11 ismertetőjegye egy egészséges párkapcsolatnak

11 ismertetőjegye egy egészséges párkapcsolatnak

Az egészséges kapcsolatok néha másnak tűnnek, érződnek, hangzanak, mint amilyennek a valóságban lenniük kellene. Sokan gondolják, hogy egészséges kapcsolatban élnek, akkor is, ha ez elrugaszkodik attól, amit a leggyakoribb esetben normálisnak vélnénk. Íme 11 ismertetőjele annak, hogy a kapcsolatotok pozitív és egészséges mindkét érintett egyén számára.

1. Van én-időtök a másik nélkül

Na várj, a kapcsolatok nem arról szólnak, hogy együtt töltötök időt? De igen! Viszont nem minden létező pillanatban. Egy egészséges kapcsolatban rengeteg lehetőség marad arra is, hogy önállóan, egyedül érvényesüljetek és töltsetek időt a másik fél nélkül is. Ez megteremti az érzelmi, pszichológiai és fizikai jólétet és mentális egészséget.

2. Veszekedtek

Emberek, Férfi, Nő, Pár, Kabát, Divat, Szerelem
pixabay

Annak érdekében, hogy egy-egy összetűzést tisztázzatok, elengedhetetlenek a viták. Mindezt megtehetitek ordibálás, kontrollálatlan veszekedés nélkül is és ne aggódjatok, nem fog véget érni a világ. A legjobb kapcsolatokban sok a nézeteltérés, mivel az emberek gyakran különböző elvekkel élnek, de ha higgadtan és logikusan érveltek egymás ellen, a saját elképzelésetek mellett, nem lesz baj. Sőt, jót fog tenni a kapcsolatotoknak.

3. Nem kaptok idegsokkot, ha a másik nem reagál azonnal az üzeneteitekre

Egy kapcsolat korai szakaszában a pár mindkét tagja általában egyfolytában a telefon előtt ül, a chat-et bújja és mindent meg szeretne tudni a másikról. Ámde idővel amikor elhangzik a kérdések java, a kapcsolat egy olyan szakaszba lép, amikor nem biztos, hogy mindkettő egyénnek az az első dolga, hogy reagáljon az üzenetekre. Ilyenkor nem egészséges egyből arra gondolni, hogy „Úristen, biztos talált magának valaki mást!”, sokkal inkább érdemes arra, hogy „Biztosan csak elfoglalt.” Ha az utóbbi kategóriát erősítitek, egészséges kapcsolatban éltek.

A bezártság nyitott gondolkodásra nevel – az emberi elme felismerései

4. Ismeritek egymás családtagjait és barátait

Egy kapcsolatban való részvétel során megismerjük az egész egyént, beleértve azokat az embereket is, akikhez a másik fél nagyon közel áll. Ilyenek a családtagok, a barátok. Hiszen ők is folyamatosan formálják a két ember érzelmi világát.

5. Nem nyomoztok egymás után

Ha folyamatosan nyomoztok a másik után az két dolgot jelent: az egyik, hogy hiányzik a bizalom, a másik, hogy nem érzed magad elég nagy biztonságban ahhoz, hogy beszélni tudj róla, ha valami zavar téged. Az egészséges kapcsolatokban képesnek kell lennetek a törékenyebb, kényesebb témákról is beszélni, szóljanak ezek a másik fél kapcsolatairól vagy bármi egyébről, ami álmatlanságot okozna.

6. Nem játszmáztok

Az emberek szeretnek játékot űzni egymással. A randevúk is pszichológiai játékokra épülnek, az ismerkedési folyamatokba is belecsempészik a felek a különféle teszteket a másik felé. Egy egészséges kapcsolatban viszont ilyesmiről szó sincs. Nem terhelitek egymást ilyen felesleges procedúrákkal.

7. Még mindig flörtöltök egymással

Emberek, Férfi, Nő, Hideg, Weather, Pár, Csók, Szerelem
pixabay

Az egészséges kapcsolatok a bizalomról és a biztonságról szólnak. De ne feledjük el mennyire elengedhetetlen részét képezi a kapcsolatotoknak a vonzódás és a vágy. Ha még mindig gyakran incselkedtek, flörtöltök egymással, az is az egészséges kapcsolatotok egy jele.

8. Tudtok együtt nevetni

Szerintem nem kell hangsúlyozzam milyen sokat jelent, ha a kapcsolatotokban képesek vagytok magatokon, egymáson és együtt nevetni. A mókázás és a viccelődés elengedhetetlen részét képezik egy kapcsolatnak. A megosztott kacagás pedig instant boldogságot idéz.

9. Képesek vagytok beszélni a jövőről

Baba, Pár, Jegygyűrű, Nő, Férfi, Gyermek
pixabay

Mindannyian ismerjük azt a fajta kapcsolatot, amikor a felek a mának élnek és élvezik az együtt töltött időt, de nem akarják „elrontani” azzal a dolgokat, hogy előre tekintenek a jövő felé. Noha ez egy ideig lehet szórakoztató, egy bizonyos ponton tudnotok kell, hogy el tudjátok-e képzelni hosszabb távon együtt, vagy sem.

10. Meghallgatjátok egymást

A jó kommunikáció alapját képezi az, ha képes vagy megosztani a másikkal a gondolataidat ÉS képes vagy meghallgatni a másik fél gondolatmenetét is. A hallgatás gyakorlása elősegíti egy igazi kapcsolat stabilizálódását.

11. Nem érzitek úgy, hogy ilyen cikkeket kell olvassatok ?

Ha egészséges kapcsolatban éltek, nincs szükség rá, hogy bizonyosságot szerezzetek internetes cikkek alapján. Ha kételyeitek akadnak, hogy egészséges kapcsolatban éltek-e, akkor valószínűleg valami hibázik. Ne elemezzétek folyton azt, amiben éltek, mert a túlgondolás nem fog jót tenni. Éljetek a pillanatnak!

(VIA)

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikkMérföldkő, mikor kezd el beszélni a gyermek?
Következő cikkTedd azt, amit tudsz, és hidd el, hogy ennyi elég

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .