A terhesség 6 korai jele – a pozitív teszt előtt!

Kíváncsi vagy mik a terhesség legkorábbi jelei? Ha kellően régóta próbálkoztok a teherbe eséssel, valószínűleg elég türelmetlen vagy már, hogy végre egy pozitív tesztet láthass. Ám vannak jóval korábbi jelei is a fogantatásnak, még a kimaradt periódus előtt is!

A tesztekről

A terhességi tesztek antitesteket használnak a humán korion-gonadotropin (hCG) kimutatására, amit a fejlődésben lévő placenta állít elő. Az ultraérzékeny tesztek már képesek ugyan a terhesség kimutatására nagyjából egy héttel a következő (kimaradó) periódus előtt is, ám ez még annyira korai, hogy ezek a tesztek csak 50-75% közötti megbízhatósággal rendelkeznek. A fogantatási próbálkozások és a tényleges teherbe esés közötti időszak egyszerre izgalmas és idegőrlő, ám ha az alábbi hat jelre odafigyelsz (amik bár nem jelentenek garanciát) talán már a teszteket is megelőzve meggyőződhetsz a sikeres fogantatásról.

1. Sóvárgás

Klasszikus tünete a várandósságnak a már-már szeszélyes étkezési szokások kialakítása, az korábban nem kedvelt ételek fogyasztása, vagy épp ellenkezőleg, a preferáltak nem kívánása. Mindezt azok a hormonális változások okozzák, amiket lehet, hogy egy teszt még nem lenne képes kimutatni, de a szervezetedre máris hatással vannak.

2. A mellek változása

Az emlők növekedésének kezdete hamar észrevehető, hiszen szűkebbnek érzed a korábban kényelmes melltartóidat is, illetve a színük változása, vagy a fokozódó érzékenységük mind a terhesség jelei lehetnek. Ez persze nem összekeverendő a menzesz előtti mellduzzadással és szintén érzékenységgel, melyeket ugyanúgy a hormonok okoznak, és sok nőnél minden hónapban tapasztalható változásokat okoznak.

>> BABABÚTOROK SZÉLES VÁLASZTÉKA <<

3. Gyakoribbá váló pisiszünetek

Bár még nincs baba, aki rugdossa a húgyhólyagodat, ez azonban nem jelenti azt, hogy a gyakoribb vizelési ingerek ne kezdődhetnének meg már a fogantatás első néhány hetében. A veséid túlóráznak, igyekeznek minél gyorsabban megszabadulni a méreganyagoktól, illetve itt sem elhanyagolható a hormonok szerepe. Semmiképpen se kezdj el kevesebb folyadékot fogyasztani csupán emiatt! Ha azonban a gyakori pisilés mellé égető érzés is társul, sürgősen fordulj orvoshoz, mert ez esetben valószínűbb a húgyúti fertőzés veszélye.

4. Általános fáradtság

Baby, Girl, Child, Cute, Baby Girl, Infant, Kid
pixabay

Ha a munka mellett háztartást vezetsz, illetve még gyermeket is nevelsz, valószínűleg egyébként is ki vagy ütve, ám ez esetben nem arról van szó, hogy szívesen ledőlnél szunyókálni, sokkal inkább arról, hogy az alvásigényed megugrik annak ellenére, hogy a napi rutinjaid nem változnak. Úgy érzed, mintha mindjárt elaludnál akár munka, akár mosogatás közben – vagy szimplán csak az ebédlőasztalnál. Mindezt a megnövekedett progreszteronszint okozza.

>> BABA- ÉS GYEREKRUHÁK <<

5. Émelygés, hányinger

Noha a reggeli rosszullét (pontosabban a nap folyamán bárhol és bármikor fellépő hányinger) csak a hatodik hét környékén kezd jelentkezni, a korai jelei már a harmadik héten előfordulhatnak. Mivel az előbbiekben tárgyalt általános fáradtság okozhat a nap folyamán émelygést, igyekezz többet pihenni amennyiben úgy érzed, hogy szükséged van rá. Illetve ha terhesség előtti vitamint szedsz, az is okozhat émelygő érzést, ennek kiküszöbölésére próbáld este, vacsora közben vagy után bevenni. Az extra B6 vitamint tartalmazó táplálék-kiegészítők szintén okozhatnak émelygést az arra érzékenyeknél.

6. Emelkedett testhőmérséklet

Talán neked is feltűnt, hogy a periódusodat megelőző napokban magasabb a testhőmérsékleted, mint egyébként lenni szokott, ám ez a menzesz kezdetével együtt el is múlik. Ha úgy érzed, hogy az átlagos testhőmérsékleted magasabb a szokottnál, pedig nincs itt az ideje a havidnak, ez akár egy terhességre utaló jel is lehet.

VIA

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .