Így kommunikáljunk a 8-12 hónapos gyerekkel

FORRÁSKidsHealth
Így kommunikáljunk a 8-12 hónapos gyerekkel
Így kommunikáljunk a 8-12 hónapos gyerekkel

Hogyan kommunikáljunk a kommunikáljunk a 8-12 hónapos gyerekkel? A megfelelő kommunikáció nagyon fontos pillére a gyermeknevelésnek. Máshogy érdemes beszélni a kisbabákkal, másként a nagyobb gyermekekkel is. Most összegyűjtöttünk nektek néhány fontos információt, hogyan is érdemes beszélni a gyermekhez adott korban.

Így kommunikáljunk a gyerekkel – 1-2 éves kor | Babafalva.hu

Ezekben a hónapokban, a babák általában kimondják a „mama” vagy „dada” stb. szavaikat először. Itt már össze fog kötődni a kezdeti kommunikáció testbeszéddel is. Tehát egy „mama” szó közben, lehetséges, hogy rá is mutat majd a mamára. A baba még nagyobb figyelmet fordít a szavaira és gesztusaira, és nagyon intenzíven megpróbálja majd utánozni anyukáját, apukáját vagy a környezetét – ezért legyetek óvatosak, mit mondtok előtte! 🙂

Hogyan kommunikálnak a babák?

A 8-12 hónapos korukban a babák tesztelik verbális készségeik tárházát, hogy felkészüljenek a beszédre. A mássalhangzók és magánhangzók elveszett tengeréből, mint a „babababa” – hamarosan felismerhető szótagokat fognak előállítani, mint például a „ga”, a „ba” és a „da”. Ráadásul ösztönzésként fogják majd fel a szülők izgatottságát. Ennek a segítségével egyre fogékonyabbá válnak majd a nyelv elsajátítására. Megtanulnak majd a szavakhoz jelentést is társítani.

Babajátékok 1 helyen | Pepita.hu

Még mielőtt a csecsemők beszélni kezdenének, gesztusokkal kommunikálnak főként – mutatva, fejet rázva „nem” gyanánt, és integetve – ezek a gesztusok mind-mind azt mutatják, hogy képesek kommunikálni a saját baba-nyelvükön, megértik, és reagálnak a nyelvre.

Egy általános ütemben fejlődő kicsi esetén, tudni fogod, hogy a babád megérti, amit mondasz, amikor megkérdezed, hogy „Hol van apa?”, és a kicsi apa irányába néz majd. Vagy, amikor megkéred, hogy keresse meg a labdát, ő abba az irányba indul majd el.

Akkor hogyan kommunikáljunk a 8-12 hónapos gyerekkel, hogy segítsünk neki fejlődni?

Gyermek, Gyermekek, Játszma, Meccs, Baba, Kis Dolog, kommunikáljunk a 8-12 hónapos gyerekkel
pixabay

Folytasd a beszélgetést a babáddal nevekkel és ismétlődő szójátékokkal. Kérd meg a babádat, hogy mutasson ismerős tárgyakra, és kérdezd meg: „Hol van a pohár?” Vagy mutass egy labdára, és kérdezd meg: „Mi ez?” Várj, mielőtt megadnád neki a választ is. Hamarosan a baba fog mutatni tárgyakra és egy kezdeti szóval igyekszik majd próbálgatni a beszédet.

Fontos a tárgyak címkézése a nap folyamán, hogy kimondjatok mindent szinte, ami kezetek ügyébe kerül. Így megerősítitek azt az üzenetet, hogy mindennek megvan a saját neve. A reggeli tejtől az éjszakai plüssmackóig az ismerős tárgyak elnevezése segít a kicsinek megtanulni, hogy hívják őket a későbbiekben. És el is tárolja ezeket az információkat arra a napra, amikor a megfelelő szavakat fogja alkotni belőlük.

Zenélő játékok vásárlás: árak, képek infók | Pepita.hu

Énekelj a babának, hogy ösztönözhesd a nyelvtanulást. A szavak hallgatásával a csecsemők megtanulják felismerni és megismételni őket. Táncolj mellé, hogy fenntartsd a babád figyelmét. A csecsemők reagálhatnak a rímekre, amelyek megmutatják, milyen játékos lehet a nyelv és a beszéd. Olvass sokat a gyermeknek, lapozzatok nagy, színes képeskönyveket együtt. Adj neki is esélyt, hogy „elolvassa” az oldalakat és „válaszoljon” a kérdéseidre.

Mikor hívjam fel a doktort?

Alvás, Gyermek, Szunyókál, Lány, Mackó, Teddi Maci, Kis
pixabay

Csörgő vásárlás: árak, képek infók | Pepita.hu

A 12 hónapos csecsemők általában képesek:

  • a „nem” kifejezésére
  • egyszerű parancsok követésére
  • egyszerű gesztusokat használni, például mutatni vagy rázni a fejét
  • mondani, hogy mama, dada stb.

Amikor a nyelvi fejlődésről van szó, a normális fejlődési ütem széles skálája létezik. Ha aggályaid vannak gyermeked nyelvtudásával vagy hallásával kapcsolatban, beszélj bizalommal a kicsi kezelőorvosával. Ő segíthet tájékozódni és megtudni, hogy megfelelő ütemben fejlődik-e a babád. Vagy segítségre lehet szüksége.

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikkA legszebb őszi idézetek
Következő cikkÍgy olvass minden nap – lehetőségek tárháza

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .