
Az anyaság igazi kihívás, mégis az egyik legcsodálatosabb dolog a világon. Azonban a temérdek feladat miatt nem jut idő sokszor az édesanyának magára. S napról napra olyan, mintha egy napban a 24 óra vajmi kevés volna.
Gretchen Bossio a mom.com oldalon elmesélte, hogy neki milyen trükkjei vannak a hétköznapokra, amivel békét teremt a lelkében és a mindennapokban is. Pillantsunk bele a történetébe és a családi életébe kicsit.
„Gyakran viccelek a legjobb barátnőmmel, hogy szükségem lenne néhány plusz órára a napomban. Mintha egy 25 órás munkanap egy valóra vált álom lenne. Heti hét plusz óra nagyon jót tenne nekem, hogy befejezzem a teendőimet. […] Éppen ezért kialakítottam néhány szokást, amellyel megkaphatom azokat a plusz időszakokat a hétköznapjaim során, amire annyira vágyom.
Kíváncsi vagy az anyaság ezen rejtett ötleteire? Tarts velem!
Ne aggódj, ezek nem a bejáratott „csak akkor csinálj rendet, ha végeztél a konyhában, hogy később időt takaríts meg” típusú trükkök. Elméletileg ezeknek van értelme. Mégis amikor a babát sárgarépapüré borítja, és az óvodásnak sebkötésre van szüksége, a szennyes meg kiömlik a szennyeskosárból, akkor a konyhai takarítás élvez prioritást. Vannak IGAZI kialakítható szokások, amelyek – legalábbis számomra – segítettek egy békésebb napot megteremteni. Szóval, barátom, az életem egyszerűsítése iránti állandó törekvésem eredményes volt. Ezért megajándékozlak egy maroknyi ötlettel, hogy a te életed is egyszerűbb lehessen.
Hasznosítsd újra a ruháidat!
Az a helyzet, hogy ha meglátsz engem két egymást követő napon, valószínűleg ugyanabban a ruhában leszek. Igen, így van, két nap is ugyanazt viselem. A tisztaságmániásoknak üzenem, hogy nyugalom… minden nap cserélek fehérneműt, inkább a pólóról, cipőről és nadrágról beszélek ruházat alatt.
Legyen egy „szuper-hármas” listád!

Minden este lefekvés előtt feljegyzem a „szuper-hármas” listámat. Ez a legfontosabb tennivalóim listája a következő napra. A kötelező tennivalókból áll. Semmi más. Ez képes megtartani a fókuszt és segít, hogy ne kapkodással kezdd a napot. Minden reggelre meglesz a kötelező hármas, amit mindenképp elvégzel. Ez már összességében segíthet, hogy eleve dicséretesen induljon a nap.
Adj zsebpénzt az idősebb testvérnek, hogy a kistesóra vigyázzon!
Miközben gépelek, a 9 évesem a kisöccsére felügyel. Felajánlottam neki 3 dollárt egy óráért, és élt a lehetőséggel. Ez minden szempontból győzelem:
Pénzt keres – és mindig spórol valamire!
- A picifiam megtanulja, hogy az édesanyján kívül valaki másra is támaszkodhat és más is vigasztalja. Továbbá így a kötelékük is erősödik.
- A legidősebbem biztonságos környezetben tanulja a felelősséget – csak egy szobával arrébb vagyok.
- A zökkenőmentes óra lebonyolítása érdekében „elvonulásom” előtt (a másik szobába) körvonalazzuk, hogy milyen tevékenységeket csináljanak együtt, és mi indokolja, hogy szóljon nekem.
Az a fránya mosás – legyenek mosási napok kijelölve!
A családomban mindenkinek van saját szennyeskosara és saját mosási napja. Aznap reggel, amikor ők vannak soron, bedobják a koszos ruhájukat a mosógépbe, mehet a mosás, ebédidőre átteszik a szárítógépbe, majd lefekvés előtt összehajtják és elteszik. Minden egy nap alatt elkészül családtagonként! Aztán már csak a saját szennyesem marad. És igen, ezt még az én kisebb gyerekemnek is megtanítom. Igaz, neki még sokat segítek, de ő is megtanulja a rutint, és néhány év múlva különösebb segítség nélkül meg tudja oldani ezt a kisebb házimunkát.”
Gretchen Bossio ötleteit úgy gondolom mindenképp érdemes lehet kipróbálni. Hiszen tapasztalatai sok édesanyának segíthetnek. Nektek mik azok a dolgok, amik leginkább békét teremtenek a szürke és rohanó hétköznapokban?
Vajon milyenek egy boldog kisgyerek szokásai?