Próbálj ki sok mindent, és tapasztald ki, mit talál viccesnek a gyermeked, milyen hangokat kedvel, melyik testrésze csikis.

Ez a kis utazás nagyon fontos mindkettőtök számára, hiszen megismerhetitek egymás mozdulatait, gesztusait és már a kezdetektől szoros kötődést alakíthattok ki!

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .