Triciklizés – mikor, hogyan?

Triciklizés - mikor, hogyan?

Ahogy gyermeked egyre cseperedik, egyre inkább szeretne magának saját játékokat, járgányokat, melyek közt fontos szerepet játszik a gyermek fejlődése szempontjából a 3 kerekű kerékpár, vagyis a tricikli. A gyermekek járgányai közül talán ez a legkedvesebb a szülők számára is, hiszen nagyon könnyű a közlekedés a tolókaros verziókkal, így akár kirándulások, utazások, bevásárlások alkalmával is remek társ a hétköznapokban.

Adunk néhány tippet azzal kapcsolatban, hogy mire érdemes odafigyelnetek, ha hozzátok is elért a „tricikli-láz”.

Mikor jött el az idő?

Ne vegyél triciklit, míg a gyermeked fizikailag nem erős hozzá, nem bírja azt el. A gyermekek többsége 3 éves korukban állnak készen erre. Akármennyire is szeretnénk efölött szemet hunyni, fontos figyelembe venni. Esetleg a tolókaros modelleknél tekinthetünk el ettől, de szülőként úgyis érezzük, ha túl korai gyermekünknek a tricikli.

Előző tapasztalataink alapján is gondolkodhatunk, hogy mozog gyermekünk, milyen a mozgáskoordinációja, egyensúlyérzéke.

Az első tricikli

Érdemes olyan modellt választani elsőként, melynek ülése kényelmes, mégis biztonságos kialakítású, nagy, masszív kerekei vannak. Ezek biztonságosabbak és kisebb eséllyel borulnak fel. A szülői tolókar a kezdetekben szintén nagyon jól jön és biztonságosabbá teszi az élményt. A modernebb verziók biztonsági övekkel is rendelkeznek, ez sem utolsó szempont.

Teremtsük meg a megfelelő körülményeket

Vásárolj egy tökéletesen gyermeked fejére illő bukósisakot is, és tanítsd meg neki, hogy minden alkalommal hordja, ha triciklire, vagy bármilyen más járgányra ül. A fej védelme mellett ne felejtkezzünk el a végtagok védelméről sem, szerezz be térd- és könyökvédőt is egyaránt.

Ne engedd, hogy triciklizzen autók, forgalmas utak, vagy medence közelében. Akármilyen ügyesen is megy már, egy pillanatra se téveszd szem elől!

Mikor lépünk a következő szintre?

Általánosan elmondható, hogy a gyerekeknek 7 éves korukig nincs meg a kellő egyensúlyérzékük és mozgáskoordinációjuk ahhoz, hogy két kerekű biciklit használjanak.

A legtöbb gyerek 6 éves kora után elkezdheti megtanulni a két kerekezést pótkerékkel, azonban korábban felesleges, hiszen valószínűleg kellemetlen tapasztalatokkal lesz gazdagabb.

Extrák

Sokan választanak szülői tolókarral ellátott tricikliket, hiszen szeretik kézben tartani az irányítást. Nagyon praktikus funkció, hiszen a gyermek irányíthat ettől függetlenül, mi csak besegítünk. A napvédő kupola is óriási segítség, hiszen megóvja gyermekünk fejét a tűző nap sugaraitól. A bevásárló kosár pedig csak ráadás, hiszen ezt mindig jól jön a bevásárlások alkalmával.

A lábtartó a gyermek kényelmét szolgálja, hiszen ha elfáradt a tekerésben, csak felteszi pihentetni a lábát, anya pedig tolhatja tovább a triciklik. Ha ikreid vannak, akkor sem kell elmondanotok a triciklizés öröméről, hiszen ikertriciklik közül is választhattok!

Reméljük segítségetekre voltunk ezzel a néhány tippel, válasszátok ki a számotokra ideális triciklit, és kezdődjön a móka! 🙂

>> Tekintsd be a Pepita.hu Tricikli kínálatát <<

hirdetés
A Babafalva.hu - Várandósságtól az első osztályig portál tizenhárom éve segíti, támogatja a várandós, kisbabás és kisgyerekes édesanyákat és szülőket.
Előző cikkA Pepita.hu tavaszi ajánlata
Következő cikkA szeretet szerepe a családban

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .