Mert mindenünk a boldog gyermek!

Érthető és hiteles útmutató korunk nevelési irányzataihoz gyerekpszichológusoktól, szakértőktől. Új, gyermekpszichológiával, nevelési kérdésekkel foglalkozó negyedéves magazinnal bővíti portfolióját a Marquard Media. Az olvasói igények és legfrissebb trendek alapján életre hívott Gyereklélek magazin első lapszáma április 12-én jelent meg.

Szakértői cikkekben többek között olyan kérdésekre keresi a válaszokat, mint

  • mihez kezdjünk a legváratlanabb hisztihelyzetekben.
  • Megfojtjuk-e a gyereket a túlgondoskodásunkkal?
  • Mit engedhetünk meg bulizni vágyó kamaszoknak?

A magazin már az első számban is olyan tabutémákat boncolgat, melyeket szülőként néha kínosnak érzünk.

„Fontos számunkra, hogy újra és újra megmutassuk, az innováció a digitális korban igenis lehetséges papír alapon is. Ehhez nem kell más, mint valóban releváns, érdekes, izgalmas téma, magazinkészítési tapasztalat és új szemlélet. Az életük számos területén egyensúlyozó nőket megszólító Évát és az édesapákat középpontba helyező Apa magazint követően a Gyereklélek új, gyermekük lelki egészségére is nagyon figyelő szülőket szólítja meg, és tesz bennünket a modern családi élet szakértőjévé. Bízunk benne, hogy az olvasók legalább akkora élvezettel forgatják majd a magazint, mint amilyen lelkesedéssel mi készítettük azt” – mondja Óhidi Zsuzsanna, a Marquard Media ügyvezető igazgatója.

Miért hisztizik a gyerek?

A Gyereklélek minden leendő és gyakorló szülőt, sőt nagyszülőt merőben új megközelítéssel szólít meg, hiszen a nemzetközi és a hazai trendek is azt mutatják, hogy a gyermekpszichológia a lélektan egyre népszerűbb ága. A gyakorló szülők idejébe azonban sokszor nem fér bele, hogy több száz oldalas könyveket olvassanak végig a témában, ezért gyakran az interneten tájékozódnak, ahol a források hitelességét nem mindig lehet ellenőrizni. A Gyereklélek oldalain az olvasók számtalan módszert és utat ismerhetnek meg neves szakértők segítségével, közben pedig saját maguk is részesei lesznek egy önfejlesztési, önismereti folyamatnak.

Nagy szükség van rá, hogy a folyamatosan frissülő irányokról hiteles forrásból értesüljünk” – mondta el az új magazin kapcsán Tomsits Tímea pszichológus, a Gyereklélek főszerkesztője. „Nem jövünk zavarba akkor sem, ha egymásnak ellentmondó nézőpontokkal találkozunk – ha azok szakmailag igazoltak, meghagyjuk a választást az olvasónak. A lényeg, hogy egyetlen közös alapról induljunk: mindenünk a boldog gyerek” – teszi hozzá a főszerkesztő, akinek csapatában pszichológusok, fejlesztő pedagógusok, edukációs szakemberek és gyermekorvosok dolgoznak együtt az aktuális lapszámokon.

5 módszer arra, hogyan segítheted gyermeked lelki egészségét

A lap megjelenése előtt a Marquard Media széleskörű kutatást végzett a témában, amelyből kiderült, hogy a gyerekük jövőjét illetően a szülők 34 százaléka fél attól, hogy a gyerek olyan közösségbe kerül, ami nem szolgálja a fejlődését és rossz irányba viszi, 29% pedig attól tart, hogy elszemélytelenedik az élete a digitális világ térhódítása miatt. A gyermekneveléssel kapcsolatos elvek közül a válaszadók a szeretetközpontúságot, az odafigyelést és a következetességet tartják a legfontosabbnak, a legnehezebb feladatok közül pedig a következetesség megtartása, a gyerek igényeinek felmérése és értelmezése és a gyermekbe vetett bizalom töretlensége lett a három dobogós a listán.

A magazin célja, hogy részletes, szórakoztató módon adjon hiteles, gyakorlatias válaszokat az elhivatott szülőknek, és mindeközben ablakot nyisson a gyerekpszichológia aktuális témáira. A magazin első lapszáma április 12-én jelent meg országos terjesztésben.

Gyereklélek magazin

Gyereklélek magazin – Érthető és hiteles útmutató korunk nevelési irányzataihoz gyerekpszichológusoktól, szakértőktől – Mert mindenünk a boldog gyermek!

Erről a témáról még a Gyermeknevelés rovatunkban olvashatsz többet!

hirdetés
A Babafalva.hu - Várandósságtól az első osztályig portál tizenhárom éve segíti, támogatja a várandós, kisbabás és kisgyerekes édesanyákat és szülőket.
Előző cikkKi Horváth Éva segítsége a kisfia körül?
Következő cikk„Egy hétig szoptattam, pedig nem az én gyerekem”

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .