Fájdalomcsillapító masszázs a vajúdás alatt

A várandósmasszázs fizikai és pszichikai jótékony hatása nem csupán a várandósság idején jelent megnyugvást a kismama számára, hanem a vajúdás, a szülés óráiban is a segítségére siet. A fájás gyakorisága, a pszichikai és fizikai vajúdási tünetek adnak a masszőr számára információt, hogyan, milyen fájdalomcsillapítással dolgozzon. A keresztcsont, a medence, az ágyéki szakasz, a farpofák, combok kerülnek előtérbe ilyenkor.

A szüléshez vezető úton a tágulási folyamat a leghosszabb, és minél közelebb kerül az anya a kitoláshoz, annál nagyobb fájdalmat érez a méhszáj nyílása és a medence csontjainak szétcsúszása miatt. A masszázs ebben a szakaszban a vajúdástól a kitolásig tart. Ritkább fájások esetén még nem a fájdalomcsillapítás az elsődleges, hanem az érintés, a simítás, a melengetés, így a pszichikai segítség mellett elindul, felgyorsul a folyamat a mozdulatok segítségével.

A finom, értő jelenlét, a vajúdásra való ráhangolódás a kitolási szakaszhoz közelítve egyre erőteljesebb mozdulatokat igényel. Megváltozik a masszázs jellege, erőssége, egyre nagyobb nyomatékkal érkezik a segítség. A fájdalomcsillapító masszázs a vajúdás során tehát segít a kismamáknak a fizikai fájdalmak jelentős csökkentésében és a pszichikai gát oldásában.

Az általam kifejlesztett speciális masszázs tökéletesen alkalmas a fizikai fájdalom csillapítására. A tapasztalatok szerint a fájdalom 60-70 százalékát enyhíti. Még az alacsony fájdalomküszöbű kismamák is arról számoltak be, hogy a fennmaradó fájdalom így elviselhető volt számukra. A kismama felfokozottságát, magas adrenalin szintjét ellensúlyozza a jelenlétem, stabilitásom, nyugodtságom. Kapaszkodó vagyok a kismama számára, és úgy tudok segíteni a masszázs mellett, ahogyan azt a nők kívánják.

Halász Katalin kismamakísérő, gyógymasszőr, doula | Kérdezd szakértőnket>>

fotó: freedigitalphotos.net

hirdetés