Miskolcon nyílt meg az első Család- és karrierPONT

A nők, elsősorban kisgyermekes anyák elhelyezkedését, a munkaerő-piacra való visszatérését és rugalmas foglalkoztatását segítő központ nyílt szerdán – az országban elsőként – Miskolcon, több mint 184 millió forint uniós támogatásból.

67 Család- és karrierPONT országszerte

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért is felelős államtitkára a miskolci központ átadásán azt mondta: a kormány 67 ilyen központ létre hozását tervezi az országban mintegy 14 milliárd forintból, elsősorban a nők munkaerő-piaci helyzetének javítása, a család és a munka összehangolásának elősegítése és a kisgyermekes édesanyák társadalmi presztízsének javítása érdekében.

Nő-Köz-Pont – Mi is az?

Közölte: legkésőbb 2018 októberéig valamennyi központ megnyílik az országban. Minden megyében három-négy ilyen központ jön létre azoknak az édesanyáknak, kisgyermekes anyáknak vagy gyermekvállalás előtt állóknak, akik szeretnének segítséget kapni a munka és a magánélet rugalmas összehangolásához – ismertette.

NőKözPont
Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért is felelős államtitkára és Csöbör Katalin, Miskolc fideszes országgyűlési képviselője a miskolci Család- és karrierPONT megnyitásán

Család- és karrierPONT nyílt Miskolcon

Ezek a család- és karrierpontok a munkaadóknak és szakmai szervezeteiknek is segítséget nyújtanak, és információval látják el a nőket foglalkoztatásuk lehetőségeiről, előnyeiről, módszereiről. Ahhoz hogy Magyarország demográfiai mutatói kedvező irányba változzanak, szükség van a nők munkaerő-piacra való reintegrálására, részmunkaidős állásokra, távmunkára, és más munkalehetőségek is segíthetik a kisgyermekes anyák foglalkoztatásának növelését. A jogi keretek ezeket mind lehetővé teszik, de szükség van egyszerű, jól használható modellekre – fogalmazott az államtitkár.

A rugalmas foglalkoztatási központok segítséget nyújtanak abban is, hogy egyre több vállalat ismerje fel a családbarát munkahely előnyeit, amely hozzájárul a családos munkavállalók hosszú távú elégedettségéhez – mondta.

Felkészülés a visszatérésre

Novák Katalin közölte: a központok létrehozásának célja a relatív munkaerőhiány csökkentése is a gyermeknevelés mellett végezhető helyi szintű kompetenciafejlesztő és továbbképző programokon keresztül, valamint az, hogy a képzések által a kismamák képessé váljanak a karrierpálya-módosításra. A központok működtetése elősegítheti, hogy a nők bátrabban merjenek belevágni a családalapításba, valamint növekedjen a kisgyermekes anyukák társadalmi presztízse, önbecsülése – tette hozzá, megjegyezve: a központok többek között tájékoztató kiadványokkal, karriernapokkal, állásbörzékkel, nyelvi és OKJ-s tanfolyamokkal, kompetencia- és készségfejlesztő tréningekkel, átképzésekkel, információs honlappal segítik majd a hozzájuk fordulókat.

 

Erről a témáról még az Anya munkába megy! rovatunkban olvashatsz többet!

hirdetés

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .