Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Dr. Szabó Beáta fogorvos, homeopátiás orvos

Témakörök: fogászati kezelések, megelőzés, szájhigiéné, ínybetegségek, fogszabályozás, homeopátia, gyermekfogászat, gyermek fogszabályozás

A szakértő elérhetőségei:
Homeodent-Medical Kft
1148 Budapest, Kerepesi út 78/F. I. lh. II. em. 6.
Telefon: 222-1347
E-mail: [email protected]
www.homeodent.hu

A szakértő cikkei>>

Általános orvosként, majd fogorvosként a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen végeztem. Fog- és szájbetegségek, konzerváló fogászat és fogpótlástan szakvizsgát szereztem. Az esztétika, a szépség fogalma korán megérintett, már gimnazistaként ismertem a kollagén, elasztin és hyaluronsav felhasználását a kozmetikumok területén. Mint képzett homeopata orvos, évek óta használom a Schüssler arcdiagnosztikát és a Schüssler sókat, majd először homeopátiás orvosi mezoterápiát tanulva, úgy éreztem kiteljesíthetem tudásomat a szépség szolgálatában. Később közel 20 éves orvosi tapasztalat után megszereztem a kozmetikus képesítést is.

Mi anyák, mindannyian tudjuk, hogy a babavárás hónapjai, valamint az utána következő időszak mennyire megterhelheti testünket, elváltozásokat hozhat arcunk bőrén, valamint testünk más területein is. Az Ön szép arcbőrének megőrzésében és jó általános egészségállapotának megtartatásában szeretnék segítséget nyújtani tanácsaimmal, kozmetikusként és homeopata orvosként is.

Jelenleg fogászati praxisomat a komplementer fogászati szemlélet is jellemzi. Elsősorban homeopátiát alkalmazok betegeim kiegészítő kezeléseként. Egyetemi éveim óta tanulok komplementer gyógymódokat, tagja vagyok a Magyar Homeopata Orvosi Egyesületnek,az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnek és a Magyar Orálakupunktúra Orvosok és Biológiai Fogorvosok Társaságának.

Rendelőmben a következő tevékenységeket végezzük kiemelt hangsúllyal, amellett, hogy természetesen teljes körű általános fogászati ellátást nyújtunk betegeink részére:

Gyermekfogászat és fogszabályozás (felnőttkori fogszabályozás is): Gyerekeknél kiemelten hangsúlyt fordítunk a megelőzésre, több lépcsős szuvasodás megelőző programot végzünk (hasonlóan a svájci gyermekfogászati rendelőkben előírtakhoz), mely magába foglalja a fogszuvasodást okozó baktériumok tesztelését, lepedékfestést, egyéni szájhigiénés tanácsadást és oktatást, barázdazárást az előtört maradó rágófogakon, valamint egy forradalmian új készítmény – a „folyékony zománc” néven is ismert kalcium és foszfát tartalmú védőkrém használatát.

Fogszabályozás rendelésünk a teljes spektrumot tartalmazza, de kiemelném azoknak a „kíméletes” eszközöknek (ún. Trainerek) a használatát, amivel az állcsontok helyzete már korán javítható, a rossz beidegződések már korán kiküszöbölhetők és korrigálhatók (ideálisan a vegyes fogazati időszakban) a növekvő fogak helyzete. Ezek a készülékek „barátságosak” a gyerekek számára és nem egy esetben „megúszhatók”, vagy lerövidíthetők a későbbi hosszadalmas fogszabályozási procedúrák.

Esztétikai fogászati eljárások, fogfehérítés, fémmentes teljes kerámia fogpótlások: Igyekszünk nem csupán jól működő, hanem esztétikailag is szép restaurációkat (nem szeretjük a fogtömés szót), fémmentes fogpótlásokat, üvegszállal megerősített ún. inlay-hidakat (a fog lecsiszolása nélkül) átadni pácienseinknek. A fogfehérítő rendszerünkkel rendelőnkben 30 perc alatt gyönyörűvé varázsolhatja mosolyát!

Fájdalomszindrómák (nyak- és hátfájdalmak, fejfájások, migrén, alvászavarok, horkolás, rágóizületi és izomfájdalmak, éjszakai fogszorítás és -csikorgatás okozta panaszok) komplex kezelése speciális harapásemelő készülékekkel

Fogágy-betegségek-fogínyvérzés-fogágy-sorvadás komplex kezelése – rendelőnkben szakképzett dentálhigiénikus végzi a professzionális fogtisztítást és szájhigiénés oktatást, kiemelten foglalkozunk e betegségcsoporttal, ide értve a fogágy-betegségben elvégzendő genetikai vizsgálatokat, bakteriológiai vizsgálatokat és a fogágy-betegek sebészi terápiáját is.

Külön terület a kismamák, illetve a várandósságra készülő leendő kismamák szájhigiénés szűrése és tanácsadása. Lehetőség van teljes caries rizikó felmérésére különböző tesztekkel és személyre szabottan foglalkozunk mindenkivel, hogy a helyes otthoni fogtisztítás lépéseit megtaníthassuk és gyakorolhassuk. Az Országos Gyermekegészségügyi Intézet Családtervezési Programjában részt vevő, várandósságra készülő hölgyek szájhigiénés szűrése és tanácsadása rendelőnkben történik.

Lézerterápia – sebgyógyulást serkentő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatását kihasználva alkalmazzuk különböző kórképekben.

Iontophorezises gyökérkezelés – evvel a speciális elektrokémiai eljárással gócos fogak gyógyítása nagyobb biztonsággal végezhető, valamint a késői gócterhelés valószínűségét tudjuk csökkenteni.

Szívesen várom kérdéseiket a felsorolt szakterületek bármely területén, elsősorban a megelőzés, szájhigiéne, ínybetegségek témakörében.

hirdetés

177 EDDIGI KÉRDÉSEK

  1. Tisztelt dr.no van egy 11 honapos kislanyom es merev az izomzata es erdeklodnek milyen izomlazito szert lehetne adni neki?Sasztikus izomzata van…tanacstalan vagyok…elore is koszonom

    • Javaslatom szerint mindenképpen keressen fel egy homeopata gyermekorvost és alkati kezelést javaslok, de szinte biztos, hogy a homeopátiás kezelésen túl más terápiára is szükség lesz, pl. gyógytorna….Olyan, hogy „izomlazító homeopátiás szer” nem létezik, ez egy idegrendszeri szabályozás alatt álló probléma és komplexen kell kezelni. orvost megbízhatóan a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület honlapjáról választhat: www. homeopata.hu. SZemély szerint én dr Molnár Mariannt ajánlom.
      Üdvözlettel: Dr SZabó Beáta

  2. Tisztelt Doktornő!

    2012. dec. 13-án egy anyukának azt válaszolta, hogy Ön nem fogszabályozó szakorvos.
    A fentebbi cikkben pedig azt írja, hogy gyermek- és felnőttkori fogszabályozással is foglalkozik.
    Nem mond ellent egymásnak a kettő?

    • Tisztelt Hölgyem!
      Jelenleg fogszabályozás rezidensképzésben veszek részt, tehát 2012 óta változott a helyzet, fogszabályozás szakvizsga előtt állok. Akkor is foglalkoztam fogszabályozással- nem feltétele ennek a szakvizsga egyébként, csak abban az évben volt egy másik fogszabályozó orvos is a rendelőmben.
      Remélem kielégítő a válaszom.
      Megtisztelnének ha a jövőben szakmai kérdésekkel, valamint segítségkérés miatt fordulnának hozzám, amiben bármikor készséggel állok rendelkezésükre.
      Személyes ügyekben inkàbb telefonon…. Ez nem az a fórum!

  3. Tisztelt Doktornő!

    Terhesség második trimeszterében vagyok. Jár-e kockázattal ilyenkor a foghúzás?
    Nincs panaszom, csak a régóta halogatott fogpótlást és korona készítést szeretném megtenni, előre torlódott sokat tömött, csúnya frontfogakon. Később már erre nem jut időm a baba mellett.
    Válaszát köszönettel várom!

  4. Tisztelt Doktornö, kislányom 9éves, és kiderült, hogy a panoráma röntgen alapján az összes 5ös tejfognak hiányzik a 5ös maradó fogcsiirája. Ezért mind a 4db 5ös tejfogat ki akarják húzni, hogy a 6os, 7es fogak elörevándoroljanak. Eddig csak 2db 6os fog bujt elö. Az egyik 5ös fog már befele süllyedt. Másik lehetőségként az implantácíót ajánlották, de csak 18éves kor után. Valóban csak ez a két megoldás létezik? nem vagyok híve a foghúzásnak, de jobb, mint 4db implantált fog felnöttként. Mindkét megoldás idegen számomra a homeopátiás gyógyulást részesítjük elönyben. Várom válaszát, egy aggódó anyuka

    • Kedves Anyuka!

      Én nem vagyok fogszabályozó szakorvos, ez pedig amit leírt, egy komplett fogszabályozási kezelési terv készítését igényli.
      Ha ír nekem egy e-mailt, szívesen ajánlok fogszabályozó kolleganőt, akinek a véleményében én megbízom.

      Üdvözlettel: Dr SZABó Beáta

  5. Kedves Beáta!

    32 hetes terhes vagyok és néhány hete fájdalmat éreztem a 4 tagból álló koronám környékén.A fájdalom elmúlt.Sajnos a héten újra jelentkezett,sőt napról napra erősödött a fájdalom már rágni sem tudok.Ma jártam fogorvosnál,aki szerint fogínygyulladásom van.Erősen vérzett a fogínyem a vizsgálat alatt.Curaprox cps 06 és Curasept 220 oldat használatát javasolta ínymasszázs kiséretében.Antibiotikumot nem írt fel.Ön szerint elég lesz ez a terápia?Én azt gondoltam eltávolítják a koronát és kihúzzák a fogam.
    válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel:Judit

    • Kedves Judit!

      AZ az igazság, hogy ezt látni kellene, mert így nem tudok diagnosztizálni, lehet fogínygyulladás is, de akkor arra kellene egy helyi tasakkezelés, nem feltétlenül antibiotikum, fogkő, stb van-e.? De lehet hogy a korona alatt van baj….
      Üdvözlettel: Dr SZabó Beáta

  6. Tisztelt Doktornő!
    A következő kérdéssel fordulok Önhöz.Terhességem ideje alatt az ínyem megdagadt,minden fogmosáskor vérzett,kellemetlen lett a leheletem,sőt elöl el kezdett távolodni egymástól a két fogam.Régebben soha ilyen problémám nem volt.Bár gyermekem már 3 éves a probléma megmaradt.(bár egy kicsit visszahúzódott a ínyemen lévő duzzanat(paradontax fogkrémet használok)Most ismét terhes vagyok.Mit tudok tenni azért,hogy megszűnjenek a problémák vagy legalábbis ne erősödjenek? érdemes kalciumot szednem?
    Köszönettel
    Zsuzsa

    • Kedves Zsuzsa!

      Az ínygyulladást a calcium nem fogja megoldani, meg kellene nézni hogy nincs-e fogkő nem írta hogy volt-e azóta fogkőeltávolításon…..elektromos fogkefe és nagyon alapos szájhigiéne a megoldás…., homeopátiás gyulladáscsökkentő krém is van, de első lenne a fogkőlevétel!

  7. Tisztelt Doktornő!

    4 és fél esztendős kisfiamnak kb. egy hete a jobb felső, első zápfoga felett, a külső fogíny részen duzzadt, piros, gyulladásos csomót találtunk.
    A „csomó” a 2. napra kifakadt, sárgás váladék többször is ürült belőle.
    Fogíny ecsetelővel kezeltem neki (sárga színű, vény nélkül kapható).
    Az orvosi vizsgálaton a fogak kezdődő szuvasodását állapították meg, valamint az orvos a fog eltávolítását javasolta, mert (szerinte) azok túl szorosan vannak egymáshoz és valószínű- az alapos fogmosás ellenére-beszoruló ételmaradék okozza a fertőzést.
    Átmeneti megoldásként még alaposabb(fogselyem)tisztítással próbálkozunk még megszűnik a gyulladás, egyéb kezelést egyenlőre nem kapott.
    Tegnapi napon kisfiam elkezdett panaszkodni, hogy most a bal oldalon fáj a „foga”.
    Mikor megnéztem akkor derült ki, hogy ezen az oldalon is, szintén az első zápfoga felett az ínyén gyulladt csomó van.
    Nem tudom, hogy ez véletlen egybeesés-e, vagy valamilyen egyéb problémára utalhat, de úgy érzem más dolog állhat a háttérben.
    Megnyugtatna, ha kaphatnék véleményt és tanácsot gyermek-fogszakorvostól, a távolság miatt sajnos személyesen ne tudjuk felkeresni Önt!

    Köszönettel! L. Annamária

    • Kedves Annamária!
      Valószínűleg ezek elhalt fogak, de helyfenntartónak szükség van rájuk, ezeket gyökérkezelni nem lehet, meg kell nyitni a fogat, viszont ha állandóan gyulladásban van, (fáj, duzzanat, nem tisztán tartható) akkor valóban célszerű eltávoljtani, viszont fogszabályozás szempontjából meg kell néznie hozzáértő szakorvosnak!
      üdvözlettel: Dr Szabó Beáta

  8. Hívjon fel telefonon és vagy odaadom a régi jegyzeteimet, vagy a frissen végzett drnőnk segít Önnek!

    üdvözlettel: Dr Sz. B.

  9. Tankönyveink nincsenek,csak jegyzeteink,amiket átküldtek,de azokban rengeteg minden nincs benne és interneten sem találom rá a választ!Ezért kértem Öntől segítséget.Azért köszönöm!

  10. Kedves Beáta!
    Lenne néhány dolog, mely nagyon érdekelne. Vizsga előtt állok és néhány olyan dolog,melyre sajnos nem találom a választ. Kérem segítsen ezek megválasolásában!Nagyon fontos lenne,mert szorít az idő és sajnos senki sincs segítségemre! =/ Remélem,hogy Ön tud nekem ebben segíteni!

    1.Cirkuláris caries ellátásának lehetőségei

    2. gyermekfogászati prevenció eredményessége

    3.multiband felhelyezéséhez szükséges eszközök, anyagok

    4. alap multiband technikák gyerekeknél

    5. gyűrű és bracket felragasztásának módjai, és a felragasztáshoz szükséges eszközök

    6. ívbekötés lépései és ehhez szükséges eszközök

    7. tanácsok retenciós készüléket viselők számára

    8. a maradó front és pre,- illetve molaris fogak caries jellemzői, ellátásának jellemzői

    9. tejfogazat megtartásának jelentősége a maradó fogazat szempontjából

    10. félelm és szorongás pldása gyermekkorban

    11. érzéstelenítés lehetősége a gyermekfogászatban

    12. tejfog és maradó fogak eltávolításának indikáció, menete, eszközei

    • Talán meg kellene kérdezni a gyermekfogászat-fogszabályozás tantárgy gyakorlatvezetőjét, elolvasni a tankönyvet, vagy az előadás anyagait. Ennyi ötletem van….én is ezt tettem annak idején, mikor egy tárgyból vizsgára készültem
      Üdvözlettel: Dr Szabó Beáta

Comments are closed.