Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Témakörök: fogászati kezelések, megelőzés, szájhigiéné, ínybetegségek, fogszabályozás, homeopátia, gyermekfogászat, gyermek fogszabályozás

A szakértő elérhetőségei:
Homeodent-Medical Kft
1148 Budapest, Kerepesi út 78/F. I. lh. II. em. 6.
Telefon: 222-1347
E-mail: [email protected]
www.homeodent.hu

A szakértő cikkei>>

Általános orvosként, majd fogorvosként a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen végeztem. Fog- és szájbetegségek, konzerváló fogászat és fogpótlástan szakvizsgát szereztem. Az esztétika, a szépség fogalma korán megérintett, már gimnazistaként ismertem a kollagén, elasztin és hyaluronsav felhasználását a kozmetikumok területén. Mint képzett homeopata orvos, évek óta használom a Schüssler arcdiagnosztikát és a Schüssler sókat, majd először homeopátiás orvosi mezoterápiát tanulva, úgy éreztem kiteljesíthetem tudásomat a szépség szolgálatában. Később közel 20 éves orvosi tapasztalat után megszereztem a kozmetikus képesítést is.

Mi anyák, mindannyian tudjuk, hogy a babavárás hónapjai, valamint az utána következő időszak mennyire megterhelheti testünket, elváltozásokat hozhat arcunk bőrén, valamint testünk más területein is. Az Ön szép arcbőrének megőrzésében és jó általános egészségállapotának megtartatásában szeretnék segítséget nyújtani tanácsaimmal, kozmetikusként és homeopata orvosként is.

Jelenleg fogászati praxisomat a komplementer fogászati szemlélet is jellemzi. Elsősorban homeopátiát alkalmazok betegeim kiegészítő kezeléseként. Egyetemi éveim óta tanulok komplementer gyógymódokat, tagja vagyok a Magyar Homeopata Orvosi Egyesületnek,az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnek és a Magyar Orálakupunktúra Orvosok és Biológiai Fogorvosok Társaságának.

Rendelőmben a következő tevékenységeket végezzük kiemelt hangsúllyal, amellett, hogy természetesen teljes körű általános fogászati ellátást nyújtunk betegeink részére:

Gyermekfogászat és fogszabályozás (felnőttkori fogszabályozás is): Gyerekeknél kiemelten hangsúlyt fordítunk a megelőzésre, több lépcsős szuvasodás megelőző programot végzünk (hasonlóan a svájci gyermekfogászati rendelőkben előírtakhoz), mely magába foglalja a fogszuvasodást okozó baktériumok tesztelését, lepedékfestést, egyéni szájhigiénés tanácsadást és oktatást, barázdazárást az előtört maradó rágófogakon, valamint egy forradalmian új készítmény – a „folyékony zománc” néven is ismert kalcium és foszfát tartalmú védőkrém használatát.

Fogszabályozás rendelésünk a teljes spektrumot tartalmazza, de kiemelném azoknak a „kíméletes” eszközöknek (ún. Trainerek) a használatát, amivel az állcsontok helyzete már korán javítható, a rossz beidegződések már korán kiküszöbölhetők és korrigálhatók (ideálisan a vegyes fogazati időszakban) a növekvő fogak helyzete. Ezek a készülékek „barátságosak” a gyerekek számára és nem egy esetben „megúszhatók”, vagy lerövidíthetők a későbbi hosszadalmas fogszabályozási procedúrák.

Esztétikai fogászati eljárások, fogfehérítés, fémmentes teljes kerámia fogpótlások: Igyekszünk nem csupán jól működő, hanem esztétikailag is szép restaurációkat (nem szeretjük a fogtömés szót), fémmentes fogpótlásokat, üvegszállal megerősített ún. inlay-hidakat (a fog lecsiszolása nélkül) átadni pácienseinknek. A fogfehérítő rendszerünkkel rendelőnkben 30 perc alatt gyönyörűvé varázsolhatja mosolyát!

Fájdalomszindrómák (nyak- és hátfájdalmak, fejfájások, migrén, alvászavarok, horkolás, rágóizületi és izomfájdalmak, éjszakai fogszorítás és -csikorgatás okozta panaszok) komplex kezelése speciális harapásemelő készülékekkel

Fogágy-betegségek-fogínyvérzés-fogágy-sorvadás komplex kezelése – rendelőnkben szakképzett dentálhigiénikus végzi a professzionális fogtisztítást és szájhigiénés oktatást, kiemelten foglalkozunk e betegségcsoporttal, ide értve a fogágy-betegségben elvégzendő genetikai vizsgálatokat, bakteriológiai vizsgálatokat és a fogágy-betegek sebészi terápiáját is.

Külön terület a kismamák, illetve a várandósságra készülő leendő kismamák szájhigiénés szűrése és tanácsadása. Lehetőség van teljes caries rizikó felmérésére különböző tesztekkel és személyre szabottan foglalkozunk mindenkivel, hogy a helyes otthoni fogtisztítás lépéseit megtaníthassuk és gyakorolhassuk. Az Országos Gyermekegészségügyi Intézet Családtervezési Programjában részt vevő, várandósságra készülő hölgyek szájhigiénés szűrése és tanácsadása rendelőnkben történik.

Lézerterápia – sebgyógyulást serkentő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatását kihasználva alkalmazzuk különböző kórképekben.

Iontophorezises gyökérkezelés – evvel a speciális elektrokémiai eljárással gócos fogak gyógyítása nagyobb biztonsággal végezhető, valamint a késői gócterhelés valószínűségét tudjuk csökkenteni.

Szívesen várom kérdéseiket a felsorolt szakterületek bármely területén, elsősorban a megelőzés, szájhigiéne, ínybetegségek témakörében.

hirdetés

177 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Kedves Mónika!
    Tudnom kellene miért kellett gyökérkezelni és mi az ami nem „javul”…hogy tudjak szert ajánlani. Azt gondolom, hogy egy gyökérkezelést a terhessége végéig (ha jól számolom még 15 hét)be kell tudni fejezni. Szomorú lenne ha majd 4 hónap alatt nem lehetne egy fog sorsát véglegesíteni. Vagy ha nagy a baj, akkor legrosszabb esetben eltávolítani ezt a fogat.

  2. Kedves Bea!

    25. hétben járó kismama vagyok. Van egy fogam, amin a terhességem előtt kezdeték gyökérkezelést, de nem igazán javul, és a fogorvosom már azt is kilátásba helyezte, hogy szülés után is vissza kell majd járnom, de én ezt egy pici babával nem tudom megoldani. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan homeopátiás szer, ami gyorsíthatja a gyógyulást?

    köszönöm,
    Mónika

  3. Kedves Hajni!
    Kicsit zavaros a történet, amalgám korona nincs, csak tömés, utólag magasítani nem lehet, csak újratömni.
    A másik:el sem tudom képzelni mi lehet az, hogy koronára műfogat, vagy bevonatot???????????Koronára nem lehet tenni semmit. egy agyontömött fogat teljesen jó, hogy koronáztak, de az kész van és kész, arra nem lehet rátenni semmit.

  4. Helló ! Nekem most volt foggyökér kezelésem és amalgán koronát csináltak.A kérdésem az hogy a fogam kicsit kicsire sikerült és nem tudok vele rendesen enni.Lehet útólag magositani a tömést?
    A másik kérdésem:Felül a legelső fogam már sokszor volt tömve.Végül korona került rá.De több fogorvos ajálota hogy nem ártana ráteni müfogat vagy bevonatot már nem tudom hogy is mondták.Ez hogy történik?

  5. Kedves Ildi!
    Véleményem, szerint a fém és amalgám nem zárja ki a homeopátiás kezelést, elképzelhető, hogy energetikailag blokkolhat azonban.Pl. egyes országokban addig nem fognak bele alkati homeopátiás kezelésbe, amíg az amalgámtöméseket el nem távolították és egy méregtelenítés meg nem történt. Az viszont nem jó, ha egyszerre van a szájban amalgám és más fém, mert az galvánáramot okozhat.Homeopátiás szereket érdemes használni, de persze ennek is vannak határai, korlátai.
    Üdv: Bea

  6. Kedves Andi!
    Valószínűleg az állami gyerekfogászatok igen zsúfoltak, nincs idő ismerkedésre, mi a rendelőben azt szoktuk mondani, hogy ha olyan a szülő kezelése, akkor jöjjön el a gyermek, nézze meg, ha hajlandó rá megszámoljuk a fogait, megismerkedhet a géppel, stb, de az biztos, hogy „agyilag” valóban 3 éves kor körül érik meg rá, hogy együttműködjön. A tejfogak szabálytalansága ebben a korban teljesen lényegtelen még.
    Üdv: Bea

  7. Kedves Beáta!

    Homeopátiával kapcsolatban kérdezném, hogy a szájban lévő fém fogpótlások és amalgám fogtömés akadálya-e a homeopátiás gyógyításnak. Érdemes-e bajimra homeopátiás szerekt használnom?
    Válszát várom és köszönöm!
    Ildi

  8. Kedves Bea!
    Kislányom 20 hónapos. Délben és este mindig mosunk fogat (először felnőtt mossa, utána ő egyedül), de a felső metszőket némi küzdelem árán tudjuk csak tisztítani. Sajnos az én fogaim tömöttek és hiányzik is néhány, a férjemé is torlódik elől. Zsófinak gyorsan kibújtak a fogai, 15 hónaposan már 16 fogacska büszke gazdája volt. Az ő fogai is torlódnak, a szemfogai ráfordulnak a 2-esekre.
    Szerettem volna a lakóhelyünk szerinti gyerekfogászaton megmutatni, de azt mondták 3 éves kor alatt nem foglalkoznak vele, ha gondunk van, fájdalmai lennének, vigyem a Heim Pálba.
    Mikortól kell ismerkedni a fogorvossal, és hová mehetünk?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Andi

  9. Kedves Hajnal!
    Az égvilágon semmi ok aggodalomra, a tejfogaknak megengedett, hogy kuszák legyenek, egyébként nem szoktak, mert van helyük, szépen be fognak sorba állni, rés pedig azért van köztük, hogy majd legyen elég hely a nagyobb maradó fogaknak. Ugyan az állcsontjuk növekszik majd, de maradó fogból több is van, meg nagyobbak is. A gond akkor van, ha örököl egy szűkebb állcsontívet, meg nagy fogakat, mert akkor nem férnek majd el. 4-5 éves kortól lehet fogszabályzásban gondolkodni, de akkor sem a fogakat mozgatjuk, hanem állcsontot terelünk helyes növekedési irányba, rossz szokásokról szoktatunk le. ún. trainer készülékekkel.Meg kell várni amíg mind a 20 tejfog kibújik és akkor egy ránézést majd megérdemel. De mosni már most is kell!
    üdvözlettel: Beáta

  10. Kedves Beáta!

    A kisebbik, egy éves fiamnak nemrég jöttek ki az első fogai. Először a két felső metszőfog, majd harmadiknak a jobb alsó metszőfoga, a többi még folyamatban van.:) Sajnos eléggé összevissza áll, ami eddig kint van. Fent jó nagy a távolság a két foga között, az alsó pedig ferdén jött ki, balról jobbra lejt a teteje.

    A kérdésem az, hogy ez magától rendbe jöhet-e ill. ha nem, mikortól kell foglalkozni esetleg a fogak szabályozásával?

    köszönöm,
    Hajnal

Comments are closed.