Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Témakörök: fogászati kezelések, megelőzés, szájhigiéné, ínybetegségek, fogszabályozás, homeopátia, gyermekfogászat, gyermek fogszabályozás

A szakértő elérhetőségei:
Homeodent-Medical Kft
1148 Budapest, Kerepesi út 78/F. I. lh. II. em. 6.
Telefon: 222-1347
E-mail: [email protected]
www.homeodent.hu

A szakértő cikkei>>

Általános orvosként, majd fogorvosként a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen végeztem. Fog- és szájbetegségek, konzerváló fogászat és fogpótlástan szakvizsgát szereztem. Az esztétika, a szépség fogalma korán megérintett, már gimnazistaként ismertem a kollagén, elasztin és hyaluronsav felhasználását a kozmetikumok területén. Mint képzett homeopata orvos, évek óta használom a Schüssler arcdiagnosztikát és a Schüssler sókat, majd először homeopátiás orvosi mezoterápiát tanulva, úgy éreztem kiteljesíthetem tudásomat a szépség szolgálatában. Később közel 20 éves orvosi tapasztalat után megszereztem a kozmetikus képesítést is.

Mi anyák, mindannyian tudjuk, hogy a babavárás hónapjai, valamint az utána következő időszak mennyire megterhelheti testünket, elváltozásokat hozhat arcunk bőrén, valamint testünk más területein is. Az Ön szép arcbőrének megőrzésében és jó általános egészségállapotának megtartatásában szeretnék segítséget nyújtani tanácsaimmal, kozmetikusként és homeopata orvosként is.

Jelenleg fogászati praxisomat a komplementer fogászati szemlélet is jellemzi. Elsősorban homeopátiát alkalmazok betegeim kiegészítő kezeléseként. Egyetemi éveim óta tanulok komplementer gyógymódokat, tagja vagyok a Magyar Homeopata Orvosi Egyesületnek,az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnek és a Magyar Orálakupunktúra Orvosok és Biológiai Fogorvosok Társaságának.

Rendelőmben a következő tevékenységeket végezzük kiemelt hangsúllyal, amellett, hogy természetesen teljes körű általános fogászati ellátást nyújtunk betegeink részére:

Gyermekfogászat és fogszabályozás (felnőttkori fogszabályozás is): Gyerekeknél kiemelten hangsúlyt fordítunk a megelőzésre, több lépcsős szuvasodás megelőző programot végzünk (hasonlóan a svájci gyermekfogászati rendelőkben előírtakhoz), mely magába foglalja a fogszuvasodást okozó baktériumok tesztelését, lepedékfestést, egyéni szájhigiénés tanácsadást és oktatást, barázdazárást az előtört maradó rágófogakon, valamint egy forradalmian új készítmény – a „folyékony zománc” néven is ismert kalcium és foszfát tartalmú védőkrém használatát.

Fogszabályozás rendelésünk a teljes spektrumot tartalmazza, de kiemelném azoknak a „kíméletes” eszközöknek (ún. Trainerek) a használatát, amivel az állcsontok helyzete már korán javítható, a rossz beidegződések már korán kiküszöbölhetők és korrigálhatók (ideálisan a vegyes fogazati időszakban) a növekvő fogak helyzete. Ezek a készülékek „barátságosak” a gyerekek számára és nem egy esetben „megúszhatók”, vagy lerövidíthetők a későbbi hosszadalmas fogszabályozási procedúrák.

Esztétikai fogászati eljárások, fogfehérítés, fémmentes teljes kerámia fogpótlások: Igyekszünk nem csupán jól működő, hanem esztétikailag is szép restaurációkat (nem szeretjük a fogtömés szót), fémmentes fogpótlásokat, üvegszállal megerősített ún. inlay-hidakat (a fog lecsiszolása nélkül) átadni pácienseinknek. A fogfehérítő rendszerünkkel rendelőnkben 30 perc alatt gyönyörűvé varázsolhatja mosolyát!

Fájdalomszindrómák (nyak- és hátfájdalmak, fejfájások, migrén, alvászavarok, horkolás, rágóizületi és izomfájdalmak, éjszakai fogszorítás és -csikorgatás okozta panaszok) komplex kezelése speciális harapásemelő készülékekkel

Fogágy-betegségek-fogínyvérzés-fogágy-sorvadás komplex kezelése – rendelőnkben szakképzett dentálhigiénikus végzi a professzionális fogtisztítást és szájhigiénés oktatást, kiemelten foglalkozunk e betegségcsoporttal, ide értve a fogágy-betegségben elvégzendő genetikai vizsgálatokat, bakteriológiai vizsgálatokat és a fogágy-betegek sebészi terápiáját is.

Külön terület a kismamák, illetve a várandósságra készülő leendő kismamák szájhigiénés szűrése és tanácsadása. Lehetőség van teljes caries rizikó felmérésére különböző tesztekkel és személyre szabottan foglalkozunk mindenkivel, hogy a helyes otthoni fogtisztítás lépéseit megtaníthassuk és gyakorolhassuk. Az Országos Gyermekegészségügyi Intézet Családtervezési Programjában részt vevő, várandósságra készülő hölgyek szájhigiénés szűrése és tanácsadása rendelőnkben történik.

Lézerterápia – sebgyógyulást serkentő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatását kihasználva alkalmazzuk különböző kórképekben.

Iontophorezises gyökérkezelés – evvel a speciális elektrokémiai eljárással gócos fogak gyógyítása nagyobb biztonsággal végezhető, valamint a késői gócterhelés valószínűségét tudjuk csökkenteni.

Szívesen várom kérdéseiket a felsorolt szakterületek bármely területén, elsősorban a megelőzés, szájhigiéne, ínybetegségek témakörében.

hirdetés

177 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Kedves Doktornő!

    A segítségét szeretném kérni. A kisfiam most novemberben töltötte a 3. életévét. Tavasszal egy sétálás alkalmával vettem észre, hogy véres a szája és hogy kiesett az egyik alsó középső foga. Nem igazán értettem, mert csak ült a babakocsiban és evett, nem sírt, hogy fájna és nem is vette észre. Megmutattam szájsebésznek, aki megállapította, hogy nem maradt bent gyökér és majd nő helyette másik. Betudtuk annak, hogy lehet, hogy valamikor kimozgósodott és esetleg a kifli majszolásánál esett ki. Ma ismét arra lettem figyelmes, hogy véres a szája és a szájába nézve láttam, hogy a másik alsó középső foga is hiányzik. Megint nem sírt, hogy fájna, vagy beütötte volna, így nem tudom, hogy mitől lehet. Szeretném megkérdezni, hogy a Doktornő szerint mi lehet ennek az oka, igényel-e valamilyen kezelést, esetleg ez valamilyen ínybetegség oka lehet? Nem eszik túl sok édességet, de sajnos sokat cumizik. Előre is köszönöm a válaszát. Köszönettel: Pestiné Kriszta

  2. Kedves Doktorno!
    Masfel eves kisfiam csunyan nekiesett egy lepcsofoknak es elmozdult befele a jobb oldali metszo- es szemfoga. Elvittem fogorvoshoz, aki irt neki antibiotikumot, ill. adott egy fertotlenito folyadekot, amivel ecsetelnem kell a serult foginyt. A fogakat nem is probalta visszamozditani. Jol tette?
    Lehet, hogy a fogak maguktol visszaternek a helyukre? Kell tartanom a fogak elhalasatol? Felek, hogy az elszurkulo fogak csunyan mutatnak majd es olyan messze meg a fogvaltas…
    Okozhat-e gondot a baleset a kesobbi fogvaltaskor? Mire kell ugyeljek?
    A baleset Olaszorszagban tortent. A jovo heten hazaterunk, mit gondol erdemes lenne otthon is megmutatni egy szakembernek? Avagy mikor vigyem kontrollra?
    Halas lennek, ha tudna egy jo fogorvost ajanlani Gyorben.
    Koszonettel:
    Nagy Judit

    • Kedves Judit!

      Igen jól tette,a fogak ált, visszaállnak a helyükre, nem is szabad visszamozdítani, mert akkor sérülhet a maradó csíra…az hogy ez bekövetkezett-e nem lehet most megmondani-ált. azonban nem szokott. A tejfog valóban elhalhat, elszürkülhet, akkor meg kell nyitni, de fontos, hogy fogváltásig a helyén maradjon.
      jelenleg nincs teendő vele.
      Sajnos nem tudok Győrben fogorvost ajánlani…

      • Kedves Doktornő!

        A segítségét szeretném kérni. A kisfiam most novemberben töltötte a 3. életévét. Tavasszal egy sétálás alkalmával vettem észre, hogy véres a szája és hogy kiesett az egyik alsó középső foga. Nem igazán értettem, mert csak ült a babakocsiban és evett, nem sírt, hogy fájna és nem is vette észre. Megmutattam szájsebésznek, aki megállapította, hogy nem maradt bent gyökér és majd nő helyette másik. Betudtuk annak, hogy lehet, hogy valamikor kimozgósodott és esetleg a kifli majszolásánál esett ki. Ma ismét arra lettem figyelmes, hogy véres a szája és a szájába nézve láttam, hogy a másik alsó középső foga is hiányzik. Megint nem sírt, hogy fájna, vagy beütötte volna, így nem tudom, hogy mitől lehet. Szeretném megkérdezni, hogy a Doktornő szerint mi lehet ennek az oka, igényel-e valamilyen kezelést, esetleg ez valamilyen ínybetegség oka lehet? Nem eszik túl sok édességet, de sajnos sokat cumizik. Előre is köszönöm a válaszát. Üdvözlettel: Pestiné Kriszta

  3. Tisztelt Doktornő!Két és fél éves kislányom egy hete, egy műanyag székbe beütötte a fogát.Picit sírt semmi nyoma nem volt, nem vérzett.pár nap múlva vettem észre hogy az egyik metsző foga már nem hófehér,enyhén szürkés árnyalatú lett,a fényben látszik inkább.megkocogtattam,nem fájt neki,engedi mosni is.nagyon el vagyok keseredve,remélem nem romlik tovább.mi történt? mit tegyek?válaszát előre is köszönöm.

    • Valószínűleg elhalt ez a fog, semmi teendő nincs, ha bármikor bedagadna, fájna, ki kell nyitni majd a fogbelet, de ezt megjósolni nem lehet, hogy bekövetkezik-e vagy nem. kb. 6 é koráig ennek a fognak ott kell maradni!

  4. Jó napot kívánok!

    Kedves doktornő! Nekem most töltötte a fiam a 8 hónapot, de már 7 foga kint van teljesen, és most megint be van duzzadva az ínye, úgy tűnik, hogy jön a 8. is. Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudnám rá venni, hogy rágicsálja a fogkefét, mert erőltetni nem akarom, de félő, hogy örökli az én gyenge fogaimat. Más módon esetleg tudom védeni? Mikortól érdemes a fogaik tisztán tartásával foglalkozni? Előre is köszönöm válaszát!

    Tisztelettel: Emese

    • Kedves Emese!

      Még a 8 hónapost nem nagyon fogja tudni rávenni a fogkefézésre, az lenne jó, ha látná, hogy apa, anya, ha van testvér mos fogat, előbb-utóbb elkezdi utánozni, ha boltban járnak venni neki pici színes babfogkefét, nem a bébiknek valót, hanem a gyerekfogkefék közül a legkisebbet, csak ismerkedjen vele.( Az én 4 és fél éves lányomnak kb. 15 db van)ha édességről van szó, akkor főétkezés után inkább csokit ( a teljes tiltásnak nem vagyok híve), cukrot ne.
      A gyenge fogakat örökölni nem lehet!!!! Amit lehet „örökölni”, az a család fogmosási és táplálkozási szokásai, ne egyen a főétkezések között nassot, édesített italokat se, csak és kizárólag vizet igyon, ha majd meg lesznek a rágófogai rágjon sokat, és apa-anya ne nyalja le soha a kanalát, cumiját ha van, ne egyen bele az ételébe még kóstolás szintjén sem, közös pohár se legyen, mert a fogszuvasodásért felelős baktériumokat anyától, apától kapja meg.

      Üdvözlettel

  5. Tisztelt doktornő!
    Homeopátiás ügyben kérem tanácsát. A fiam 9 éves és vizeletcsepegéssel küzdünk. Bár rendszeresen jár WC-re, és nincsenek panaszai, a nadrágjainak este mindig kellemetlen büdös pisi szaga van, vagy reggel a pizsinek is. Mit tegyek? Segítségét előre is köszönöm, tisztelettel, Tünde.

    • Kedves Tünde!
      Először is korrekt urológus nézze meg, hogy bármi szervi baj ki legyen zárva, de azért nem olyan aki agyonvizsgálja és kialakul a gyerekben bármi, hogy „most velem valami baj van”-érzés.
      Azután homeopata gyerekorvost kellene keresni (www.homeopata.hu- a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület weblapján). Nem lehet, hogy csak nem töröli meg rendesen, mert erre a kisfiúk hajlamosak???
      Üdvözlettel: Dr Szabó Beáta

  6. Kedves Doktornő.Kislányom 7 éves,most bújtak elő a fölső mettszőfogai.Nem elég,hogy mindkettő nagyon ferde,szinte hegyesszöget zárnak be egymással,mindkettőn fehér folt is van.Tooth mousse krémmel kezdtük el kenni,és a schüssler sók közül az első kettőt adom neki.A kérdésem az lenne,hogy ezek a foltok ezáltal teljesen eltűnnek e majd,vagy ezt semmilyen módszerrel sem lehet „meggyógyítani?”Válaszát előre is köszönöm:oreka

    • Sajnos nem tudom, hogy eltüntethetők-e lévén nem láttam és nem tudjuk mitől van, lehet zománchiba, valamelyik ásványi só hiánya a fogfejlődés alatt, stb….amit tesz, azt jól teszi (Schüssler, Tooth moosse), viszont fogszabályozási szempontból érdemes lenne megnézni, mert nem biztos hogy magától beáll ez a két ferde fog.

  7. Tisztelt Doktornő!
    16 éves lány vagyok, sajnos genetikailag rosszak a fogaim, sokat szenvedtem velük. A jobb felső egyesem és kettesem között volt egy lyuk, amit gyökérkezeltek és betömtek. A problémám az lenne, hogy a tömés körül sötét folt van ami esztétikailag nagyon zavaró számomra. Kérdésem, hogy létezik-e olyan eljárás amellyel ez megoldható?
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Érdemes lenne megfehéríteni a gyökérkezelt fogakat, majd kicserélni a tömést, más megoldást nemigen tudok elképzelni!

  8. Kedves Doktornő!
    Szeretném megkérdezni, hogy mikortól kell kezdeni a fogápolást és hogyan? A kis fiam hat és fél hónapos, elöl kibújt két kis foga de még azt sem engedi, hogy megnézzük nemhogy hozzányúljunk.köszönettel: zizo

    • Amikor már engedi, érdemes babafogkefét rágcsáltatni vele, fontos hogy lássa, hogy a szülei fogat mosnak és utánozni fogja, de még nem kell erőltetni…kb. 1 éves kora körül gyerekfogkefével, majd 3 é kora körül fogkrémmel és gyerek elektromos fogkefével. Fontos hogy ne erőltessük, magától jöjjön meg a kedve!

  9. Ibolya!

    Létezik egy fogászati védőkrém magas calcium és foszfát tartalommal, rendelőkben lehet beszerezni, valamint Schüssler homeopátiás sót, a ca phos-t, hétvégi szünetekkel. Ha fel tud hívni, részletesen elmondom, hogyan kell szedni.

  10. Kedves Beáta.A KISFIAM FOGAI ELÉG KORÁN ELKEZTEK KIBÚJNI 6 HÓS VOLT MIKOR FÖLÖL AZ ELSŐ 2 FOGA KIBUJT,AZTÁN AZ ALSÓ 2 FOGACSKÁJA. éS AZTÁN FÖLÜL A 3-4 FOGA IS KIBÚJT. 9 -HÓS KORÁRA 6 FOGA VOLT.ÉS AZTÁN 2-3 HÓNAP MÚLVA ÉSZRE VETTEM HOGY ROMLIK A FÖLSŐ 4 FOGA. fEHÉR FOLTOK JELENTEK MEG RAJTŰK ,AZTÁN ELSÁRGULT ÉS ELKEZDET TÖREDEZNI IS.NEM CUMIS ÜVEGEZETT SOHA,NEM JÁTSZÓ CUMIZIK ,ÉS AZ ÉDESSÉGET SE NAGYON SZERET.DE MÉG CICIZIK.MOST 18 -HÓS 12 FOGA VAN,MINDEGYIK GYÖNYÖRŰ FEHÉR,CSAK AZ A FÖLSŐ 4 FOGA CSÚNYA,NEM IS NAGYON HARAP VELE.ELVITTEM EGY FOGORVOSHOZ ÉS AZT TANÁCSOLTA ,HOGY MEGKEL NEKI FÚRNI A 4 FOGACSKÁJÁT ,NAGYON SOK ORVOSHOZ HORDTAM MÁR ÉS SENKI NEM CSINÁLT VELE SEMMIT,DE EZ A MAGÁN FOGORVOS MEGFÚRTA NEKI.ÉRZÉSTELENÍTŐ NÉLKÜL.DE MÉG FOGMOSÁSKOR MOST IS NAGYON SÍR,HA A FÖLSŐ 4 FOGÁT MOSOM,MÉG MINDIG ÉRZÉKENY NEKI? JÓL DÖNTÖTTEM HOGY HAGYTAM SZEGÉNYKÉMNEK MEGFÚRNI A FOGACSKÁIT???ELNÉZÉST A TERJEDELMESSÉGÉRT CSAK NAGYON AGGÓDOM.ELŐRE IS KÖSZÖNÖM VÁLASZÁT!

      • Kedves doktórnő.De ezzel a fogfurásal mivel sajnos így jártunk ezzel jobb let a gyereknek??meg igaz hogyezzel az idegeket megölték neki belöle? Elöre is köszönöm válaszát

        • Igen ilyenkor az ideget kiölik, hacsak már korábban magától el nem halt, akkor mindenképpen meg kell nyitni, mert elfertőzheti a maradó fogak csíráit .Még egyszer mondom, nem tudom mi volt a kiindulási helyzet, tehát nem tudom meg kellett e nyitni, valószínűleg ha a fogorvos így látta jónak, akkor nem volt más megoldás. Kb. 6-7 éves korban kezdi majd váltani ezeket a fogait, addig kell szájban maradjanak ezek a fogak, vagy nyitva, vagy zárva, de nem gyulladtan, fertőzötten.

          • Nagyon szépen köszönöm válaszát,kedves doktornő.De attól nagyon félek hogy 6-7 éves koráig ,mivan ha mégse marad neki bent ezek a fogak??És milyen fogkrémet ajánlana nekem?De ha kiölték nekki az ideget belöle akkor miért sír nagyon mikor a fúrt fogait mosom? ELNÉZÉST A SOK KÉRDÉSEMÉRT.

          • Ha nem maradhatnak bent valami miatt, akkor fogszabályozóval helyfenntartást kell csinálni. Fogkrém: 6 év alatti gyerekeknek valót.Nem tudom hogy csak megfúrták, vagy kiölték-e belőle az ideget, azt kellene megkérdezni, aki csinálta, hogy pontosan mi történt….

Comments are closed.