
Mennyi alvásra van szüksége az óvodásoknak? Az óvodásoknak körülbelül 10-13 órát kell aludniuk minden nap, beleértve a szunyókálást is. Állíts be rendszeres lefekvés-, ébredési és szunyókási időt gyermeked számára. Ha gyermeked már nem szunyókál, tervezz egy kis pihenőt a nap folyamán.
Kell még az óvodásoknak szundikálnia?
Sok óvodás teljes egészében alszik éjszaka, és nem is szereti, gyakorolja a délutáni alvást. Az óvodások számára, akiknek még szunyókálniuk kell, állítsanak be a szülők egy rendszeres időtartamot, és tartsanak be következetes alvási rutint. A legtöbben körülbelül egy órát alszanak délután.

A gyerekeknek aludniuk kell, ha:
- nem alszanak eleget éjszaka
- dörzsölik a szemüket vagy fáradtnak tűnnek
- nyűgösek, nyafogósak vagy szeszélyesek
- hiperaktívak
- az aktív óvodásoknak szükségük lehet egy kis időre a nap folyamán, hogy lelassuljanak, aludjanak
- még ha gyermeked nem is szunyókál, próbálj meg egy kis nyugalmat szánni a pihenésére
Hogyan ösztönözhetem alvásra a gyerekem?
A rendszeres lefekvés és a csendes, kényelmes hálószoba segíthet a gyermeknek abban, hogy jól aludjon. A pihentető rutin része lehet a mosdóba járás, pizsamába öltöztetés, fogmosás és könyvolvasás.
Lefekvés előtt legalább 1 órával kapcsold ki az összes képernyőt, és tartsd távol a tévét, a számítógépet, a táblagépet, a telefont és a videojátékokat a hálószobában.
Tedd csendessé és pihentetővé a hálószobát. Hagyd, hogy gyermeked válasszon egy különleges játékot vagy takarót, amellyel aludhat. Kapcsold be az éjszakai lámpát, ha gyermeked fél a sötéttől.
Győződjd meg róla, hogy gyermeked sokat mozog a nap folyamán. Ez segíthet a gyerekeknek jobban aludni.
Mi van, ha a gyermekemnek alvásproblémái vannak?
Az ilyen korú gyerekeknél gyakori, hogy nem akarnak lefeküdni, és felébrednek az éjszaka közepén. Az óvodásoknak rémálmaik vagy éjszakai rémületei lehetnek, és sok olyan éjszaka előfordulhat, amikor úgy tűnik, nem tudnak elaludni.
Ha van éjszakai lámpája a kicsinek, és kiválaszt egy kedvenc plüssállatot és takarót az alváshoz, akkor a biztonságban érezheti magát.
Szinte mindenkinek vannak rémálmai időnként. Néhány dolog azonban hozzájárulhat a tartós rossz álmokhoz.
Hálószoba bútorok 1 helyen | Pepita.hu
Egyeseknél a gyógyszerek, az alkohol, a drogok, az alváshiány, a láz vagy a szorongás rémálmokat okoz. A rémálmokat azonban gyakran az otthoni vagy iskolai, munkahelyi érzelmi problémák, az élet jelentős változásai (például egy költözés), trauma és stressz váltják ki – még akkor is, ha a rémálmokban a történések nincsenek összefüggésbe az aktuális eseményekkel.”