Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Témakörök: fogászati kezelések, megelőzés, szájhigiéné, ínybetegségek, fogszabályozás, homeopátia, gyermekfogászat, gyermek fogszabályozás

A szakértő elérhetőségei:
Homeodent-Medical Kft
1148 Budapest, Kerepesi út 78/F. I. lh. II. em. 6.
Telefon: 222-1347
E-mail: [email protected]
www.homeodent.hu

A szakértő cikkei>>

Általános orvosként, majd fogorvosként a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen végeztem. Fog- és szájbetegségek, konzerváló fogászat és fogpótlástan szakvizsgát szereztem. Az esztétika, a szépség fogalma korán megérintett, már gimnazistaként ismertem a kollagén, elasztin és hyaluronsav felhasználását a kozmetikumok területén. Mint képzett homeopata orvos, évek óta használom a Schüssler arcdiagnosztikát és a Schüssler sókat, majd először homeopátiás orvosi mezoterápiát tanulva, úgy éreztem kiteljesíthetem tudásomat a szépség szolgálatában. Később közel 20 éves orvosi tapasztalat után megszereztem a kozmetikus képesítést is.

Mi anyák, mindannyian tudjuk, hogy a babavárás hónapjai, valamint az utána következő időszak mennyire megterhelheti testünket, elváltozásokat hozhat arcunk bőrén, valamint testünk más területein is. Az Ön szép arcbőrének megőrzésében és jó általános egészségállapotának megtartatásában szeretnék segítséget nyújtani tanácsaimmal, kozmetikusként és homeopata orvosként is.

Jelenleg fogászati praxisomat a komplementer fogászati szemlélet is jellemzi. Elsősorban homeopátiát alkalmazok betegeim kiegészítő kezeléseként. Egyetemi éveim óta tanulok komplementer gyógymódokat, tagja vagyok a Magyar Homeopata Orvosi Egyesületnek,az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnek és a Magyar Orálakupunktúra Orvosok és Biológiai Fogorvosok Társaságának.

Rendelőmben a következő tevékenységeket végezzük kiemelt hangsúllyal, amellett, hogy természetesen teljes körű általános fogászati ellátást nyújtunk betegeink részére:

Gyermekfogászat és fogszabályozás (felnőttkori fogszabályozás is): Gyerekeknél kiemelten hangsúlyt fordítunk a megelőzésre, több lépcsős szuvasodás megelőző programot végzünk (hasonlóan a svájci gyermekfogászati rendelőkben előírtakhoz), mely magába foglalja a fogszuvasodást okozó baktériumok tesztelését, lepedékfestést, egyéni szájhigiénés tanácsadást és oktatást, barázdazárást az előtört maradó rágófogakon, valamint egy forradalmian új készítmény – a „folyékony zománc” néven is ismert kalcium és foszfát tartalmú védőkrém használatát.

Fogszabályozás rendelésünk a teljes spektrumot tartalmazza, de kiemelném azoknak a „kíméletes” eszközöknek (ún. Trainerek) a használatát, amivel az állcsontok helyzete már korán javítható, a rossz beidegződések már korán kiküszöbölhetők és korrigálhatók (ideálisan a vegyes fogazati időszakban) a növekvő fogak helyzete. Ezek a készülékek „barátságosak” a gyerekek számára és nem egy esetben „megúszhatók”, vagy lerövidíthetők a későbbi hosszadalmas fogszabályozási procedúrák.

Esztétikai fogászati eljárások, fogfehérítés, fémmentes teljes kerámia fogpótlások: Igyekszünk nem csupán jól működő, hanem esztétikailag is szép restaurációkat (nem szeretjük a fogtömés szót), fémmentes fogpótlásokat, üvegszállal megerősített ún. inlay-hidakat (a fog lecsiszolása nélkül) átadni pácienseinknek. A fogfehérítő rendszerünkkel rendelőnkben 30 perc alatt gyönyörűvé varázsolhatja mosolyát!

Fájdalomszindrómák (nyak- és hátfájdalmak, fejfájások, migrén, alvászavarok, horkolás, rágóizületi és izomfájdalmak, éjszakai fogszorítás és -csikorgatás okozta panaszok) komplex kezelése speciális harapásemelő készülékekkel

Fogágy-betegségek-fogínyvérzés-fogágy-sorvadás komplex kezelése – rendelőnkben szakképzett dentálhigiénikus végzi a professzionális fogtisztítást és szájhigiénés oktatást, kiemelten foglalkozunk e betegségcsoporttal, ide értve a fogágy-betegségben elvégzendő genetikai vizsgálatokat, bakteriológiai vizsgálatokat és a fogágy-betegek sebészi terápiáját is.

Külön terület a kismamák, illetve a várandósságra készülő leendő kismamák szájhigiénés szűrése és tanácsadása. Lehetőség van teljes caries rizikó felmérésére különböző tesztekkel és személyre szabottan foglalkozunk mindenkivel, hogy a helyes otthoni fogtisztítás lépéseit megtaníthassuk és gyakorolhassuk. Az Országos Gyermekegészségügyi Intézet Családtervezési Programjában részt vevő, várandósságra készülő hölgyek szájhigiénés szűrése és tanácsadása rendelőnkben történik.

Lézerterápia – sebgyógyulást serkentő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatását kihasználva alkalmazzuk különböző kórképekben.

Iontophorezises gyökérkezelés – evvel a speciális elektrokémiai eljárással gócos fogak gyógyítása nagyobb biztonsággal végezhető, valamint a késői gócterhelés valószínűségét tudjuk csökkenteni.

Szívesen várom kérdéseiket a felsorolt szakterületek bármely területén, elsősorban a megelőzés, szájhigiéne, ínybetegségek témakörében.

hirdetés

177 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Kedves Doktornő!

    Egy számomra igen kellemetlen problémával fordulok Önhöz. 7 hetes (lombikos) kismama vagyok és sajnos 1 hete begyulladt az ínyem. Elmentem fogorvoshoz aki leszedte a fogkövet és ajánlott fogkrémet és öblögetőt. Azonban nem igen használ. Dudorok jelentek meg a fogaim között melyek fájnak. Elektromos fogkefével mosok fogat minden nap 3-szor és legalább ennyiszer öblögetek is. Ön szerint mit tehetnék még? Van rá valami megoldás, hogy elmúljanak a dudorok. Én még megbirkózom vele valahogy, de nem akarom, hogy ártson a babámnak.

    Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.
    Üdvözlettel,
    Renáta

    • Kedves Renáta!

      Fel tud hívni, vagy el tud jönni hozzám a rendelőbe, hogy lássam? (a konzultáció ingyenes)
      Üdvözlettel: Dr Szabó Beáta

  2. Kedves Doktornő!
    3 hónapos kisbabám van aki anyatejes és az lenne a kérdésem hogy szoptatás alatt lehet fogat húzatni?

    • Igen, nyugodtan! Érzéstelenítőt kaphat, gondolom antibiotikumra meg nincs szükség….

  3. Kedves Doktornő!

    Egy olyan problémával fordulok Önhoz, hogy a kislányom 3 éves és az első fogai felül fehér foltos és olyan mintha le akarna törni!Ha hozzányúlok az ujjammal azt érzem, mintha egy réteg le akarna válni?
    Tudok valamit tenni ez ellen?
    A maradandó fogai is ilyenek lesznek?
    Mi okozhatja ezt, rendszeresen mosunk fogat!

    Köszönöm a válaszát!

    • Tudni kellene hogyan és mit táplálkozott az első 3 évben, kapott-e gyógyszereket, stb…szóval sok mindentől lehet, de nem biztos hogy ki is lehet ezt deríteni, lehet zománcfejlődési rendellenesség is…azt hogy a maradandók is ilyenek lesznek-e, nem tudom megmondani. Létezik egy zománcot védő, megerősítő krém, amit fogorvosi rendelőben lehet beszerezni, ezt gondolom érdemes lenne használni, ha gondolja szeptemberben szívesen megnézem a kislányt.

  4. Kedves Beáta!

    A kisfiam 12 éves, a felső metszőfoga zománchibás. Sajnos gyakran csúnyán elszíneződik a rendszeres fogmosás ellenére is, ami nagyon zavarja.A kérdésem az lenne, hogy milyen megoldás létezik a korrigálására illetve hogy eltüntethető e valamilyen módon? Válaszát előre is köszönöm!Erika

    • Kedves Erika!
      Létezik egy zománcerősítő, magas calcium és foszfát tartalmú védőkrém, ami remineralizálja a zománcot, fogorvosoknál lehet hozzájutni.
      14 éves kor után, ha a metszőfogak rtg alapján befejezték gyökérfejlődésüket, lehet porcelán héjat, vagy koronát készjteni ezekre a fogakra.
      Homeopátiásan calcium fluorid jön szóba pl. Schüssler só formájában.
      üdvözlettel: Dr SZabó Beáta

  5. Kedves Doktornő!
    Nekem van egy 4 éves kis fiam akinek erősen szuvasodnak a fogai.Már a hátsó őrlő fogak is állandóan fájnak neki és a fogorvosunk azt mondta hogy nem lehet őket betömni.Mit tehetünk az állandó fogmosáson kívül hogy ne szenvedjen szegénykém annyit?Előre is köszönöm válaszát!

  6. Kedves Doktornő!
    A következő problémával fordulnék Önhöz: kisfiam jelenleg 19 hónapos; kb. 1-1,5 hónapja a felső 4 metszőfogán a fogíny mellett sötét elszineződést vettünk észre. A fogorvos akihez elvittük akkor azt mondta, ez egy baktérium okozta elszineződés,ami „örökletes”,valószínüleg a családban másnál is előfordult; csupán esztétikai probléma,amit fogorvos szépen le tud tisztítani,ha már kicsit idősebb a kisfiú. Akkor rákérdeztem, ettől nem fog -e szuvasodni a foga. a válasz nemleges volt. A múlt héten ismét jártunk a fogorvosnál, mert azóta ezeken a fogakon zománchiány is kialakult, a „kettese” pedig le van törve. Most lehetséges okként magzati korban ért gyógyszerártalmat említették -megjegyezném, semmilyen gyógyszert nem szedtem. Ezek a fogak egészséges fogként nőttek, a többi foga is szép. A zománc nem volt felpuhulva, most sem mondták, hogy szuvas lenne. Rákérdeztem okozhatja-e esetleges lisztérzékenység, amiben nem tudtak segíteni. A gyermekorvostól kértünk gasztroenterológiára beutalót, pár nap múlva megyünk; illetve bejelentkeztünk egy másik fogorvoshoz,aki szintén homeopátiás orvos is. Rendszeresen mosom(reggel,este) kisfiam fogait, az utóbbi két napban azonban már mintha érzékenyek is lennének az említett fogai, úgy tűnik fáj neki már fél a fogmosástól. Korábban mindig vidáman, örömmel mostunk fogat.Elnézést a terjedelmes levélért,de gondolom az előzmények ismerete is fontos lehet. Kérdésem a következő lenne: mi okozhatja az említett elváltozást; hogyan tartsam tisztán a fogait, most,hogy már fáj is neki?

  7. Kedves Beáta!
    Logopédusként és édesanyaként fordulok Önhöz. 4 éves lányom ujjszopó. Ebből következően nyílt harapású, felső fogíve megnyúlt, és nyelvlökéses a nyelése. Az ujjszopásról egyenlőre sehogyan sem sikerült leszoktatni, de egy kollégától nemrég hallottam az Infant tainerről.
    Szeretném megkérdezni, hogy volt-e olyan kis páciense, aki használta ezt a fajta tainert, ha igen, milyen sikerrel? Segíthet a leszokásban, vagy inkább a helyes nyelésre, orrlégzésre szoktatja a gyereket? (Persze tudom, ez utóbbi a cél, de addig, amíg nem sikerül teljesen megszabadulni az ujjszopástól, ezek a tünetek fennmaradnak…)
    Köszönöm előre is a választ! Üdvözlettel: Zita

  8. Kedves Beáta!

    36 éves anyuka vagyok, egyik gyermekem 3,5 éves, a másik 1 éves. Mióta szültem, ill. már terhesen el kezdtek romlani a fogaim. Addig mindössze egy tömött fogam volt (és erre büszke is voltam). Ezzel kezdődött, mert kihullott a tömés, és tovább romlott, aztán a mellette lévő, és még sorolhatnám. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy 2 fogam is ki kellett húzni, az egyik már menthetetlen volt, a másikra meg nem volt pénzem, hogy megcsináltassam. Most úgy látom (és a fogorvosom is), hogy az egyik bölcsességfogam egy része csúnyán meg van feketedve, ezen kívül több olyan fogam is van, amelyeken kis barna-fekete pötty van. A fogorvosom, mikor felmérte a fogaim állapotát, ezeket is egészségesnek titulálta. Ezek szerint nem tud velük mit kezdeni? Vagy még megmenthetők, ha rendszeresen mosom a fogam? Jelenleg aminfluorid tartalmú fogkrémmel és géllel is mosom a fogaimat és fogselymet is használok.
    Az a problémám, hogy nincs pénzem drága kezelésekre (ózon, stb.), amelyekkel talán meg lehetne menteni ezeket a fogakat.
    Mit tegyek, hogy ezek a kicsi lyukak ne romoljanak tovább? Valóban hatásosabb az aminfluorid, mint a nátriumfluorid?
    Nagyon el vagyok keseredve. 4 évvel ezelőttig nagyon büszke voltam a fogaimra, nem szeretném elveszíteni őket!

    Köszönöm válaszát!

    • Sajnos így látatlanban nem tudom megítélni, hogy ezek az elszíneződések valóban csak elszíneződések, vagy olyan lyukak, amit fel kell fúrni. Ez utóbbi esetben nem kell ózonos meg egyéb csodamódszerekben gondolkodni bár tény hogy magánrendelőben a sima tömés is elég drága …tudom. Ha szuvasodás van, amit be kell tömni, akkor nem a fluorid a megoldás. HA még a szuvasodás nem érte el a dentint, épp csak kezdeti, esetleg szóba jön egy védőkrém, de azt csak fogorvosnál tudja beszerezni, sajnos a nevét nem írhatom le. HA gondolja szívesen megnézem ha el tud jutni a rendelőmbe, az egyszerű konzultáció nálunk ingyenes.
      Üdvözlettel. dr Szabó Beáta

  9. Tisztelt Doktornő!
    Kisfiam 3 éves. Ha összeharap, csak a szemfogai záródnak össze, elég nagy hézag van a szemfogai között. Ha jól tudom akkor ez a nyitott harapás. Alváskor cumizik, ez is okozhatja? Nagyon ragaszkodik a cumihoz. Egyébként elég tisztán beszél.
    Kérdésem az, hogy kell-e most ezzel fogorvoshoz fordulni, ilyen korán is lehet fogszabályozója?
    Köszönöm a válaszát előre is!

    • Lehet már ilyenkor fogszabályozni, ha ő hajlandó hordani, amit elég kevés hároméves tesz meg. Én inkább várnék még 1-2 évet, amíg elég érett ahhoz, hogy legalább naponta 1-2 órát a szájában tartsa….

  10. Tisztelt Doktornő!
    A kisfiam most 2 és fél éves és 3 hónapos kora óta szopja az ujját. A fogai szépek, odafigyeléssel ápoljuk. Azt vettem észre, hogy a két felső metsző foga mintha kicsit előbbre állna, ahogy összezárja a fogsorát.
    Azt szeretném megkérdezni hogy az ujjszopás okozhat-e a maradandó fogakban rendellenességet, nem szeretném ha „kapa” foga lenne a kisfiamnak.
    Napközben csak akkor szopja rövid ideig az ujját ha fáradt, leginkább éjszaka álmában jellemző az ujjszopás.
    Előre is köszönöm válaszát!
    B. Henriett

    • Kedves Henriett!

      Hagyja békén egyenlőre, 4-5 éves korig nem is foglalkozunk az ujjszopással, utána majd lehet szép lassan leszoktatni és kb. 5 é kora körül elkezdeni egy nappali-éjszakai (amelyiket tolerálja) puha fogszabályozóval. Az enyém 7 éves és ujjszopizva alszik el…most vált fogat, majd ha kell hord fogszabályozót, viszont nagyon jól és könnyen elalszik és rém kiegyensúlyozott gyerek, ezért inkább békén hagyom, mint pszihológushoz járjak vele.

Comments are closed.