Vajon milyen érzés lehet a kisbabáknak a születés?

Vajon milyen érzés lehet a kisbabáknak a születés?

Úgy gondolod, hogy a szülésed története mindent visz? Akkor gondolj csak bele, hogy milyen volna, ha a csecsemők is beszélni tudnának és elmondhatnák születésüket követően, hogy mit éreztek miközben világra jöttek. Szülés közben úgy érzed, hogy nagy erőt fejtesz ki és kemény munkát végzel mindkettőtök érdekében. A valóságban viszont ez egy közös erőfeszítés, amiből a kisbaba is jócskán kiveszi a részét. A bébi nem csupán egy álmos utas a taxiban, hanem ő a sofőr és mindent megtesz annak érdekében, hogy a külvilág felé vegye az útját. Ebben a cikkünkben leírjuk nektek, hogy mit is érezhet a kicsi addig a percig, amíg édesanyja karjaiba nem kerül.

1. A kezdetek

Amint megindul a szülés folyamata a kisbaba szervezete sok oxitocint kezd termelni annak érdekében, hogy nyugodt maradjon. Kis fejét a szülőcsatornába nyomja, hogy elindítsa a méhnyak kitágulását. Amikor a magzatvíz megindul és zöldes színű lesz az annak a jele, hogy a pici stresszes állapotban van, szervezete mekóniumot bocsát ki, ilyen esetben komolyabb megfigyelésre kerül a folyamat.

>>> EGÉSZSÉGÜGYI SZETTEK <<<

Így tudsz segíteni neki, hogy ne legyen ideges:

Ha stresszelni, szorongani kezdenél azt nyilván nem egyszerű megfékezni, de ha a babád hamarosan megszületik érdemes lehet valamilyen módon megtalálni a módját, hogy megnyugodjunk, hiszen az érzelmeket kiváltó hormonokat szervezeteden keresztül a gyermek is terlmelni kezdi, így ha teheted gondolj valami olyan helyre, ami megnyugtat. Hunyd le a szemed, vegyél mély levegőket, ilyen módon a kicsi is békéssé válik majd.

2. A szülés

A kisbabád minden összehúzódásod során megnyomódik kicsit a méhedben, ami befolyásolni fogja vérellátását. Mivel a placentán keresztül kapja az oxigént és a köldökzsinór is összenyomódik egy-egy ilyen alkalommal, így kevesebb oxigén áramlik majd szervezetébe. Ilyenkor normális, ha a baba pulzusa csökken.

>>> BABAHORDOZÓINK SZÉLES VÁLASZTÉKA <<<

Így tudsz segíteni neki:

Ahhoz, hogy pulzusa visszaálljon normálisra, két összehúzódás között próbáld ellazítani a tested, hiszen hamarosan jön a következő, szükségetek van arra a rövid idejű pihenőre. Minden gördülékenyebb lesz, ha szervezeted megnyugszik egy leheletnyi időre, ahelyett, hogy feszültté válnál.

3. Az érzés

kisbaba arc
pixabay.com

Gondolj bele, hogy milyen meglepő érzés lehet babádnak, hogy a védelmező falak, amik eddig körülvették, ki akarják engedni békés nyugalmukból. 9 hónapon át szolgált számára otthonul a pocakod, ami most össze-összepréseli olykor legféltettebb kincsedet, de ne aggódj, valószínűtlen, hogy bármi fájdalma is származna ebből. Ugyanis születés alatt úgymond kikapcsolnak azok a receptoraik, amelyek azért felelősek, hogy a fájdalmat fájdalomként tudják értelmezni. Tehát arra vagy kíváncsi, hogy vajon mit érez az összehúzódások során? Nagyjából azt, mintha megpróbálna átbújni egy alacsony henger alatt.

>>> LÉGZÉSFIGYELŐK <<<

Így tudsz segíteni neki:

Használd ki a gravitáció adta előnyöket. Ha a hátadon fekszel neked is és kicsidnek is kényelmetlenebb lesz, ezért ha megteheted, inkább válaszd a négykézlábas pozíciót, esetleg egy medencében, vagy az ágyon.

4. Második fázis

A baba áthalad a szülési csatornán. Ez jó hír, hiszen felkészült az utazásra a külvilág felé. Mivel koponyája még puha, így képes alkalmazkodni a kifelé vezető út formájához. A baba itt ismét oxigént fog veszíteni, de kellő tartalékai vannak ahhoz, hogy probléma nélkül megszülethessen. Viszont a szülésznő a biztonság kedvéért kiemelt figyelemmel lesz a szívverés vizsgálatát illetően, szükség esetén pedig beavatkozik, hogy ne lehessen kisbabáddal semmi gond.

Így tudsz segíteni neki:

Fókuszálj a légzésedre, hogy mindkettőtöknek kellő oxigénellátása legyen, váljon a kifújás, belégzés ritmikus, arányos folyamattá, hogy ne tartson egyik se tovább a másiknál.

>>> KENGURUK ÉS HORDOZÓESZKÖZÖK <<<

5. A születés

kisbaba kéz
pixabay.com

Tulajdonképpen a kisbaba számára nagyon hasznos dolog, amikor a születése alatt nyomás nehezedik a testére. Hiszen éppen ez fogja megakadályozni, hogy vért vagy folyadékot lélegezzen be, mivel a nyomás kiszorítja a nyálkát a tüdejéből a szülési csatornán való áthaladás alatt. Ez bizonyos mértékben felkészíti későbbi nehézségekre, melyek a külvilágban fogják őt várni. Így végülis ez élete első „leckéje” arról, hogy az élet olykor nehéz.

Így tudsz segíteni neki:

Nagyon figyelj a szülésznődre és tanácsaira, mert ő azért van, hogy segíthessen számodra a lehető legkönnyedebben venni ezt a nehéz feladatot. Mindkettőtök számára, mind a csecsemőnek, mind neked nehéz feladat, mire végre fizikailag a külvilágban érintkezhettek egymással, de minden pillanat meg fogja érni.

A cikk tartalmának forrása

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikk„S megint élek, kiáltok másért: Ember az embertelenségben.” – 142 éve született Ady Endre
Következő cikkTerhesség – 9. hónap, a visszaszámlálás megkezdődik

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .