Terapeutához járni nem szégyen – tinédzserkor

Menjünk terapeutához - tinédzserkor

Nagyon sok olyan fiatalkorú gyermek vagy tinédzser jár-kel szerte a világon, akiknek szakorvosi segítségre lenne szüksége. Ámde ez vagy nem kerül felismerésre, vagy ha felismerésre is kerül végül valamilyen oknál fogva mégsem jut el a család a szakorvosi segítség igénybevételéig.

Mi is az a terápia?

A terápia az egyik legjobb módja a segítségkérésnek. Ha elmész terápiára te magad vagy a gyermeked szeretnéd elvinni, találkozókra fogtok járni, ahol egy terapeutával kell majd beszélgetnetek. A terapeuta kérdéseket fog feltenni és meghallgatja a válaszaidat. Ez fog neki segíteni abban, hogy megértse mire is lenne szükséged. Sok embernek segítenek ilyen módon abban, hogy jobban tudjon kommunikálni, jobban érezze magát, esetleg addig önmagában fel nem dolgozott eseményeket sikerüljön elengednie.

Akár szülőként érzed úgy, hogy gyermekednek szüksége lehet terápiára, akár orvosotok javasolja azt – mindenképpen menjetek el, ha valamilyen számotokra feldolgozhatatlan problémával álltok szemben.

Milyen problémákkal segíthet egy terapeuta?

Egyedül, Szomorú, Depresszió, Magány, Fiatal, Nyomott
pixabay

A terapeutákat tulajdonképpen mindenféle problémával kapcsolatban oktatják, hogy segíteni tudjanak az embereknek. Ilyen dolgok lehetnek:
– családi gondok
– iskolai problémák
– megfélemlítés
– egészségügyi problémák

Segíthetnek feldolgozni olyan fájdalmas érzéseket, mint a:
– harag
– gyász
– szomorúság
– félelem
– stressz vagy aggodalom

vagy mellettetek lehetnek olyan olyan körülmények között is, ha:
– ADHD
– depresszió
– OCD és szorongás
– táplálkozási zavarok
– trauma
– önbántalmazás
helyzete áll fenn.

Miért van szüksége az embereknek terápiára?

Az embereknek azért lehet főként szüksége egyes kezelésekre, mert olyan problémájuk van, mellyel nem tudnak egyedül megbirkózni. A terápia segít az embereknek az érzéseikről beszélni. Segít problémák kezelésében és új készségek elsajátításában. Amikor eljárnak rendszeresen szakorvoshoz, jobban megy majd számukra a kommunikáció és jobban fognak teljesíteni a hétköznapok során.

Minden egyént különféle okokból kezelnek, vagyis az okok lehetnek azonosak, de mindenkinél másak az adott körülmények. Néhány embernek a depresszióval, szorongással gyűlik meg a baja, néhánynak szüksége van a figyelem fejlesztésére tanuláshoz vagy fókuszáláshoz. Mindenki megérdemli, hogy a lelke is ápolva legyen és a depressziót ne vegyük félvállról, mert az egy olyan mélységes probléma, amit meg kell oldani. Nem szabad félni a segítségtől, hiszen más problémákkal is orvoshoz járunk, ha fizikailag vannak gondjaink, a lelkünkkel miért ne mennénk el egy terapeutához?

Hogyan működik egy terápia?

Lány, Depresszió, Szomorúság, Arc, Bőr, Portré, Nő
pixabay

A terápia során az ember megtanul beszélni és cselekedni. A terapeuta segíteni fog menne, hogy miként fejlesszen a páciens olyan készségeket, melyek még fejletlenek esetében, esetleg segíteni fog feldolgozni érzéseket különféle gyakorlatok segítségével, így az ember idővel megtanulja kezelni a problémáját.

A terapeuta bátorító gondolataival, szakszerű felfogásával a legjobb megoldás lelki gondok kezelésére. Általa a páciens bátrabb, magabiztosabb és könnyebb lélekkel távozik majd a terápiáról. Segítenek az egyénnek, hogy miként tekintsenek pozitívabban a világra és megtalálják azt, amiben a legerősebbek.

Mi történik a terápián?

A Nők, Szomorú, Egyedül, Nő, Depresszió, Lány
pixabay

Elsősorban a terapeuta kérdéseket fog feltenni, meghallgat és következtetéseket von le az elmondott dolgok által, hogy többet megtudhasson rólad. Ez segíteni fog jobban megértenie a problémáidat. Együtt felépíthetitek a megfelelő terápiát, amely által megoldódik a probléma.

A terápia alatt ezekre számíthatsz:

  • Beszélgetés: a terapeuta beszél veled az érzéseidről. Beszélgettek róla, hogy milyenek az egészséges érzelmek. Segít megérteni őket, elfogadni és megtanulni kezelni.
  • Feladatokat fogtok oldani: a terapeuta megtanít néhány dologra, hogyan kezeljétek az érzéseket, sajátítsatok el készségeket vagy miként nézz szembe a félelmeiddel. Ezek a tevékenységek és feladatok fogják színesebbé tenni a terápiát.
  • Új készségek elsajátítását gyakoroljátok majd: a terapeuta megtanít majd tudatosabban gondolkodni, nyugodtan lélegezni és befelé fókuszálni. Szembe tudsz majd nézni ezáltal a félelmeiddel és talán kevesebb lesz a mélyebb stressz, ha tudod kezelni azt.
  • Problémamegoldás: a terapeutád megtanít majd problémákat kezelni otthon és az iskolában is. Beszélgetni fogtok róla, hogy miként a legcélszerűbb kezelni ezen helyzeteket.

Meddig tart egy terápia?

Az hogy mennyi ideig tart egy terápia nagyon egyénfüggő. Függ attól, hogy milyen célokat tűztök ki és milyen ütemben sikerül ezt megvalósítani. Átlagban a terapeuta jó eséllyel a heti találkozókat fogja javasolni, melyek egyéni szinthez lesznek igazítva.

(VIA)

hirdetés
Ha van kimeríthetetlen téma és témán belüli kérdéskör ezen a csodálatos bolygón, úgy vélem ezek pontosan a gyereknevelés és a család témakörei. Minden nap hoz némi változást, mindig jönnek újabb és újabb fordulatok a világban, mindig lesznek időszerű kutatások, melyekről igenis érdemes írni. Önnön gyermekkori tapasztalatokat, személyes gondolatokat, szakmai cikkek fordításait öntöm szavakba. Az írás az életem fő mozgatórugója. Legyen szó cikkekről vagy versekről, izgalmasnak és gyönyörűnek találom az alkotás ezen módját. Az információáramlás könnyeden zajlik modern világunkban, ezért nagy lehetőség számomra, hogy egy ilyen nagyszerű közösséggel oszthatom meg mondandómat, mint amilyenek Ti vagytok!
Előző cikk3 napos bili tréning – 2. rész
Következő cikkIsteni kerti csirkés wrap gyerekeknek

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!

Ide írd a kérdésedet, hozzászólásodat!
Kérlek, add meg a neved!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .