Tóthné Magasföldi Rózsa, „Beszélj úgy” és „Pozitív Fegyelmezés” tréner

Kommunikátor, „Pozitív fegyelmezés” tréner, „Beszélj úgy” tréner

Témakörök: gyakorlatias megoldások, életből merített példák a jobb szülő-gyerek kommunikációért.
Mit tegyünk büntetés helyett?
Hogyan oldjunk meg családi vitákat?
Miként kezeljük a verekedéseket és veszekedéseket?
Hogyan mutassuk ki mérgünket, anélkül, hogy bántóak lennénk?
Hogyan állítsunk fel korlátokat? 

A szakértő elérhetőségei:

weblap: beszeljugy.com
e-mail: [email protected]
telefon: 30/569-9449

„Csodálatos szülő voltam, mielőtt gyermekeim születtek volna.” (Adele Faber)

Gyerekeim születése előtt biztosan tudtam, hogy a kezdetektől jól nevelem majd őket, és minden simán fog menni. Aztán egy napon velem is megtörtént: belefutottam a mókuskerékbe, amelyből nincs kiszállás.

EU szakreferensként éltem az átlagos családok mindennapjait. Reggeli rohanás: „öltözz már” „induljunk már…” , majd könyörgés az óvodában: „vedd már a cipőd”, futás a munkába és délután ugyanez visszafelé. Észrevettem, hogy keserves hangon kiabálok: „Mi a baj veled?” , „Ezerszer mondtam már neked”. Továbbá feltettem a rendkívül célravezető filozófiai kérdést: „Ezt miért csináltad, amikor most kértelek, hogy ne csináld?”

Megviselten és frusztráltan szembesültem a ténnyel, hogy három pici gyerek szükségletét nem mindig vagyok képes kielégíteni. Sokszor nem tudtam mit mondani. Hasztalan kirohanások, és a „Holnap majd másképp lesz” szlogen esténként. Életünk háborúvá, lakásunk csatatérré vált, napjainkat ütközetek sora jellemezte. Rádöbbentem, hogy édesanyának lenni nem csupán abból áll, hogy enni adok a gyerekeimnek, fedelet és ruhát biztosítok a számukra, hanem ennél sokkal nagyobb feladatok is előttem állnak. Segítenem kell nekik magabiztos emberré válni, akik tisztában vannak képességeikkel, tisztelettel bánnak embertársaikkal, és megoldják a problémáikat.

2011-ben döntöttem úgy, hogy újra tanulni kezdek, látva azt, hogy a kommunikációnak nem csak a vállalatoknál van nagy szerepe, hanem a családokban is. 2015-ben vettem fel a kapcsolatot a „Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje” című könyv szerzőpárosával (Adele Faber & Elaine Mazlish), majd engedélyükkel – licenc jog birtokában – kezdtem szülői csoportokat vezetni.

2016-ban a „Testvérek féltékenység nélkül” program is útjára indult a szerzőpáros engedélyével.

2017-ben megszereztem a„Pozitív Fegyelmezés” (Jane Nelsen, ED. D.) tréneri végzettséget is.

Jelenleg a Biatorbágyi Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatnál dolgozom, mint családtámogatási koordinátor és a „Beszélj úgy” kommunikációs portált vezetem.

Kérdezni a Kérdezz a szakértőtől! mezőben tudsz, és a választ is itt találod majd meg.
Kérlek, tekerj egy kicsit lefelé.

hirdetés
kommunikátor, „Pozitív Fegyelmezés” tréner, „Beszélj úgy” tréner. Kezdő anyukaként szembesültem azzal, hogy édesanyának lenni nem csupán abból áll, hogy enni adok a gyerekeimnek, fedelet és ruhát biztosítok a számukra, hanem ennél sokkal nagyobb feladatok is előttem állnak. Segítenem kell nekik magabiztos emberré válni, akik tisztában vannak képességeikkel, tisztelettel bánnak embertársaikkal, és megoldják a problémáikat.
Előző cikkArnold megtanult úszni
Következő cikkD-vitamin hiány nyáron?

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .